Вирощування мандаринового дерева в домашніх умовах
Кліматичні умови нашої країни не надто добре підходять для вирощування мандаринів. Але створити для них прийнятний мікроклімат завжди можна вдома або у теплиці. Особливо враховуючи той факт, що сьогодні є чимало сортів, які ідеально підходять для вирощування в домашніх умовах.
Як виростити мандаринове дерева: із насіння чи із саджанця?
Людям, які вирішили виростити у себе дома мандаринове дерево, зазвичай перше, що спадає на думку, — це взяти насіння із плодів, куплених у магазині. Такий спосіб справді має право на життя. Проте слід враховувати, що вирощування мандарину із насіння займає дуже багато часу. У кращому випадку перші плоди із нього ви зможете зібрати лише через 5 років після посадки. Тому ми рекомендуємо вам вирощувати мандарин із саджанця. Це набагато простіше, а першими власноруч вирощеними мандаринами ви зможете ласувати уже через 2-3 роки.
Який сорт вибрати?
Сучасних сортів мандаринів досить багато. Зокрема, популярністю користуються такі сорти як Клематис, Абхазський, Мігава-Ваге, та ін. Проте ми радимо звернути увагу на сорти, призначені для вирощування саме в кімнатних умовах. Вони мають компактні розміри та виглядають дуже естетично. Це перш за все сорт Ковано-Васе, який виростає у висоту в середньому на 60-80 см, та сорт Сатсума, висота якого приблизно 1, 3 м. Саджанці цих сортів мандарину ви можете придбати у нашому інтернет-магазині з доставкою по Україні.
Особливості догляду за мандарином в домашніх умовах
Вирощуючи мандарин дома, слід памʼятати, що він потребує особливої уваги. І це стосується як освітлення, так і температури, поливу та багатьох інших факторів.
Грунт для мандарина
Слабокисла або нейтральна земля — це найкращий вибір для вирощування мандарина. При цьому бажаний pH повинен знаходитись у межах 5,5-6,5. В ідеалі для мандарина рекомендовано придбати субстрат для цитрусових. Але якщо такого ви не знайшли, то підійде будь-який, що відповідає вказаним вище характеристикам. Під час посадки перед тим як наповнити горщик грунтом, його дно обовʼязково потрібно вистелити керамзитом.
Освітлення
Мандарин любить сонячне світло, особливо, якщо мова про молоде деревце, віком до 5 років. Тому тримати його краще у добре освітленій кімнаті, але не обовʼязково на підвіконні. Час від часу горщик з рослиною потрібно повертати довкола осі, так, щоб усі частини отримувати стільки сонячного проміння, скільки вони потребують. Влітку його можна винести надвір, але лише у затишне місце, в якому немає протягів.
В зимовий період, мандарин хоч і відпочиває, проте світла йому потрібно не менше. Тому, враховуючи короткий світловий день, варто подбати про лампу.
Температура
Мандарин — теплолюбна рослина, проте сильної спеки він не переносить. В період цвітіння температура у приміщенні повинна становити приблизно 20 градусів, а в літній період 25 градусів. Взимку в мандарину період спокою, тому йому потрібна прохолода — близько 12 градусів.
Пересадка
Для мандарина характерним є досить повільний ріст. Плодоносити він починає лише тоді, коли його коренева система заповнить практично увесь горщик. Саме тому для першої посадки горщик слід брати невеликий, інакше вам доведеться довго чекати плодів. Пересадку слід здійснювати тільки тоді, коли ви помітили, що корені видно через дренажні отвори. Бажано, щоб ця процедура проводилась восени або навесні. Новий горщик слід брати такий, який лише трохи є більшим за попередній.
Полив
Поливати мандарин у теплу пору року слід в міру необхідності, адже перелив такий самий шкідливий, як і посуха. Зазвичай в залежності від температури процедуру проводять кілька разів в тиждень. Для додаткового зволоження рекомендовано поставити біля рослини ємність з водою або зволожувач, а також час від часу обприскувати її. Взимку полив суттєво скорочують, адже в цей період деревце відпочиває.
Підживлення
Підживлення мандарину починають у червні. Для цього рекомендовано застосовувати спеціальні добрива для цитрусових. Влітку мандарин підживлюють два рази в місяць, а восени раз в місяць. Зимою підживлення можна не робити, але якщо ви помітили, що в дерева пожовкло листя або листки почали опадати, то слід внести добрива, а також перевірити, чи не зависока температура у приміщенні.
Обрізка
Обрізку мандарину слід починати тільки після того, як він виросте у висоту хоча б на 40 см. Найкраще процедуру проводити в кінці зими. Під час обрізки не тільки видаляємо сухі та пошкоджені гілки, але й проводимо формування крони.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.