Місячний календар садівника та городника на березень 2024 року
Незважаючи на те, що на початку весни погода за вікном може бути дуже різною, все ж березень — це саме той місяць, коли у всіх власників присадибних ділянок починається по-справжньому активна пора. Роботи багато, адже потрібно зайнятись розсадою, навести порядок у саду, подбати про кімнатні рослини та ін. Місячний календар — найкращий помічник у цій справі, адже він підкаже, коли найбільш сприятливий час для кожного процесу.
- 1-6 березня. Початок місяця є дуже сприятливим для сільськогосподарських робіт. Місячний календар радить у ці дні приділити увагу посіву різноманітних коренеплодів. Мова йде про редьку, петрушку, селеру, дайкон, редиску, буряк, моркву. Крім того, у вказаний період корисно сіяти бобові: квасолю, біб, горох, та ін. Вказаний час загалом корисний для замочування насіння, а також для вигонки цибулі та іншої зелені. Якщо на вулиці ще лежить сніг, то також можна зайнятись снігозатримуванням на підзимових грядках.
- 7 березня. Сьогодні день несприятливий для посіву. Якщо ви все ж щось посадите, то будьте готові до того, що ці рослини будуть рости повільно. Тому замість посіву займіться іншими справами: сплануйте грядки на городі, догляньте за теплицею.
- 8-10 березня. Ці дні вважаються нейтральними, тому можна і як сіяти насіння, так і виконувати різні роботи по догляду за рослинами. Зокрема, 8-10 березня місячний календар радить провести обробку від шкідників та збудників захворювань у теплиці. Якщо на вулиці гарна погода, то можете обробити також і дерева в саду. Якщо ж дощить або йде сніг, то приділіть увагу розсаді і при потребі зробіть пікіровку.
- 11 березня. Сьогодні посів та посадка під забороною. Можна садити лише цибулинні квіти. Також рекомендовано зайнятись садовим інвентарем та прибиранням в саду та на городі.
- 12 березня. День сприятливий для обрізки плодових дерев. Також можна зайнятись їх прищеплюванням. Що стосується посіву, то дозволено сіяти такі культури як шпинат, брюссельська капуста, салат, селера.
- 13-14 березня. Ці дні чудово підходять для живцювання та заготівлі самих живців. Також можна підживлювати рослини, пророщувати насіння, пікірувати та пересаджувати розсаду. Посів теж дозволений, але найбільш вдалим він буде для цибулі, шпинату, кропу та петрушки.
- 15-16 березня. Вказаний період не найкращий для посадки чи пересадки рослин. Рекомендовано попрацювати на вулиці і прибрати на городі та в саду. Якщо є ще сніг, то згорніть його з даху теплиці. Також можете провести обробку дерев від шкідників.
- 17-19 березня. Ці три дні місячний календар рекомендує повністю присвятити догляду за розсадою. Можна як садити рослини, так і пікірувати (стаканчики для розсади стануть у нагоді), поливати, підживлювати. Посів найбільш сприятливий для зелені, а також для цикорію і лікарських рослин. Крім того, в даний період рекомендована посадка таких культур як обліпиха, суниця, калина, горобина.
- 20-24 березня. Якщо у вас ростуть декоративні та хвойні чагарники і дерева, то саме час подбати про них. Огляньте їх та проведіть обробку від шкідників. Також рекомендовано оглянути погріб та інші сховища на предмет наявності гризунів.
- 25 березня. Цей день, згідно з місячним календарем, вважається несприятливим для посіву культур. Але є один виняток, і це спаржева квасоля. Сьогодні можна садити будь-які її сорти.
- 26-31 березня. Вказані дні дуже сприятливі, тому провести їх рекомендовано за посівом, посадкою та пересадкою. Зокрема, садити бажано різноманітні овочі, коренеплоди та цибулеві культури. В саду варто приділити час деревам та чагарникам. Почистіть їх стовбури від старої кори та лишайників, а також проведіть обробку від шкідників, якщо ще цього не зробили. Якщо на ділянці є водойми, то у цей період теж варто зайнятись їх чисткою.
Рекомендуємо статтю: ТОП-5 кращих ґрунтів для посадки розсади та посіву насіння Детальніше: https://klioma-servise.in.ua/ua/a492655-top-luchshih-gruntov.html
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.