Не цвітуть яблуня та груша. У чому може бути причина?
Яблуня та груша — це, напевно, найпопулярніші плодові дерева в Україні. Саме тому помітити їх можна майже у кожному садку. Людей приваблює не тільки чудовий смак їхніх плодів, але й той факт, що у більшості випадків названі дерева щедро плодоносять практично кожного року. Але інколи трапляється так, що на яблуні чи груші немає цвіту або його дуже мало. Це може бути викликано різними причинами, тому пропонуємо розглянути їх більш детально.
Кліматичні особливості регіону
Груші та 👉 яблуні вважаються доволі універсальними деревами, які добре ростуть в різних регіонах нашої країни. Проте перед вибором саджанця все ж варто звертати увагу на особливості певного сорту. Зокрема, на морозостійкість та стійкість до посухи. Тому обовʼязково оцініть особливості клімату свого регіону, перш ніж приступати до посадки.
Особливості посадки
Місце, де ви садите яблуню чи 👉 грушу, також має безпосередній вплив на її урожайність. Наприклад, не рекомендовано садити ці дерева під горіхом або в його тіні чи близько до водойми.
Також проблеми можуть виникнути і в тому випадку, коли саджанець буде занадто сильно заглиблений у грунт. Потрібно памʼятати, що коренева шийка повинна знаходиться над землею.
Вік дерева
Іноді відсутність цвіту може мати досить банальну причину, наприклад, вік яблуні чи груші. Деяким сортам потрібно 4-5 років після посадки, що зацвісти, хоча іншим достатньо всього 2-3 роки. Тому якщо деревце молоде, то непокоїтись не варто. У випадку, коли яблуня чи груша, уже мають не один десяток років, вони теж можуть не цвісти кожного року або навіть повністю припинити цвісти і плодоносити.
Негативний вплив холоду
Якщо зима видалась дуже холодною, або часто бувало чергування відлиги та морозу, то це може ослаблювати яблуні та груші, особливо, коли мова йде про молоді дерева. При цьому зовнішньо вони можуть мати цілком нормальний вигляд, а от цвісти не будуть. Також для 👉 плодових дерев дуже небезпечними є весняні заморозки. Якщо вони були досить сильними, то цвіту у цьому році можна й не дочекатись.
Щоб уберегти дерева від морозу, замульчуйте пристовбурову зону укривним матеріалом. Зробити це варто ще восени. А якщо взимку випаде сніг, то його теж варто накидати під дерева у якості додаткового утеплювального шару.
Неправильна обрізка
Якщо ви помітили, що ваша яблуня чи груша не цвітуть, то спробуйте згадати, коли ви востаннє їх обрізали. Справа в тому, що надміру густа крона, а також присутність “вовчків” не надто сприяють багатому урожаю. Тому не нехтуйте даною процедурою, проводьте як 👉 санітарну, так і формуючу обрізку.
Несвоєчасне підживлення
Яблуні та груші важко назвати вибагливими деревами, проте на бідному поживними речовинами грунті вони ростуть погано та можуть зʼявитись проблеми з цвітінням. Тому не забувайте регулярно їх 👉 підживлювати. При цьому важливо не перестаратись, особливо в тому, що стосується азотних добрив. Якщо внести їх забагато, то у ріст піде зелена маса, а от цвітіння може зупинитись або й не настати зовсім.
Захворювання і шкідники
Довгоносик та медяниця можуть завдавати грушам та яблуням непоправної шкоди та знищувати до 80-90 % квітів. Тому із шкідниками потрібно боротись, в тому числі й з допомогою 👉 профілактичних обробок. Груші також загрожують такі хвороби як борошниста роса і переноспороз.
Не завжди відсутність цвітіння — це патологія. Слід враховувати, що у більшості сортів цвітіння періодичне. Це означає, що час від часу таке дерево не цвіте і не плодоносить, хоч минулого та наступного року дає багатий урожай. Ця особливість здебільшого характерна для яблунь, хоча може зустрічатись і у деяких сортів груш.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.