Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Великі та смачні ягоди смородини. Як цього досягти?

Великі та смачні ягоди смородини. Як цього досягти?

Смородину не можна назвати надто вибагливою культурою. Зазвичай, що добре родить навіть при мінімальному догляді. Проте, якщо ви хочете отримати великі та смачні ягоди і щедрий урожай, то потрібно докласти певних зусиль, зокрема, забезпечити правильні умови для росту та розвитку кущів.

смородина, вирощування смородини, ягоди смородини, великі та смачні ягоди смородини, як отримати щедрий урожай смородини

Які умови потрібні для смородини, щоб вона гарно плодоносила?

Ця культура любить сонячне світло, але найкраще почувається в розсіяній тіні або півтіні. У наших широтах літо стає все спекотнішим і сухішим, і щороку температури підвищуються. Тому рекомендації 👉  вирощувати смородину на відкритих, добре освітлених ділянках тепер вже не такі актуальні.

Сонце та хороша провітрюваність важливі, але коренева система смородини, яка залягає неглибоко, дуже чутлива до перегріву. Коріння, розташоване близько до поверхні, страждає від спеки в розпеченій землі, тому краще садити смородину в півтіні.

Смородина добре почувається поруч з садом, де ростуть 👉 яблуні та 👉 сливи. Хоча це не ідеальний варіант, оскільки на яблунях може з’явитися попелиця, і є ризик, що вона перекинеться на смородину. Але найголовніше правило — слід уникати перегріву смородини на сонці.

смородина, вирощування смородини, ягоди смородини, великі та смачні ягоди смородини, як отримати щедрий урожай смородини

При вирощуванні смородини рекомендовано використовувати мульчу. Солома, яка покриває прикореневу зону, захищає від перегріву і зберігає вологу, що дуже подобається цій рослині.

Грунт має бути легким і розпушеним, без кірок і грудок, щоб не було потреби в частому розпушуванні.

Як підживлювати смородину для рясного врожаю?

Подібно іншим чагарникам, смородина не потребує надто інтенсивного підживлення 👉 азотними добривами. Не варто надмірно застосовувати аміачну селітру, сечовину або подібні 👉 добрива. Весняне внесення гною чи перегною, особливо під час цвітіння та утворення зав’язі, теж не є доцільним.

Разом з тим родючий грунт для смородини важливий. Раз на два-три роки варто мульчувати прикореневу зону перегноєм. Це краще робити пізньої осені, після завершення сокоруху, але до появи снігу. Такий перегній навесні стане цінним джерелом корисних речовин. Він не вимивається талими водами, а повністю розкладається на доступні кореням елементи живлення.

Цікаво, що органіка, яка не розклалася, містить близько 50% азоту, 70% фосфору і до 50% калію. Тому "торішня" органіка є ціннішою за ту, яку внесли цього року. Експерти відзначають, що підживлення чагарників (смородини, 👉 малини, 👉  полуниці тощо) гноєм або перегноєм вистачає на три роки.

Правила обрізки смородини

Не потрібно щорічно обрізати кінчики молодих пагонів і укорочувати їх. Роблячи так, ми втрачаємо значну частину врожаю. Молоді пагони, особливо однорічні, є основним місцем, де концентруються ягоди, а багато плодів утворюються на кінчиках гілок.

Хоча вважається, що 👉 обрізка сприяє більшому однорічному приросту на прикореневих пагонах наступного року, на практиці це означає, що ми жертвуємо поточним урожаєм заради майбутнього. Ми не отримуємо ягід цього року, сподіваючись на більший врожай наступного року, і натомість вирощуємо "деревину". Але наступного року ми знову робимо обрізку, і ситуація повторюється.

смородина, вирощування смородини, ягоди смородини, великі та смачні ягоди смородини, як отримати щедрий урожай смородини

Що ж тоді обрізати? Восени потрібно видаляти гілки, яким у поточному році виповнилося три роки. Якщо кущ дає достатньо "нульових" пагонів і має хороший приріст, видаляйте всі трирічні гілки (можливо, краще робити це частково, наприклад, на половині куща) до рівня грунту.

На молодих кущах, які не загущені і мають мало приросту, краще видалити лише частину гілок і спостерігати за результатом. Наступного року рекомендовано змінити бік обрізки. Таким чином, ми зберігаємо найпродуктивнішу частину куща та ефективно використовуємо елементи живлення. Кущ залишається молодим і не загущеним. Це дозволяє вирощувати його без зайвих зусиль, застосовуючи простий, "лінивий" метод.

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner