Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Вирощування пеларгонії в домашніх умовах

Вирощування пеларгонії в домашніх умовах

Пеларгонія — знайома всім з дитинства квітка. Вона справді була дуже популярною кілька десятків років тому, але й сьогодні не втрачає позицій. І це не дивно, адже пеларгонія має яскраве цвітіння та виглядає дуже ефектно. Вирощувати цю квітку може кожен, достатньо дізнатись більше про умови посадки та догляду.

Популярні сорти пеларгонії

В кімнатних умовах найчастіше вирощують пеларгонію зональну, яка серед кущових сортів є найменш вибагливою. Також популярною є пеларгонія запашна, особливо лимонна. Вона виростає у висоту на 50-70 см, має соковиті зелені стебла та серцевидні листки і відрізняється яскравим ароматом цитрусових.

Ампельні пеларгонії також популярні, оскільки догляд за ними досить простий. Королівські пеларгонії виглядають по-справжньому розкішними, прото доведеться витратити чимало сил, адже вони потребують постійної уваги.

пеларгонія, вирощування пеларгонії, посадка пеларгонії, догляд за пеларгонією, вирощування пеларгонії в домашніх умовах

У виборі виду пеларгонії рекомендовано керуватись місцем, де вона буде рости. Наприклад, пеларгонія зональна краще почувається на сонячному підвіконні, адже її цвітіння у цій зоні найбільш рясне. Ампельна пеларгонія може рости на яскравому сонячному світлі або в легкій напівтіні. Для неї підійде південне, східне або західне підвіконня. Королівська пеларгонія погано переносить пряме сонячне проміння і не підходить для південних вікон.

Вирощування пеларгоній: важливі моменти

Для активного росту і комфортного самопочуття усім видам пеларгоній потрібна температура 20-25 градусів, проте пеларгонія зональна і ампельна можуть добре переносити і 30-35 градусів улітку. Взимку оптимальна температура для всіх видів пеларгоній становить 10-12 градусів. Прохолодна зимівля є запорукою рясного цвітіння зональної і ампельної пеларгоній, а для королівської пеларгонії це навіть обов'язкова умова, інакше вона може не цвісти. Якщо пеларгонії на зиму залишаються в теплій кімнаті, полив не зменшують, але припиняють підживлення.

Пеларгонії є посухостійкими рослинами, а перезволоження грунту для них є шкідливим. У період активного росту і цвітіння потрібний помірний полив, а в період спокою — обмежений (2-3 рази на місяць).

З весни до осені пеларгонії підживлюють двічі на місяць водорозчинним добривом для квітучих рослин. Для цього добре підходить 👉 Добриво Florovit для квітучих рослин, 0.5 л, купити яке ви можете у нашому інтернет-магазині. Також для профілактики йододефіциду до води для поливу можна додавати 2-3 краплі йоду.

пеларгонія, вирощування пеларгонії, посадка пеларгонії, догляд за пеларгонією, вирощування пеларгонії в домашніх умовах

Для кращого цвітіння королівських пеларгоній рекомендується підживлювати їх сірчано-кислим магнієм. Це також покращить цвітіння й інших видів пеларгоній.

Варто зауважити, що всі види пеларгоній погано переносять свіже органічне добриво.

Обрізку пеларгоній рекомендовано проводити щорічно. У сортів, які ростуть повільно, здійснюють розріджуючу обрізку та вкорочують стебла. Можна також зробити омолоджуючу обрізку, залишивши по 2-5 бруньок із листям на кущику від приросту минулого року.

Молоді рослини краще пересаджувати щороку в березні-квітні, а старі лише в тому випадку, якщо горщик став для них тісним. При цьому верхній шар землі в горщику бажано змінювати щороку.

Особливості вирощування та розмноження пеларгоній

Для посадки пеларгоній можна використовувати саморобний субстрат із городньої, листової землі, торфу і піску з додаванням невеликої кількості попелу або деревного вугілля. Після пересадки рослини удобрюють лише через місяць. Також гарним варіантом буде готова грунтосуміш, зокрема, у нас ви можете придбати 👉 Торф'яний субстрат Saula для квітучих рослин 5.5-6.5 pH 45 л або більш доступний за ціною 👉 Торф'яний субстрат для Квітучих рослин, 7 л Кліома Сервіс.

Пеларгонії можна розмножувати насінням (потрібні 👉​​​​​​​ касети для розсади), але найчастіше їх розмножують живцюванням. Цей процес проводять ранньою весною, використовуючи пагони, що залишились після обрізки. Також живцювання можна робити наприкінці літа. Живці нарізають з верхівки пагона, залишаючи 2-5 листочків (2-3 міжвузля). Грунт для вкорінення живців готують із суміші піску з торфом у співвідношенні 2:1. Живці занурюють у вологий грунт на 2-3 см і тримають у теплому (22-25 градусів), світлому місці без прямих сонячних променів. Під час вкорінення поливають помірно теплою водою.

пеларгонія, вирощування пеларгонії, посадка пеларгонії, догляд за пеларгонією, вирощування пеларгонії в домашніх умовах

Залежно від сорту пеларгонії, укорінення живців займає різну кількість часу: королівські пеларгонії — 4 тижні, плющелистні — 2 тижні, зональні — 2 тижні, запашні — 6 тижнів. Після вкорінення живці пересаджують у невеличкі горщики, наповнені пухкою землею, і поливають.

Після вкорінення рослини, можна робити прищіпку стовбура над 5-6-м листком, щоб стимулювати ріст бокових гілочок. Після прищипування рослину пересаджують у більшу ємність з пухким легким грунтом. Таким чином можна виростити кілька молодих кущиків пеларгонії, які прикрасять будь-яке приміщення чи садову вазу.

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner