Як отримати гарний урожай ожини? Корисні поради
Ожина — це ягода, яка відзначається не лише відмінним смаком, але й насичує організм людини багатьма вітамінами та корисними речовинами. Вона також відома своєю здатністю щорічно приносити рясний урожай. Якщо ви знаєте про особливості посадки кущів ожини, то зможете забезпечити швидке формування бруньок і отримати гарний врожай вже на другий рік після висадки. Цвіте ця рослина досить пізно як для свого виду – в червні. Це є однією з її ключових переваг, оскільки весняні заморозки не пошкоджують квітки, що забезпечує щорічне дозрівання ягід. Дотримуючись правил посадки ожини, ви зможете насолоджуватися багатим урожаєм кожного року.
Який сорт ожини вибрати?
У нашому інтернет-магазині Кліома ви можете замовити саджанці ожини різних сортів. Пропонуємо розглянути наступні варіанти, які є високоврожайними та смачними.
- 👉Сорт Натчез. Належить до сортів американської селекції. Термін дозрівання ранній — плодоносити починає у першій декаді липня. Ожину Натчез рекомендовано вирощувати на шпалері, а також прищипувати на висоті 2 м. Ягоди дуже солодкі, при правильному вирощуванні можуть досягати ваги 12 г кожна.
- 👉Сорт Оучіта. Теж американської селекції. Плодоносить рано, з дорослого куща можна зібрати до 30 кг ягід. Ягоди дуже смачні, нагадують смородину та вишню. Сорт погано переносить морози, тому на зиму його рекомендовано вкривати.
- 👉Сорт Тріпл Краун. Пізній сорт американської селекції, який плодоносить у серпні. З куща можна зібрати приблизно 7 кг ягід. Ожина має кисло-солодкий смак, легко зривається з гілок та добре підходить для транспортування.
- 👉Сорт Бейбі Кейк. Сорт виведений недавно, проте вже досить популярний. Відзначається підвищеною декоративністю, тому часто застосовується у ландшафтному дизайні. Садити його потрібно виключно на сонячній ділянці, адже тінь він переносить погано, при цьому стійкий до хвороб та шкідників і не потребує особливого догляду. Плодоносить у серпні, ягоди смачні і дуже ароматні.
- 👉Сорт Рубен. Виведений у США. Є ремонтантним сортом, тому може плодоносити двічі на рік. Кущ компактний, обовʼязкової підвʼязки не потребує. Ягоди великі, вагою до 12 г, солодкі з легкою кислинкою.
- 👉Сорт Дойл. Популярний сорт із середнім терміном дозрівання. Плоди вагою 6-8 г, дуже смачні з відмінною транспортабельністю. Урожайність за сезон з одного куща — приблизно 20 кг.
Посадка ожини
Ожина погано росте на карбонатних грунтах, де вона може постраждати від хлорозу, і не любить надмірного засолення. Ідеально підходять добре дреновані, удобрені суглинки. Регулярно підживлюйте рослину і уникайте надмірного зволоження землі, щоб забезпечити оптимальні умови для її розвитку.
Для посадки ожини вибирайте добре освітлені місця, захищені від протягів. Оптимальний час для посадки — весна. Посадкова яма має бути розміром 40х40 см. Перед посадкою в яму додають 5-6 кг перепрілого гною, 40-50 г калійних добрив і 100-150 г суперфосфату, ретельно перемішуючи цю суміш із землею. Щоб уникнути опіку кореневої системи, засипайте коріння природним грунтом, а підготовленим, збагаченим грунтом заповніть верхню частину ями. Відстань між саджанцями має бути 0,8-1 м, між рядами — 1,8-2 м.
Як доглядати за ожиною?
Правильна посадка сприяє формуванню сильної кореневої системи, але без належного догляду рослина не зможе дати хороший врожай і ризикує загинути. Основні правила догляду за ожиною включають підв'язування молодих пагонів улітку, видалення старих гілок, які вже не дадуть ягід, і підготовку до зими — укладання кущів на землю та утеплення їх торфом і листям. Навесні слід своєчасно розкрити кущі до набрякання бруньок і провести формуючу обрізку, укоротивши занадто розрослі пагони і прищипнувши ті, що ростуть у небажану сторону.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.