Який грунт найкращий для вирощування розсади огірків?
Для досвідчених господарів не секрет, що якість майбутнього урожаю та його кількість напряму залежить від грунту, у якому росте рослина. І якщо ми сіємо овочі на розсаду, то починати потрібно уже із землі, на якій вона вирощується. Ні в якому разі не можна брати звичайну землю із саду чи городу. Потрібен спеціальний субстрат, адже до цього чутливі всі культури, зокрема, і огірки. Якщо ви плануєте сіяти розсаду цих овочів, пропонуємо вам розглянути варіант самостійно приготування грунтосуміші або покупку готового субстрату, придбати який ви зможете у нашому інтернет-магазині.
4 рецепти приготування грунту для розсади огірків своїми руками
Огірки віддають перевагу певним речовинам у грунті, тому грунтосуміш для них слід готувати по особливому рецепту. До вашої уваги 4 варіанти, кожен із яких ви можете приготувати власноручно.
- Взяти дернову землю, перегній, перепрілу тирсу і торф у однакових пропорціях.
- До дернової землі додати компост або перегній. Обидва компоненти мають бути у рівних пропорціях. До отриманої суміші також додаємо 10 г сірчанокислого калію, 1 ст. л. золи, а також 20 г суперфосфату.
- Змішуємо по 2 частини торфу і перегною, додаємо до них 1 частину перепрілої тирси. На 10 л отриманого субстрату слід добавити 1 ч. л. сечовини, 1 ч. л. сульфату калію, 1 ч. л. суперфосфату та 1 ст. л. попелу.
- Беремо 6 частин торфу і додаємо до них по 1 частині коровʼяку, піску, тирси і перегною.
Крім перелічених варіантів, можна також приготувати універсальний субстрат, який підійде не тільки огіркам, а й іншим культурам. Для цього береться 2 частини землі з городу та по одній частині перегною, торфу, піску та тирси.
Який субстрат придбати для вирощування розсади огірків?
Самостійне приготування грунтосуміші вимагає чимало часу, та й далеко не завжди потрібні компоненти є під рукою. Тому значно вигідніше буде придбати готовий субстрат. В інтернет-магазині Кліома широкий асортимент подібної продукції. Зокрема, радимо розглянути наступні варіанти.
- Торф'яний субстрат Baltic Peat 5.5-6.5 pH фр. 0-10 мм. Даний субстрат містить натуральний фрезерний торф дрібної фракції та домішки добрив. Ідеально підходить не тільки для вирощування розсади овочів, але й для застосування у садівництві та квітникарстві.
- Субстрат для посіву розсади Rekyva Remix 1 pH 5,5 - 6,5 фр. 0-7 мм. Субстрат від популярного литовського виробника — найкраще рішення для вирощування розсади, у тому числі й огірків. Зокрема, його рекомендовано застосовувати для рослин, які мають підвищену чутливість до солей у грунті. У склад субстрату входить верховий торф дрібної те середньої фракції, добрива та зволожуюча речовини Hostapur SAS 60.
- Субстрат для овочів та томатів Remix 1 ph 5.5-6.5 фр. 0-20 мм. Це ще один варіант субстрату виробника Rekyva. Субстрат повністю забезпечує потреби розсади помідорів, огірків та інших овочевих культур у поживних речовинах. Також він містить додатки, що утримують вологу та захищають від пересихання грунту.
- Нейтральний верховий торф кислотність pH 5.5-6.5 у мішках 100 літрів, фракція 0-10 мм. Це торф власного виробництва Кліома-Сервіс, тому ціна на нього більш, ніж приємна. Цей торф добре підходить як для вирощування розсади, так і для застосування у теплицях, парниках та інших приміщеннях. Крім того, цей верховий торф має багато інших сфер застосування. Наприклад, його використовують для мульчування, також у якості підстилки для домашніх тварин. Тому, придбавши подібний продукт, ви точно знайдете йому застосування.
Як бачите, знайти субстрат для вирощування розсади огірків не є проблемою, оскільки кожен може вибрати для себе: готувати його самостійно чи придбати в магазині.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.