Особливості поливу розсади, що потрібно врахувати?
Розсада потребує турботливого догляду, адже молоді рослини є дуже вразливими. Він полягає перш за все у забезпеченні нормального рівня вологи. Полив розсади — важливий етап, яким не можна нехтувати. Більше того, його потрібно здійснювати правильно, адже саме від багатьох моментів та нюансів залежить результат, який ви отримаєте.
Ємність для вирощування розсади
На цей момент рідко звертають увагу, проте він має важливе значення саме в контексті поливу. Ми рекомендуємо використовувати для посіву розсади ємності із пластику, які є досить легкими, щоб їх при необхідності переміщувати і моніторити рівень води. Також дуже бажано, що на дні горшків та контейнерів були отвори для стоку води. Це захищатиме від переливу та повʼязаних із ним негативних наслідків. Придбати якісні, легкі та зносостійкі ємності для вирощування розсади ви можете у нашому інтернет-магазині.
Частота поливу
Чим частіше, тим краще — деякі люди користуються цим правилом при поливі розсади і таким чином завдають непоправної шкоди рослинам. Розсаду справді рекомендовано поливати регулярно, але частота має бути в середньому раз в два дні. При цьому варто орієнтуватись на стан грунту. А перевірити його легко за допомогою одного методу — потрібно просто всадити у землю на кілька сантиметрів невеличку гілочку чи олівець. Якщо вона залишилась сухою — то пора подбати про полив.
Поливати рослини краще рано вранці або ввечері. В інший час доби сонячні промені будуть сприяти швидкому випаровуванню вологи.
Кількість води для поливу
Розсаду поливають доволі часто, тому кількість води для поливу рекомендовано суворо контролювати. При цьому варто враховувати чимало факторів таких як вологість повітря, вік розсади, температура навколишнього середовища. Загальне правило таке — поливати слід так, щоб земля після цього була вологою, але не мокрою.
Яку воду обрати?
Вода для поливу розсади обовʼязково має бути не холодною, а кімнатної температури. Крім того, потрібно звернути увагу на її склад. Не рекомендовано використовувати для даної процедури жорстку воду з-під крану. Вона містить велику кількість мінералів, які накопичують у грунті та шкодять кореневій системі. Саме тому набагато кращим вибором стане дистильована або питна вода.
Нижній полив
Полив розсади знизу вважається більш прийнятним. Справа в тому, що при верхньому поливі вода, що потраплятиме на листя та стебла, може стати причиною різноманітних захворювань. Крім того, так завжди існує ризик переливу. Нижній полив дозволяє рослинам вбирати рівно стільки води, скільки їм потрібно. Для організації цього поливу вам знадобляться спеціальні піддони. У них наливають воду для поливу та залишають там ємності із рослинами на певний час. Через отвори у горщиках розсада вбере вологу, причому відбуватиметься це поступово.
Які методи поливу можна застосовувати?
Найкращим методом поливу як розсади, так і рослин на відкритому грунті, вважається крапельний полив. Він передбачає надходження води в землю крапельками, що забезпечує постійну зволоженість без ризику переливу. Для розсади крапельний полив забезпечують спеціальні конуси та керамічні крапельниці.
Також деякі господарі застосовують розпилювання води з пульверизатора. Такий метод справді дає можливість рівномірно розподілити рідину, проте з його використанням зростає ризик інфікування рослин.
Волога — необхідна умова для росту рослин, саме тому правильному поливу розсади надають такого значення. Дотримуйтесь наведених вище порад, і ваша розсада виросте здоровою та сильною.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.
- Проаналізуємо, що потрібно враховувати при виборі контейнерів для вирощування овочів. Розкажемо, яким повинен бути контейнер для вирощування овочів, який матеріал та розмір контейнера краще вибрати, а також, де найкраще тримати контейнер з овочами.