Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
4685 відгуків
Вільна дата відправки: 27.03.2025 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Як поліпшити родючість грунту?

Як поліпшити родючість грунту?

Останнім часом все частіше можна почути від аграріїв тезу про те, що стан грунтів та, зокрема, їх рівень родючості значно погіршився. Це спостерігають не тільки власники великих полів, але й люди, що вирощують городину та садовину на своїх ділянках. На щастя, подібну ситуацію можна виправити, але до цього слід підійти комплексно. А для початку варто визначити, чому ж склалась подібна ситуація.

грунт, родючість грунту, як покращити родючість грунту, причини погіршення родючості грунту, як збільшити родючість грунту

Причини погіршення родючості грунту

Земля в силу природних причин може бути сама по собі неродюча. Наприклад, це стосується камʼянистих грунтів. Але часто трапляється так, що грунт, на якому раніше зростали гарні врожаї, став менш родючим і культури не ростуть на ньому так добре, як раніше. Пояснень у цього явища може бути кілька.

  • Використання великих тракторів для оранки та іншої важкої техніки, через що грунт стає більш щільним.
  • Застосування пестицидів у великій кількості, які накопичуються у землі.
  • Відсутність або дуже мала кількість органічних добрив.
  • Нераціональне внесення мінеральних добрив.
  • Порушення правил сівозміни.
  • Відсутність сидератів.
  • Вирубування лісосмуг, через що посилюються процеси вітрової ерозії.

грунт, родючість грунту, як покращити родючість грунту, причини погіршення родючості грунту, як збільшити родючість грунту

Що додати до грунту, щоб покращити його родючість?

Якщо ви виявили, що родючість землі на городі, в саду чи на полі стрімко знижується, варто якомога швидше вжити необхідних заходів. Зокрема, рекомендовано внести так звані покращувачі грунту.

  • Компост. Він являє собою суміш органіки, яка перегнила. Зробити його може кожен, тому це добриво абсолютно безкоштовне. Компост не просто збагачує грунт, але й робить його більш пухким та легким, тому буде корисним на ділянках із глинистою важкою землею.
  • Пісок. Він теж чудово розпушує землю та забезпечує хороший дренаж. Для внесення в грунт рекомендовано брати крупнозернистий пісок. Проте додавати його слід суворо дозовано, адже від надлишку земля у буквальному значенні цього слова може перетворитись на бетон.
  • Глауконітовий пісок. Він відомий також як зелений пісок. Його присутність сприяє збереженню вологи у грунті, а також є доброю профілактикою надмірного ущільнення грунту. Крім того, зелений пісок містить чимало кальцію у своєму складі, а також ряд інших поживних речовин.
  • Гній. Це одне із найкращих джерел азоту, який необхідний рослинам для активного росту. Також гній добре розпушує землю, покращує її повітропроникність. Крім того, при внесенні на ділянки із легким грунтом, він буде сприяти затримуванню вологи. Проте слід памʼятати, що свіжий гній може обпалити рослини, тому для внесення рекомендовано використовувати перепрілий матеріал.
  • Торф. Він ідеально підходить для розпушування землі, тому буде актуальним, якщо на ділянці є глинистий грунт. Також торф вбирає вологу, тому буде доречним на болотистих місцях.
  • Гіпс. Його головне завдання — це зниження високої концентрації солей у грунті за рахунок вмісту кальцію. Також він розпушує глинисту землю та налагоджує дренаж. Але щоб вносити гіпс на ділянку варто спочатку зробити аналіз землі, щоб точно знати, чого їй не вистачає, а що, навпаки, є у надлишку.
  • Перліт. Його часто додають у горщики з кімнатними рослинами. Він покращує аерацію та розпушує землю. Достатньо внести перліт всього раз і стан землі покращиться. Також перліт можна замінити вермикулітом або ж комбінувати із ним.

грунт, родючість грунту, як покращити родючість грунту, причини погіршення родючості грунту, як збільшити родючість грунту

Окрім внесення перелічених покращувачів грунту, не забувайте і про інші профілактичні методи. Зокрема, експерти радять обовʼязково спланувати сівозміну, застосовувати сидерати, віддавати перевагу біологічним препаратам для захисту рослин та час від часу проводити глибоке рихлення грунту на 50-70 см.

Інші статті
  • Чи можна врятувати помідори після заморозків у травні?
    Проаналізуємо, чи можна врятувати помідори після заморозків у травні. Розкажемо, чи можливе відновлення томатів після заморозків, як швидко допомогти помідорами, які постраждали від заморозків, які засоби для відновлення томатів після заморозків краще використовувати, а також, у яких випадках потрібна пересадка томатів.
  • Особливості вирощування картоплі під агроволокном
    Розглянемо, які особливості вирощування картоплі під агроволокном. Розкажемо, який сорт ранньої картоплі краще обрати, як підготувати картоплю до посадки, яке агроволокно для вирощування картоплі вибрати, як підготувати грунт та посадити ранню картоплю під агроволокно, а також, які особливості догляду за картоплею під агроволокном.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner