Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4507 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Основні методи успішного розмноження туї

Основні методи успішного розмноження туї

Туя — одна із найпопулярніших представниць хвойних. Саме її дуже часто обирають для декорування ландшафту, тому у нас це дерево можна побачити як на подвір'ях приватних будинків, так і у міській парковій зоні. Вирощуючи тую, її власники часто задумуються над тим, а чи не можна її розмножити, та як правильно це зробити. Способів є декілька, і кожен з них має свої переваги та недоліки.

Як можна розмножити тую? Основні методи

Розмноження туї можливе кількома методами, а саме:

  • посівом насінням;
  • вкоріненням живців;
  • вкоріненням відводків;
  • поділом кореня.

Найдовше і найскладніше — це виростити тую з насіння. Крім того, цей метод не дає змоги зберегти важливі сортові ознаки рослини. Зібрати насіннєвий матеріал — це теж проблема. Проте є й плюси, адже туя, вирощена з насіння, більш стійка до захворювань, шкідників та несприятливих умов навколишнього середовища.

туя, вирощування туї, догляд за туєю, розмноження туї, основні методи розмноження туї, як можна розмножувати тую

Вегетативні способи розмноження туї більш популярні, адже дозволяють виростити доросле декоративне деревце значно швидше. Також вони зберігають сортові ознаки. Проте вирощені цим методом дерева більш чутливі до захворювань.

Особливості розмноження туї насінням

Ви можете або зібрати насіння самостійно, або купити його в магазині. Якщо ви обрали останній варіант, то обов'язково зверніть увагу на термін придатності. Для якісного результату необхідно, щоб воно не було старше, ніж 6 місяців. Самостійний збір насіннєвого матеріалу проводиться орієнтовно з серпня по грудень. Потрібно зірвати шишки, потримати їх кілька днів в теплі, а потім витрусити насінини.

Посадка насіння туї здійснюється під зиму. При цьому насіннєвий матеріал обов'язково потрібно стратифікувати. Зазвичай посів здійснюється в горщик чи в контейнер, але можна і у відкритий грунт. Земля для туї має бути пухкою та родючою.

туя, вирощування туї, догляд за туєю, розмноження туї, основні методи розмноження туї, як можна розмножувати тую

Насінини слід садити на глибину 5-8 мм. Рекомендований проміжок між насінинами — 10 см. Після посіву землю мульчують, а горщик накривають плівкою. Приблизно через 25 днів з'являються перші сходи. Молоді паростки важливо захистити від прямого сонячного світла, а також від переливу. Пікірування рекомендовано здійснювати через 3 роки після посіву, а посадка на постійне місце не раніше, ніж через 4-5 років.

Розмноження туї живцями

Цей метод найбільш поширений та найбільш дієвий, тому рекомендуємо обирати саме його. Тим більше, що живцювати тую можна у будь-яку пору року.

Особливістю підготовки живців туї є те, що їх не нарізають, а відривають. Робити це потрібно одним різким рухом згори вниз. В результаті має відділитись гілочка разом із “п'яткою”. Для збору живців підходять здорові дерева віком від 4 років. Рекомендована довжина живця — 10-15 см.

Зібрані живці потрібно акуратно зачистити і зробити на них кілька неглибоких надрізів приблизно за 3 см від низу. Висадку живців бажано проводити одразу після збору. Добу перед висаджуванням їх потрібно замочити в розчині укорінювача.

Вкорінення живців найкраще проводити на відкритому грунті. Для цього використовують живці, зібрані навесні. Живці, зібрані в іншу пору року, підходять тільки для вирощування в горщиках. Землю треба підготувати: розпушити, очистити від бур'янів і камінців, при необхідності внести торф, органічні добрива. Також бажано потурбуватися про накриття у вигляді теплиці або хоча б про каркас з натягнутою на ньому плівкою чи про відрізки пластикових пляшок.

туя, вирощування туї, догляд за туєю, розмноження туї, основні методи розмноження туї, як можна розмножувати тую

Перед висаджуванням живців землю зволожують. Їх занурюють у грунт на 3-4 см під кутом 45 градусів та злегка притискають. Час від часу живці провітрюють, знімаючи укриття, та поливають. На зимовий період накриття можна зняти, адже його функції буде використовувати сніг. Якщо ж зима малосніжна, то можна додатково вкрити тую лапником.

Вкорінення живців туї у горщику чи контейнері теж можливе, проте в цьому випадку вони потребуватимуть більше догляду. У якості грунтосуміш слід використовувати спеціальний субстрат для хвойних, а на дно потрібно обов'язково дати дренаж. Посадка та вирощування аналогічні процедурі, яка проводиться на відкритому грунті. При цьому також потрібне накриття плівкою.

Розмноження відводками

Для цього методу нижню гілку туї пригинають до землі, підгортають субстратом та закріплюють. Робити це потрібно навесні. При достатньому рівні вологи уже через рік можуть зʼявитись перші відводки. Проте одразу відділяти їх не потрібно, спочатку варто дочекатись поки вони сформують сильний та розлогий корінь.

Розмноження відводками — це досить простий спосіб, проте популярністю він не користується. Уся справа в тому, що туя має високий ризик виростити із викривленим стовбуром. Звісно, це можна виправити формуванням, проте для досягнення результату знадобиться не один рік.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner