Квітучий паркан із клематисів: як його правильно організувати?
Огорожа, повністю вкрита красивими квітами, — це виглядає дуже ефектно. Мова йде перш за все про паркан із клематисів, який часто можна зустріти на приватних подвірʼях. Якщо ви хочете мати таку красу у себе дома, то ми готові дати декілька важливих порад про те, як саме це краще зробити.
Посадка клематису
При посадці паркану з клематисів необхідно враховувати кілька важливих моментів:
- Освітлення. Тінь і півтінь підходять для клематису, але в таких умовах рослина дасть лише пишне листя без квітів. Якщо ви хочете, щоб рослина гарно цвіла, то необхідно вибрати добре освітлені ділянки.
- Вологість грунту. Перезволожена мокра земля шкідлива для клематису. Не садіть його в місцях, де можливі підтоплення або заболочування.
- Захист від вітру. Клематис не переносить сильного вітру, тому уникайте протягів, причому як в теплу, так і в холодну пору року. Водночас застою повітря також варто уникати. Не розміщуйте рослину занадто близько до стін будівель або повністю глухих парканів.
- Сусідство з металевими конструкціями. Металеві конструкції, такі як огорожі з профнастилу, не є добрими сусідами для клематису. У спеку вони можуть сильно нагріватись, що в свою чергу призводить до перегрівання та загибелі рослини.
Клематис гарно вʼється і йому підходить практично будь-яка опора. Крім паркану, це може бути сітка, шпалера та багато іншого. Усе залежить лише від ваших уподобань.
Як доглядати за парканом із клематисів?
Паркан із клематисів потребує ретельного та регулярного догляду. Саме це дозволить йому завжди мати ефектний та привабливий вигляд.
- Обрізка і видалення пагонів. Якщо листя недостатньо густе, 👉 обріжте і видаліть занадто довгі пагони, що витягнулися. Це допоможе кущу стати більш пишним та надасть йому гарну форму.
- Видалення сухого листя. Регулярно видаляйте сухе листя і засохлі або зламані пагони, оскільки молоді гілки, обплітаючи їх, можуть надати рослині недоглянутого вигляду.
- Захист від надмірної вологості. При частих дощах або високому рівні грунтових вод коріння клематису може згнити, що призведе до зупинки росту. Організуйте систему водовідведення або садіть клематис на узвишші.
- Підв'язка пагонів. При підв'язці пагонів спрямовуйте приблизно третину від загальної кількості горизонтально, оскільки саме на них утвориться найбільше квітів.
- Регулярне розділення пагонів. Розділяйте пагони кожні 1-2 тижні, щоб уникнути їх тісного переплетення.
- Догляд взимку. На зиму знімайте клематис із опори і обрізайте його.
Обрізка дещо відрізняється в залежності від сорту клематису Так, для сортів, у яких квіткові бруньки формуються на пагонах минулого та поточного року, залишайте довжину пагонів 80-100 см від кореневої шийки. Для сортів, де бруньки утворюються тільки на пагонах поточного року, необхідне повне обрізання до першої бруньки або до рівня грунту. А ось сортам із формуванням бруньок на пагонах минулого року достатньо лише санітарної обрізки.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.
- Проаналізуємо, що потрібно враховувати при виборі контейнерів для вирощування овочів. Розкажемо, яким повинен бути контейнер для вирощування овочів, який матеріал та розмір контейнера краще вибрати, а також, де найкраще тримати контейнер з овочами.