Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4413 відгуків
Вільна дата відправки: 10.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Що робити з грунтом, у якому вирощувалась розсада?

Що робити з грунтом, у якому вирощувалась розсада?

На відміну від кімнатних рослин, для вирощування овочевих культур потрібні великі 👉 контейнери та значна кількість хорошої якісної грунтосуміші. Кімнатні рослини — це в більшості багаторічники, які утворюють густу кореневу систему, і під час пересадки використовується метод перевалки, при якому весь старий субстрат залишається в новому горщику, і додається лише 10-20 % нового грунту. Овочі ж вирощуються на розсаду у великих ємностях лише протягом кількох місяців, і наступного року необхідно садити нові. Тому після них залишається багато грунту і закономірно виникає питання: а що ж з ним робити після цього?

вирощування розсади, грунт, у якому вирощувалась розсада. що робити з грунтом у якому вирощувалась розсада

Способи застосування грунту з розсади

Значна частина експертів не радить використовувати старий грунт повторно для вирощування в контейнерах, причому не тільки в кімнаті чи теплиці, але й на вулиці. Причина цієї заборони — потенційна небезпека занесення хвороб і шкідників. Проте деякі городники все ж ризикують використовувати таку грунтосуміш знову. Зокрема, в наступних цілях:

  • для покращення структури грунту на дачі, в саду, на клумбі, на газоні чи на городі;
  • як мульчу;
  • як наповнювач для біотуалету;
  • як сорбент для розлитих паливно-мастильних матеріалів.

Якщо ж ви надумали позбутись старої грунтосуміші, то викиньте її в парк чи ліс. В жодному разі не викидайте його в каналізацію і не використовуйте для посадки кімнатних рослин.

вирощування розсади, грунт, у якому вирощувалась розсада, що робити з грунтом у якому вирощувалась розсада

Найоптимальніший спосіб переробки попередньо використаного торф’яного грунту — це висипати його в компостну купу до інших органічних відходів. Якщо процес компостування йде правильно, температура підвищується до 70°С, при цьому знищуються збудники хвороб, насіння бур’янів, шкідники та їх яйця. Так ви не лише не викидаєте грунт, але й отримуєте чудовий компост, який можна використовувати для вирощування овочів, знову повертаючи його у виробництво.

Чи можна використовувати старий грунт повторно?

Якщо у вас з різних причин сутужно із свіжим грунтом, то у крайньому випадку можна використовувати стару землю для вирощування інших овочів наступного року. Але це можливо тільки за умови відсутності хвороб у попередньому сезоні. Наприклад, якщо в минулому сезоні вирощували помідори, не варто садити картоплю в у саму землю, оскільки згаданим рослинам загрожують одні й ті ж шкідники.

Враховуйте також, що органічні речовини в субстраті з часом розкладаються, частки торфу стають меншими, що в свою чергу погіршує аерацію коренів. Це призводить до проблем із ростом рослин, причому подібне трапляється навіть при підвищеному внесенні 👉 добрив. При вирощуванні в одному й тому ж субстраті культур, що мають подібну біологію, в землі можуть накопичуватися фітотоксичні речовини, які негативно впливають на рослини. Старий грунт, незалежно від того, чи він у горщику або в мішку, може бути забруднений спорами грибків, насінням бур’янів, бактеріями, вірусами, нематодами, комахами, яйцями шкідників та іншими організмами.

вирощування розсади, грунт, у якому вирощувалась розсада, що робити з грунтом у якому вирощувалась розсада

Якщо ви вирішили повторно використовувати старий грунт, його необхідно підготувати. Висипте землю з контейнерів і видаліть сміття, листя та всі залишки коренів. Старанно просійте її. Щоб поповнити запас поживних елементів, які використали рослини минулого року, додайте повну дозу збалансованого добрива. Зберігайте просіяний грунт у закритих поліетиленових мішках, не допускаючи його висихання. Перед посадкою додайте 20-30% свіжого 👉 субстрату, щоб покращити його якість.

Часто можна зустріти рекомендації щодо термічної стерилізації грунту при температурі 100 °С або навіть 150 °С в духовці, на водяній бані чи в мікрохвильовій печі. Однак це досить складно, особливо, коли землі багато, а також може бути небезпечним у випадку з торфом. Високі температури спричиняють розкладання і обвуглення торфу, виділення фітотоксичних фенольних сполук, а також знищення всієї мікрофлори, включаючи корисні мікроорганізми. Крім того, торф стає гідрофобним. Тому застосовувати подібні методи не варто.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner