Особливості вибору крапельної стрічки
Крапельна стрічка уже давно вважається найкращим способом поливу і застосовується для догляду за різними культурами. При чому її активно використовують не тільки великі фермерські господарства, але й власники невеликих присадибних ділянок. Не дивно, що на ринку крапельні стрічки теж представлені досить широко. Зокрема, у нас в інтернет-магазині ви можете купити крапельну стрічку різної модифікації по приємній ціні і з доставкою додому. Проте перед цим варто більш детально розібратись у її різновидах та особливостях їхньої роботи.
Які є види крапельної стрічки?
Крапельна стрічка — це тонка поліетиленова трубка, на якій на певній відстані (10 см, 20 см або 30 см) є спеціально вставлені крапельниці (щілини, емітери). Під тиском вода витікає з цих отворів, забезпечуючи рослини водою. При цьому вода поступає з конкретною інтенсивністю, наприклад, 0,8 л/год, 1 л/год чи 1,6 л/год.
Крапельною стрічкою можна здійснювати полив овочів, ягід, квітів, саджанців плодових дерев та кущів. Її перевагою є й те, що вона може застосовуватись на будь-якому ландшафті.
Сьогодні крапельні стрічки бувають трьох видів в залежності від методу виготовлення отворів:
- щілинна;
- емітерна;
- лабіринтова.
Щілинна та емітерна крапельні стрічки користуються найбільшим попитом та є дуже розповсюдженими, тому пропонуємо дізнатись про них більше інформації.
Щілинна стрічка представляє собою гнучку поліетиленову трубку. Із зовнішньої сторони у неї є спеціальні отвори-щілини, через які вода подається назовні. Така система крапельного поливу працює ефективно, але можуть виникнути труднощі, якщо вода має якісь домішки, які забиватимуть щілини. Тому для подібної стрічки рекомендовано встановлювати систему фільтрації.
Головною відмінністю емітерної стрічки є наявність плоских крапельниць, які називають емітерами. Вони розташовані по усій довжині стрічки на однаковій відстані одна від одної. Всередині міститься лабіринт, який під тиском подає воду назовні. В процесі він очищується від домішок, тому недолік щілинних стрічок тут відсутній. Емітерна крапельна стрічка може бути компенсована та некомпенсована. На витрату води в останній впливатиме ухил ділянки і довжина самої стрічки. Компенсована стрічка немає цих особливостей, але і коштувати вона буде дорожче.
Яку крапельну стрічку вибрати?
Перш за все потрібно визначитись: щілинна чи емітерна? Остання дорожча, але врахуйте, що для щілинної вам ще додатково потрібно купувати фільтраційну систему.
Наступне, з чим треба визначитись, — це діаметр стрічки. Він буває у двох варіантах — 16 мм і 22 мм. Зазвичай, більш універсальною вважається стрічка з діаметром 16 мм.
Важливий критерій вибору — це товщина крапельної стрічки. В даному випадку вибір визначається певними ньаюансами:
- 0,125 мм: для поливу однорічних рослин з коротким терміном дозрівання, для застосування у закритому грунті та на грунті з невисоким вмістом каменю у його складі;
- 0,15: для догляду за рослинами, що мають довгий період дозрівання;
- 0,2 мм: для вирощування рослин з довгим періодом дозрівання, за умови правильного догляду можна використовувати другий раз;
- 0,25 і 0,3 мм: можна застосовувати на ділянці з камʼянистим грунтом, а також на ділянках, де є доступ для комах та тварин;
- 0,375 мм: застосовується в умовах значної камʼянистості грунту та підвищеного ризику механічного пошкодження стрічки.
При виборі стрічки зверніть увагу на відстань між емітерами чи щілинами. Вона може бути різною — від 10 до 40 см. Тут все залежить в першу чергу від густоти посадки. Чим вона густіша, тим меншим повинен бути проміжок.
Витрата води теж залежить від культур. Чим більше вони потребують поливу, тим більшим має бути цей показник. Універсальним вважається варіант 1,0-1,5 л/год.
Купуючи крапельну стрічку, поцікавтесь, який тиск води вона витримує. Щоб захистити стінки стрічки при наявності високого тиску у джерела води рекомендовано додатково придбати редуктор тиску.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.