Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4555 відгуків
Вільна дата відправки: 24.01.2025 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Що робити з грунтом, у якому вирощувалась розсада?

Що робити з грунтом, у якому вирощувалась розсада?

На відміну від кімнатних рослин, для вирощування овочевих культур потрібні великі 👉 контейнери та значна кількість хорошої якісної грунтосуміші. Кімнатні рослини — це в більшості багаторічники, які утворюють густу кореневу систему, і під час пересадки використовується метод перевалки, при якому весь старий субстрат залишається в новому горщику, і додається лише 10-20 % нового грунту. Овочі ж вирощуються на розсаду у великих ємностях лише протягом кількох місяців, і наступного року необхідно садити нові. Тому після них залишається багато грунту і закономірно виникає питання: а що ж з ним робити після цього?

вирощування розсади, грунт, у якому вирощувалась розсада. що робити з грунтом у якому вирощувалась розсада

Способи застосування грунту з розсади

Значна частина експертів не радить використовувати старий грунт повторно для вирощування в контейнерах, причому не тільки в кімнаті чи теплиці, але й на вулиці. Причина цієї заборони — потенційна небезпека занесення хвороб і шкідників. Проте деякі городники все ж ризикують використовувати таку грунтосуміш знову. Зокрема, в наступних цілях:

  • для покращення структури грунту на дачі, в саду, на клумбі, на газоні чи на городі;
  • як мульчу;
  • як наповнювач для біотуалету;
  • як сорбент для розлитих паливно-мастильних матеріалів.

Якщо ж ви надумали позбутись старої грунтосуміші, то викиньте її в парк чи ліс. В жодному разі не викидайте його в каналізацію і не використовуйте для посадки кімнатних рослин.

вирощування розсади, грунт, у якому вирощувалась розсада, що робити з грунтом у якому вирощувалась розсада

Найоптимальніший спосіб переробки попередньо використаного торф’яного грунту — це висипати його в компостну купу до інших органічних відходів. Якщо процес компостування йде правильно, температура підвищується до 70°С, при цьому знищуються збудники хвороб, насіння бур’янів, шкідники та їх яйця. Так ви не лише не викидаєте грунт, але й отримуєте чудовий компост, який можна використовувати для вирощування овочів, знову повертаючи його у виробництво.

Чи можна використовувати старий грунт повторно?

Якщо у вас з різних причин сутужно із свіжим грунтом, то у крайньому випадку можна використовувати стару землю для вирощування інших овочів наступного року. Але це можливо тільки за умови відсутності хвороб у попередньому сезоні. Наприклад, якщо в минулому сезоні вирощували помідори, не варто садити картоплю в у саму землю, оскільки згаданим рослинам загрожують одні й ті ж шкідники.

Враховуйте також, що органічні речовини в субстраті з часом розкладаються, частки торфу стають меншими, що в свою чергу погіршує аерацію коренів. Це призводить до проблем із ростом рослин, причому подібне трапляється навіть при підвищеному внесенні 👉 добрив. При вирощуванні в одному й тому ж субстраті культур, що мають подібну біологію, в землі можуть накопичуватися фітотоксичні речовини, які негативно впливають на рослини. Старий грунт, незалежно від того, чи він у горщику або в мішку, може бути забруднений спорами грибків, насінням бур’янів, бактеріями, вірусами, нематодами, комахами, яйцями шкідників та іншими організмами.

вирощування розсади, грунт, у якому вирощувалась розсада, що робити з грунтом у якому вирощувалась розсада

Якщо ви вирішили повторно використовувати старий грунт, його необхідно підготувати. Висипте землю з контейнерів і видаліть сміття, листя та всі залишки коренів. Старанно просійте її. Щоб поповнити запас поживних елементів, які використали рослини минулого року, додайте повну дозу збалансованого добрива. Зберігайте просіяний грунт у закритих поліетиленових мішках, не допускаючи його висихання. Перед посадкою додайте 20-30% свіжого 👉 субстрату, щоб покращити його якість.

Часто можна зустріти рекомендації щодо термічної стерилізації грунту при температурі 100 °С або навіть 150 °С в духовці, на водяній бані чи в мікрохвильовій печі. Однак це досить складно, особливо, коли землі багато, а також може бути небезпечним у випадку з торфом. Високі температури спричиняють розкладання і обвуглення торфу, виділення фітотоксичних фенольних сполук, а також знищення всієї мікрофлори, включаючи корисні мікроорганізми. Крім того, торф стає гідрофобним. Тому застосовувати подібні методи не варто.

Інші статті
  • Вирощуємо обліпиху. Ідея для бізнесу
    Розкажемо, як розпочати бізнес по вирощуванні обліпихи. Розглянемо, плюси та мінуси бізнесу “на обліписі”, який сорт обліпихи вибрати для промислового вирощування, які технологічні особливості вирощування обліпихи, а також, скільки потрібно інвестувати в бізнес та на який дохід можна розраховувати.
  • Тепличний бізнес. З чого та як починати?
    Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner