Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4414 відгуків
Вільна дата відправки: 10.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Посадка цибулі навесні

Посадка цибулі навесні

Для того, щоб виростити ріпчасту цибулю знадобиться два роки. Перший рік — це посів насіння та вирощування із нього так званої сіянки. На наступний рік сіянку садять і з неї уже влітку чи на початку осені отримують урожай. Цибуля є дуже популярним овочем у нашій країні, оскільки її додають у більшість страв. Крім того, вона містить багато корисних вітамінів. Садити цибулю можна як навесні, так і під зиму, проте сьогодні пропонуємо більш детально розглянути саме перший варіант посадки.

Готуємо ділянку для посадки цибулі

Цю процедуру слід починати ще восени. Ділянку вибираємо на узвишші для того, щоб не було застою води. Важливо щоб грунт на ній був нейтральним або ж суглинистим. Кислі грунти цибулі категорично не підходять. Також зверніть увагу, чи добре освітлена ділянка, адже цибулі для повноцінного росту потрібно багато сонячного світла.

цибуля, посадка цибулі, посадка цибулі навесні, догляд за цибулею навесні, підживлення цибулі навесні

Ділянку потрібно перекопати і внести 👉 добрива. Мова йде про органіку — гній або компост. Вони вносяться з розрахунку 5 кг на 1 кв. м. Також до цих добрив можна додати фосфор і калій у кількості 30 г на 1 кв. м. Буде незайвою і деревна зола, яка не тільки містить корисні речовини, але й є захищає від деяких шкідників.

Навесні, коли земля вже трохи відтала, на грядку вносимо 👉 аміачну селітру — 1 ч. л. на 1 кв. м. Безпосередньо перед посадкою цибулі землю розпушують, добре поливають та вкривають плівкою на 2-3 дні.

Як сіяти цибулю навесні?

Насіння для посіву повинно бути не старшим 2-річного віку. Якщо ви зібрали його самостійно, то обовʼязково проведіть обеззараження, замочивши насіннєвий матеріал у розчині марганцівки.

Посів насіння цибулі здійснюється ранньою весною, проте температура повітря вже має встановитись на відмітці +2…3 градуси. Також сіяти насіння можна й пізніше, тоді воно швидше проросте. 

цибуля, посадка цибулі, посадка цибулі навесні, догляд за цибулею навесні, підживлення цибулі навесні

Для посіву знімається плівка з грядки. Насіння для зручності змішують з піском та сіють 3-4-рядковими стрічками. Відстань між рядками — 15 см, глибина посіву — 1 см. Посіви засипають землею та за потреби мульчують. Після появи першого листка проводять першу процедуру проріджування сходів, а після появи 2-3 справжніх листків — другу. Також на даному етапі цибулю рекомендовано підживити 👉 органікою, розбавленою водою у співвідношенні 1:15. Надалі посіви підживлюють 1, 5 ст. л. сульфату калію та 1 ст. л. 👉суперфосфату, розбавленими у відрі води.

Висадка сіянки навесні

Сіянку можна як купити в магазині, так і виростити самостійно. У будь-якому випадку перед посадкою її рекомендовано оглянути та вилучити пошкоджені чи хворі елементи. Щоб цибуля швидше проросла, рекомендовано також обрізати сухі хвостики.

Садять сіянку зазвичай у кінці квітня або в травні. Але можна робити це і раніше, наприклад, якщо ви проживаєте у південному регіоні, де температура повітря навесні значно вища.

Перед посівом, як і у випадку з насінням, сіянку бажано обеззаразити у розчині марганцівки. Садять цибулини на глибину 10 см, відстань між рядками — 15 см, відстань між цибулинами — 10 см. Зверху сіянку присипаємо деревною золою, а потім звичайною землею.

Догляд за грядкою включає перш за все регулярне розпушування грунту, адже засохла кірка землі значно погіршує доступ кисню та інших корисних елементів до кореневої системи. Під час рихлення грунту не забувайте і про видалення бурʼянів.

цибуля, посадка цибулі, посадка цибулі навесні, догляд за цибулею навесні, підживлення цибулі навесні

Цибуля потребує регулярного поливу, як мінімум, 1-2 рази в тиждень. Виняток — це коли йдуть регулярні дощі. Коли уже почався процес вегетації, то полив треба скоротити до 1 разу на 2 тижні.

Через 1 місяць після посадки сіянки цибулю удобрюють органічним добривом. На вибір це може бути коровʼяк у концентрації 1:10 або курячий послід 1:15. Приблизно через два тижні можна внести сірчанокислий калій або аміачну селітру в кількості 15 г на 1 кв. м. Це підживлення обовʼязково комбінують з поливом. Також під час внесення 👉 мінеральних добрив можна провести обробку цибулі від шкідників. Для цього рекомендуємо приготувати розчин із таких складників:

  • рідке мило — 35 мл;
  • мідний купорос — 1 ч. л.
  • вода — 10 л.

Готовим розчином потрібно обприскувати цибулю по листу.

Зазвичай експерти радять садити сіянку під зиму. Проте, дотримуючись правил, ви можете зробити це і навесні, та отримати чудовий врожай.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner