Чому варто посадити шовковицю у себе на ділянці?
Шовковиця або, як її ще називають, тутовник, добре відоме дерево у нашій країні. І цінують його перш за все завдяки смачним та корисним плодам. Проте, незважаючи на популярність, тутовник зустрінеш далеко не на кожному подвірʼї. Справді, 👉 шовковиця — дерево не для всіх, адже у неї є як переваги, так і недоліки. Проте останніх значно більше, тому, ознайомившись з ними, ви точно захочете посадити це дерево у себе вдома.
Плюси шовковиці
Шовковиця — дуже древнє дерево. Ще 3000 років тому його широко вирощували та високо цінували у Китаї. Велику цінність у ті часи мали не тільки ягоди, але й деревина та інші частини тутовника. Тому й не дивно, що плюсів у нього можна знайти багато.
Швидкий ріст
Якщо вам потрібне високе дерево з густою кроною, яке дає тінь та швидко росте, оберіть шовковицю. Майте на увазі, що її гілки дуже міцні, а коріння добре розвинене, тому саджайте її подалі від фундаментів і труб. Також враховуйте, щоб поруч не було інших рослин, оскільки тутовник забирає з грунту багато поживних речовин. Його сусідство добре переносить хіба що 👉 виноград. При цьому шовковиця дає гарну тінь, її легко застосовувати у ландшафтному дизайні.
Висота шовковиці визначається видом та сортом рослини. Середні розміри дорослого дерева: висота 9-18 м, ширина 6-10 м.
Довговічність
Тутовник не можна назвати скороплідним, адже перші плоди з'являться лише через 5-8 років. Проте це дерево може жити до аж 250-1000 років Якщо хочеться швидше скуштувати новий сорт, можна прищепити його на доросле дерево або дикорослу шовковицю. В цьому випадку ягоди з’являться вже наступного року. Важливо знати, що шовковиця — це дводомна рослина, а плоди дають лише жіночі дерева. Саме через це на ділянці варто висадити 2-3 дерева.
Смачні ягоди
Ягоди шовковиці чудово смакують у свіжому вигляді. Вони солодкі та мають приємний післясмак. Плоди не призначені для тривалого зберігання свіжими і в магазині ви навряд чи знайдете їх. Тому це одна з причин посадити дерево вдома. Крім того, ягоди шовковиці можна заготовлювати на зиму, висушуючи в сушарці чи на сонці.
Користь для здоровʼя
Ягоди шовковиці багаті антиоксидантами та антоціанами. Вони містять залізо, вітаміни та кальцій, забезпечуючи організм необхідними поживними речовинами для підтримки міцності кісток. Біла шовковиця містить сполуки, що можуть регулювати рівень цукру в крові, що особливо корисно для людей із діабетом другого типу. Крім того, у шовковичних ягодах є природний рослинний біологічно активний компонент, який протидіє появі раку і знижує ризик остеопорозу.
Їстівне листя
Листя шовковиці — це традиційний корм для шовкопрядів. Також його полюбляють й інші тварини: кози, кролики, домашня птиця. Проте люди теж можуть вживати листя в їжу, наприклад, готувати з нього чай. Він має цілющі властивості, зокрема, нормалізує тиск, покращує стан судин. Також листя шовковиці можна додавати у пироги, омлети та ін. Воно є хорошим природним барвником, використовується при роботі з текстилем, папером, а також в кулінарії.
Ароматні дрова
Шовковиця має цінну деревину, яку широко застосовують у промисловості. Проте навіть якщо ви вирощуєте дерево заради ягід, його гілки, які потрібно обрізати час від часу, вам пригодяться. Вони ідеально підходять у якості дрів для смаження та копчення мʼяса, оскільки надають йому неймовірний аромат. Але перед цим важливо добре їх просушити.
Чи є мінуси у шовковиці?
Не всім подобається шовковиця через те, що під час дозрівання ягоди падають на землю і створюють багато сміття. Це питання можна вирішити, якщо посадити дерево в місці, де воно не буде заважати. Однак варто врахувати, що з часом шовковиця виростає у високе дерево з великою розлогою кроною, тому іноді для неї досить важко знайти відповідну ділянку.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.
- Проаналізуємо, що потрібно враховувати при виборі контейнерів для вирощування овочів. Розкажемо, яким повинен бути контейнер для вирощування овочів, який матеріал та розмір контейнера краще вибрати, а також, де найкраще тримати контейнер з овочами.