Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Особливості вирощування журавлини садової великоплідної

Особливості вирощування журавлини садової великоплідної

Журавлина відома перш за все завдяки своїм плодам. Червоні ягоди цієї рослини не тільки смачні і соковиті, але й по-справжньому цілющі. Зокрема, вони корисні при простудних хворобах та захворюваннях нирок і сечовидільної системи. В природних умовах журавлина росте у хвойних і листяних лісах, у низинах річок, на болотистій місцевості. Проте вирощувати її можна й вдома, особливо, якщо для цього існують підходящі умови.

Який сорт журавлини вибрати?

Сьогодні журавлину ділять на декілька основних видів:

  • дрібноплідна;
  • чотирипелюстна;
  • гігантська;
  • великоплідна.

журавлина, журавлина садова великоплідна, вирощування журавлини, посадка журавлини, догляд за журавлиною, особливості вирощування журавлини садової великоплідної

Саме великоплідні сорти журавлини користуються найбільшим попитом, і ми теж радимо починати знайомство саме з них. Зокрема, чудовим варіантом є сорт👉 Пілігрим, придбати який з доставкою можна у нашому інтернет-магазині. Також серед наших покупців здобули популярність такі сорти журавлини як 👉​​​​​​​ Бергман, 👉​​​​​​​ Стівенс, 👉​​​​​​​ Ховес, та ін.

Посадка журавлини

Журавлину найкраще садити на сонячних ділянках, але підійде і півтінь. Важливо, щоб у цьому місці був грунт, збагачений органікою із слабокислою реакцією на рівні pH 3,5-4,5. Для цього можна придбати готовий субстрат. Ми рекомендуємо 👉 Субстрат SAULA для лохини і рододендронів pH 3.5-4.5 70 л або 👉 Торф'яний субстрат для Голубики, 7 л Кліома Сервіс. Також приготувати субстрат можна самостійно, використовуючи лісовий перегній, пісок і торф у пропорції 1:1:2.

Якщо на вашій ділянці є грунти, які не підходять для вирощування журавлини, то можна самостійно створити сприятливі умови саме для журавлини.

Підготуйте грунт для посадки, знімаючи верхній шар до 35 см глибини. При цьому можна створити або суцільну грядку або траншею.

  • Вистеліть траншею арговолокном або іншим матеріалом, щоб уникнути розсипання грунту.
  • Наповніть "корито" субстратом з кислою реакцією.
  • Висаджуйте саджанці журавлини по два в лунку на відстані близько 30 см.
  • Посадку слід здійснювати у вологу землю, після цього знову полити.
  • Замульчуйте посадки торфом або тирсою дерев хвойних порід.

журавлина, журавлина садова великоплідна, вирощування журавлини, посадка журавлини, догляд за журавлиною, особливості вирощування журавлини садової великоплідної

Оскільки журавлина належить до бджолозапильних культур, то біля неї рекомендують садити квіти та чагарники, які приваблюють бджіл. Мова перш за все про чебрець, алісум, чабер.

Як доглядати за журавлиною?

Основні аспекти догляду за журавлиною включають наступне:

  • Розпушення та прополювання. Регулярно виконуйте розпушування грунту та прополювання, щоб забезпечити доступ повітря та видалити бурʼяни.
  • Полив та підживлення Проводьте регулярний полив, уникаючи перезволоження. Памʼятайте — земля має бути вологою, але не мокрою. У теплу пору року журавлину слід підживлювати. Найкраще — мінеральними добривами. Вперше їх вносять ранньою весною. До середини серпня підживлення здійснюється кожні 3 тижні, а з середини серпня — кожні 2 тижні. Така інтенсивна схема рекомендована до досягнення 6-річного віку. Починаючи з цього часу, журавлину за сезон підживлюють приблизно 6 разів.
  • Обрізка. Виконуйте легку проріджувальну обрізку для підтримки форми рослини та стимулювання росту нових гілок. Процедуру проводять навесні, при потребі — влітку, але не восени.
  • Захист від хвороб та шкідників. Проводьте профілактичні заходи для захисту журавлини від грибкових та бактеріальних захворювань, використовуючи відповідні препарати. Натомість комахи практично не можуть завдати сильної шкоди, тому інсектициди вам не знадобляться.
  • Підготовка до зими. Пізно восени вкрийте журавлину ялиновим гіллям або агроволокном, адже сильні морози, особливо у поєднанні з малою кількістю снігу можуть їй зашкодити.
  • Розмноження. Журавлину можна розмножувати насінням. Але найкращим варіантом є живцюванням, бо дозволяє зберегти сортову чистоту.

журавлина, журавлина садова великоплідна, вирощування журавлини, посадка журавлини, догляд за журавлиною, особливості вирощування журавлини садової великоплідної

  • Урожай. Час збору урожаю в залежності від сорту припадає вересень або жовтень. Експерти рекомендують зривати ягоди не повністю дозрілими, адже вони чудово дозрівають безпосередньо в процесі зберігання.

Журавлина чудово смакує в якості морсу чи компоту. Також із неї готують велику кількість десертів, додають у соуси, салати. Ця смачна ягода урізноманітнить ваш раціон та зробить його набагато кориснішим.

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner