Місячний календар городника і садівника на квітень 2024 року
Весна у розпалі, а це значить, що власники саду та городу практично не сидять без діла. Активно йде посів та посадка рослин, обробка дерев та кущів, виконується ряд інших важливих процедур. Проте, незважаючи на це, слід памʼятати, що не кожен день у квітні є сприятливим для певних робіт. Тому радимо скористатись місячним календарем для того, щоб визначити, що та коли варто зробити, а коли все ж таки краще присвятити час відпочинку.
- 1-2 квітня. Початок місяця дуже вдалий для посадки рослин. Зокрема, рекомендовано садити картоплю, редиску, моркву та інші види коренеплодів. День буде вдалим також і для посадки помідорів та цибулі. Крім того, можна приділити час посадці таких 👉 плодово-ягідних культур, як суниця, 👉 полуниця, 👉 виноград, та ін.
- 3-4 квітня. Ці дні несприятливі для посадки або посіву, тому краще зосередитися на інших корисних процедурах. Наприклад, провести огляд садових дерев та чагарників і організувати їх обрізку, санітарну або формуючу. Також варто спланувати процес розмноження гортензій на весну. У ці дні можна також підготувати грядки для майбутнього посіву: видалити бур'яни, перекопати землю та внести необхідні добрива.
- 5-6 квітня. Цей період чудово підходить для того, щоб почати вирощувати батат або домашні гриби. Крім того, можна посіяти цибулю-порей та цибулю на перо, зайнятись вирощуванням мікрозелені. В саду можна посадити обліпиху і виноград, а на клумбі —цибулинні та бульбові квіти.
- 7-9 квітня. Період несприятливий для посадки чи посіву. Натомість огляньте рослини на предмет захворювань чи зараження шкідниками. Особливу увагу приділіть плодовим деревам та кущам. За необхідності проведіть 👉 обробку відповідними препаратами.
- 10-11 квітня. Займіться посівом томатів, перцю, баклажанів, кабачків та капусти. Це також чудовий час для посадки стручкових та зернових культур. Не забувайте також про зелень, адже вона є незамінною для смачних та корисних весняних салатів. Посаджені в ці дні горіхи, черешні, шипшина, смородина та агрус, добре вкорінюються. Також можете посадити 👉 декоративні чагарники, які ідеально підходять для створення живоплоту.
- 12-13 квітня. Ці дні вважаються нейтральними, тому від посіву та посадки рослин краще утриматись. Натомість можна перевірити опори на міцність, провести весняне щеплення дерев та кущів або їх обрізку.
- 14-15 квітня. Ідеальний час, що сіяти редиску, цибулю, салат та інші овочі. У суху та теплу погоду можна сміливо сіяти огірки та пізню капусту у відкритий грунт. Ці дні також добре підходять для посадки 👉 смородини, 👉 агрусу, винограду, а також для посіву газону та грунтопокривних рослин. Не забудьте і про посів сидератів.
- 16-20 квітня. Посів та посадка небажані, проте є включення — можна зайнятись вирощуванням хвойних, ліан, живоплоту. Також їх рекомендовано удобрити, обробити від шкідників.
- 21-23 квітня. Якщо ви уже посіяли овочі та зелень, то можна присвятити час догляду за садом. Зокрема, можна посадити 👉 саджанці плодових дерев (персика, сливи, вишні, айви, абрикоса.) Також ці дні сприятливі для посіву чайних культур і лікарських рослин.
- 24 квітня. Сьогодні будь-які роботи в саду чи на городі небажані. Натомість, якщо маєте час, то можете скласти план робіт на наступний місяць.
- 25-30 квітня. Можна почати вирощувати нові для вас овочі, такі, як батат чи фізаліс. Також вказаний період сприятливий для посадки різноманітних декоративних рослин, а також плодово-ягідних культур.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.