Досходові гербіциди: що це таке та як їх застосовувати?
Гербіциди — це різноманітні хімічні препарати, що застосовуються для боротьби із бурʼянами. Вони широко використовуються у сільському господарстві, особливо на великих ділянках та полях, де важко боротись із цими рослинами з допомогою інших методів. Особливим видом гербіцидів є так звані досходові гербіциди. Пропонуємо дізнатись більше про те, що це таке та як їх правильно застосовувати.
Досходові гербіциди: що це таке та для чого їх використовують?
Коли зʼявляються перші паростки рослин, то слідом за ними виростають і бурʼяни. Якщо останні ростуть більш активно, то з часом вони здатні заглушити собою сільськогосподарську культуру та відібрати у неї значну частину поживних речовин із грунту. Ось тому період появи перших сходів є дуже важливим і саме для цього використовують досходові гербіциди. Їх важливо застосувати саме до того, як зʼявились перші паростки. При цьому застосування можливо як до посіву, так і вже після нього.
Досходові гербіциди, потрапивши у грунт, всмоктуються бурʼянами та призводять до їх загибелі. В результаті цього на ділянці залишаються лише ті культури, які ви посадили, і вони отримують усе повноцінне живлення.
Ефективність досходових гербіцидів є доволі великою, проте вона все ж залежить від багатьох факторів. Особливо важливу роль відіграє грунт. Так, якщо земля глиниста, то гербіцидів потрібно вносити більше, ніж на піщаних грунтах. Також на ефективність препарату впливає кількість грудочок — чим їх більше, тим вона нижча. Для внесення гербіцидів важливо, щоб грунт був в міру зволожений. Найкращим варіантом є кількість опадів 1-4 мм. Якщо занадто сухо, то гербіцид не подіє, оскільки залишатиметься на поверхні, а якщо вологи забагато, то діюча речовина просто вимиватиметься із грунту. Потрібно звернути увагу і на температуру повітря. Досходові гербіциди рекомендовано вносити, коли вона знаходиться на рівні + 10 ... + 25 °С, а ось ідеальним показником буде 15-17 °С.
Поради щодо внесення досходових гербіцидів
Завдяки досходовим гербіцидам можна повністю позбутись бурʼянів. Після правильно зробленої однієї обробки городу вони більше не турбуватимуть вас до кінця сезону. Проте важливо дотримуватись правильного алгоритму внесення. Загалом, на сьогодні використовують три методи.
- Обприскування. Препарат розпилюється на поверхню грунту. Це дає можливість обробити великі площі, а закладка діючої речовини відбувається рівномірно.
- Розсіювання гранул по землі. Дещо більш трудомісткий варіант, оскільки розподілити дрібні гранули по поверхні не так просто.
- Закладка у грунт. Цей спосіб найскладніший, адже передбачає боронування грунту із внесенням препарату у глибокі шари.
Для обробки ділянки готується розчин, згідно з інструкцією. Його слід використати у той же день, адже у готовому вигляді зберіганню він не підлягає. Після проведення обробки важливо не розпушувати грунт, оскільки це може призвести до зниження ефективності гербіциду.
Який досходовий гербіцид вибрати?
У інтернет-магазині Кліома-Сервіс до вашої уваги великий вибір досходових гербіцидів. Зокрема, популярністю у наших клієнтів користується препарат Гезагард. Його особливістю є те, що він має універсальну формулу та однаково добре справляється практично з усіма видами бурʼянів. Серед інших засобів із широким спектром дії відзначається Дуал Голд, а ось для овочевих культур найкраще підходить Зенкор Ліквід. При використанні досходових гербіцидів памʼятайте про правила безпеки та слідуйте рекомендаціям, вказаним у інструкції.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.