Топ-7 кімнатних рослин, які не потребують частого поливу
Квітучі та зелені вазони — це чудова окраса будь-якого дому чи квартири. Крім того, вони позитивно впливають на мікроклімат і, відповідно, на здоровʼя. Проте домашні рослини потребують догляду. Особливо це стосується поливу. Якщо добрива можна вносити раз в місяць, а то й рідше, то без води більшість рослин може загинути уже через кілька днів. Проте є й винятки. Це рослини, які чудово себе почувають навіть, якщо не поливати їх тижнями. Тому, якщо вас часто не буває дома протягом тривалого періоду часу, або ж ви просто забуваєте доглядати за вазонами, зверніть увагу на наш топ-7 рослин, які не потребують частого поливу та добре переносять засуху.
Алое вера
Ця рослина добре відома всім прихильникам народної медицини. Алое вера має широкий спектр застосування. Насамперед з його допомогою лікують шкірні захворювання, а також опіки шкіри. Алое вера не потрібно часто поливати. Навпаки, рекомендовано почекати, що перед наступним поливом земля повністю просохла. При цьому алое вера добре росте як на підвіконні під прямими сонячними променями, так і в будь-якій кімнаті із розсіяним сонячним світлом.
Аспідістра
Аспідистра або азійська конвалія — це саме та рослина, яка добре почуває себе навіть при дуже низькій вологості, а центральне опалення та підвищена сухість не заважають їй узимку. Її сміливо можна залишати на довгий період часу без води. Якщо вам, наприклад, потрібно поїхати у відрядження, просто перед відʼїздом переставте вазон із підвіконня у більш затінене місце, полийте та протріть листя вологою ганчіркою.
Бокарнея
Ця екзотична рослина із незвичним листям, яку у народі називають кінським хвостом, часто використовується для озеленення офісів. Причина цього криється не тільки у ефектному зовнішньому вигляді. Справа в тому, що бокарнея потребує мінімального догляду. Зокрема, це стосується і поливу. Біля основи стовбура у неї є цибулина, яка накопичує запаси вологи. Це дає можливість бокарнеї без проблем пережити посушливий період, навіть, якщо він досить тривалий.
Сукуленти
Кактуси та інші представники сукулентів в природних умовах звикли до суворої нестачі вологи. Ці рослини прекрасно почуваються в пустелі, тому рідкісним поливом їх не налякаєш. Навпаки — поливати сукуленти занадто часто небажано, бо це може пошкодити їхній кореневій системі. А взимку в період спокою полив можна відмінити майже повністю.
Епіпремнум золотистий
Він зовсім невибагливий до світла та добре переносить як тінь, так і прямі сонячні промені. Те ж саме стосується і води. Епіпремнум золотистий можна не поливати тижнями, і рослина не відчуватиме жодного дискомфорту. Проте, якщо ви налагодите полив та зробите його регулярним, то він буде рости значно краще. Підібрати кращий грунт для рослин можна тут.
Сансев’єрія
У народі ця домашня рослина більше відома під назвою “тещин язик”. Її прямостоячі гострі стебла створюють цікаві геометричні акценти в інтерʼєрі. А оскільки у догляді сансев’єрія невибаглива, то зустріти її в сучасних квартирах та офісах можна досить часто. Ця рослина добре переносить тривалу відсутність поливу. Але через це вона може трохи втратити своє зелене забарвлення. Проте є і хороша новина — як тільки ви відновите полив, тещ ин язик знову стане яскраво-зеленим.
Заміокулькас
Ця красива кімнатна рослина із темно-зеленим листям ефективно очищує повітря від небезпечних речовин. Вона потребує мінімального догляду, а посуха для неї не тільки не шкідлива, але навіть корисна. Тому цю рослину експерти рекомендують тим людям, які часто подорожують чи мають тривалі відрядження, та рідко бувають дома.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.