Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4463 відгуків
Вільна дата відправки: 12.11.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Секрети успішного вирощування розсади капусти в домашніх умовах

Секрети успішного вирощування розсади капусти в домашніх умовах

Білокачанна капуста — це дуже популярний для вирощування в домашніх умовах продукт. Зокрема, вона гарно росте у північних та західних регіонах нашої країни, адже любить вологу. Для того, щоб посадити капусту у себе на городі ви можете придбати готову розсаду у магазині чи на ринку. Однак, щоб бути впевненим у її якості, варто спробувати виростити розсаду самостійно. Тим більше, що зробити це досить просто, тільки треба знати певні нюанси.

Обираємо сорт капусти

Пропонуємо для вирощування розглянути ранні сорти білокачанної капусти. Популярними є наступні варіанти.

  • Черевнева капуста. Цей сорт має компактні головки вагою до 2, 5 кг. Ідеально підходить для вирощування як на вулиці, так і у теплиці. Сорт стійкий до заморозків.
  • Фора f1. Гібридний сорт із невеличким качаном. Має ніжний смак, добре зберігається, головки не схильні до розтріскування.
  • Етма f1. Цей сорт має невеликі качани, вагою до 1, 5 кг. Особливістю є їхнє практично одночасне дозрівання. Ріст капусти можна пришвидшити, вирощуючи цей сорт в теплиці або під плівкою.

капуста, розсада капусти, вирощування розсади капусти, посадка розсади капусти, догляд за розсадою капусти, грунт для розсади капусти, ємності для розсади капусти

Який грунт підходить для вирощування розсади капусти?

Грунтосуміш для посіву насіння капусти можна приготувати самостійно. Вам знадобиться дернова земля, торф та пісок, які потрібно взяти в однакових пропорціях. До цієї суміші додаємо склянку деревної золи, а також перліт для додаткового розпушування. Перед посівом грунт потрібно продезінфікувати: полити окропом або розчином марганцівки.

Також для посіву капусти можна користуватися готовою грунтосумішшю. Зокрема, 👉купити субстрат для вирощування розсади можна у нашому інтернет-магазині Кліома Сервіс. У нас представлена продукція відомих світових виробників таких як 👉Baltic Peat і Rekyva, а також субстрат нашого власного виробництва, який відзначається дуже приємною ціною.

Вибираємо ємність для вирощування розсади капусти

Для вирощування розсади капусти підходять різні ємності. Проте спеціалісти радять в першу чергу звернути увагу на касети. Вони мають велику кількість комірок, отвори для дренажу, а деякі ще й укомплектовані піддонами. Рослина у такій конструкції має вдосталь місця для росту, і за нею легко доглядати. Крім того, капуста у касетах не потребує пікірування. Пересаджувати її дуже просто, і під час цього процесу не страждає коренева система.

Також багато людей обирає ящики. Цей варіант теж прийнятний, але доведеться витратити багато часу на пікірування. Торфʼяні таблетки і стаканчики теж дуже популярні, а головне — екологічні. 👉 Купити ємності для розсади капусти ви можете у нас в інтернет-магазині. В асортименті як 👉 касети, так і 👉 горщики, торфʼяні таблетки, та багато іншого. Багато садівників віддає перевагу 👉 субстрату для посіву Remix 1 мілкої фракції 0-7 мм та у мышках 250 літрів

капуста, розсада капусти, вирощування розсади капусти, посадка розсади капусти, догляд за розсадою капусти, грунт для розсади капусти, ємності для розсади капусти

Посів насіння капусти

Для початку потрібно зʼясувати, коли саме висаджувати розсаду. Як правило, вся інформація знаходиться на упаковці насіння. При цьому потрібно памʼятати, що ранньостиглі сорти повністю дозрівають приблизно через 45-60 після висадки у відкритий грунт. Загалом, рекомендації наступні: якщо ви хочете вирощувати капусту без додаткового укриття, то посів слід здійснювати в другій половині лютого, а якщо плануєте використовувати агроволокно чи плівку, то сіяти можна і на початку лютого.

Під час посіву насіння капусти слід заглиблювати максимум на 1 см. Надто велика глибина не дасть йому швидко прорости. Грунт слід поливати перед посівом, а не після нього. Після цього ємності накривають плівкою та поміщають у приміщення, в якому температура повітря становить 20 градусів.

Догляд за розсадою капусти

Після появи перших сходів капусти температуру у приміщенні знижують так, що вночі вона має бути 8-10 градусів, а вдень 15-17 градусів. Для росту розсади рекомендований 12-15-годинний світловий день, тому взимку доцільно використовувати лапи у якості додаткового освітлення.

Якщо ви посіяли розсаду капусти у ящику, не забудьте, що через 2 тижні після цього рослини треба пікірувати. Після цього їм знову потрібно підвищити температуру до 17-19 градусів, а через кілька днів знизити до 13-15 градусів.

капуста, розсада капусти, вирощування розсади капусти, посадка розсади капусти, догляд за розсадою капусти, грунт для розсади капусти, ємності для розсади капусти

Вирощуючи розсаду капусти, потрібно памʼятати, що вона любить вологу, проте поливають її не часто — раз в 7-10 днів. При цьому полив має бути рясний, а вода теплою.

Коли зʼявились перші сходи, капусту підживлюють добривом, що містить фосфор, кальцій та калій. Наступне підживлення роблять під час появи першого справжнього листа. На цьому етапі добриво має включати азот, калій і фосфор.

Загартовування перед пересадкою у відкритий грунт

Перед пересадкою у грунт розсаду капусти обовʼязково загартовують. Починати це необхідно приблизно за десять днів. У перші кілька днів потрібно відкривати вікно у приміщенні, де стоїть розсада. Надалі ємності із рослинами виносять на двір, поступово збільшуючи час перебування на вулиці. В останній день бажано, щоб капуста знаходилась на дворі 8-9 годин.

Також перед посадкою у відкритий грунт рекомендовано зменшувати частоту поливу. Але при цьому важливо слідкувати, щоб земля не була надто сухою.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner