Бурʼян "берізка" на городі: як його позбутись?
Влітку у власників городу чимало клопотів. І один із них — це боротьба з бурʼянами. Деякі з них вивести особливо важко, і саме до таких бурʼянів належить вʼюнок, відомий також у народі, як берізка. Позбутись його справді непросто, проте все ж можливо, причому за допомогою різних методів.
Чим шкідлива берізка?
Офіційна назва берізки — це вʼюнок польовий. Як видно уже із назви, він є виткою рослиною. Стебло, яке плететься по землі чи інших поверхнях, у довжину може сягати до 3 м. Берізка виділяється серед інших бурʼянів своїми красивими та досить великими квітами, форма яких нагадує грамофон. Квіти мають біле або рожеве забарвлення.
У вʼюнка досить потужна коренева система, яка швидко росте та може сягати вглиб до 6 м. Тому після прополювання у грунті часто залишаються його частини, з яких виростають нові пагони.
Небезпека берізки полягає також у тому, що вона дуже швидко розмножується. Доросла рослина за сезон дає до 500 насінин, кожна із яких є потенційно новою берізкою. Більше того, насіння вʼюнка може знаходитись в землі 3 роки і при цьому не втрачати схожості.
Берізка виглядає дуже гарно, проте становить серйозну небезпеку для культур, які ростуть на городі. Вона забирає значну частину поживних речовин та води, тим самим негативно впливаючи на їхній ріст та врожайність. Крім того, на ній живе багато шкідників, які таким чином можуть вражати і основну культуру.
Методи боротьби з берізкою
Боротись з вʼюнком можна по-різному. Все залежить від площі ділянки та кількості бурʼяну.
Біологічний спосіб
Найпоширеніші біологічні методи, які допоможуть у боротьбі з берізкою, — це мульчування та посів сидератів. Мульчування у даній ситуації полягає в тому, щоб ділянку, яка поросла вʼюнком, вкрили на сезон штучним чи натуральним матеріалом, який не пропускає сонячне світло. Це може бути чорна плівка, шифер, солома, та ін.
Сидерати — рослини, які покращують стан грунту та поліпшують його склад. Їх сіють на ділянці, а потім скошують та залишають, щоб перегнили. Для боротьби із берізкою сидерати рекомендовано сіяти максимально густо.
Агротехнічні методи
Найпростіше боротись з берізкою за допомогою звичайного прополювання. При цьому слід постаратись вийняти усі корені. При необхідності можете скористатись вилами.
Також дуже ефективною є весняне та осіннє перекопування грунту. Під час цієї процедури рекомендовано зібрати усі рослинні залишки бурʼянів та спалити їх.
Вʼюнок віддає перевагу кислим грунтам. Тому, якщо внести на ділянку золу, яка нейтралізує кислотність, можна позбутись цієї шкідливої рослини.
Хімічні препарати проти берізки
Якщо берізки багато і вона швидко розростається, то найкращим виходом із ситуації буде застосування гербіцидів. Зокрема, у боротьбі з даним бурʼяном добре зарекомендував себе 👉 Раундап. 40-120 мл даного засобу потрібно розвести у відрі води та обробити отриманим розчином пагони берізки. Через 2-3 тижні засіб проникне до кореневої системи та повністю знищить бурʼян, залишки якого можна прибрати з городу. При цьому важливо, щоб препарат не потрапив на культурні рослини.
Крім Раундапу, можна застосовувати й інші подібні засоби, зокрема, гербіцид 👉 Ураган чи 👉 Грандстар Голд, який є не таким радикальним та діє більш мʼяко.
Народні методи боротьби з берізкою
Якщо ви тільки помітили вʼюнок на городі, можете спробувати використати народні методи боротьби. Згідно з одним із рецептів, потрібно обприскувати берізку сольовим розчином. Він готується із 1,2 кг солі, які розчиняютьу 10 л води. Також хорошим народним засобом є міцний содовий розчин. Як і у випадку з хімічними 👉 гербіцидами, вказаними засобами потрібно обробляти тільки вʼюнок та старатись, щоб вони не потрапляли на культурні рослини.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.