Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4503 відгуків
Вільна дата відправки: 13.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Ягоди ожини не солодкі: чому так сталось і що робити?

Ягоди ожини не солодкі: чому так сталось і що робити?

Ожина — це ягода, яка зазвичай чудово плодоносить та має смачний урожай. Проте нерідко буває так, що ягоди у неї дуже кислі. Така ситуація не рідкісна навіть для досвідчених садівників. У чому ж може бути причина? Насправді відповідей на питання, чому ожина кисла, є чимало. І тому важливо зʼясувати причини та вжити заходів, щоб виправити ситуацію.

Неправильно вибраний сорт

Якщо ви вирішили посадити 👉ожину, то варто відповідально підійти до вибору сорту саджанців. У нашому 👉 інтернет-магазині Кліома Сервіс представлені різні сорти. Деякі із них є десертними, тобто повністю солодкі. Це такі сорти як 👉Блек Бʼюті та 👉Лох Тей. Інші ж можуть мати легку кислинку, яка робить смак більш збалансованим. Мова про сорти 👉Тріпл Краун, 👉Натчез, 👉Оучіта.

ожина, вирощування ожини. посадка ожини, догляд за ожиною, урожай ожини, ягоди ожини, чому ягоди ожини не солодкі, що робити, якщо ягоди ожини не солодкі

Особливо уважними при виборі сорту ожини слід бути жителям північних регіонів. Їм ми рекомендуємо обирати ранні сорти. Це необхідно для того, щоб ягоди встигли повністю дозріти і таким чином стати солодшими і смачнішими.

Неправильно вибране місце посадки

Більшість сортів ожини любить відкриті добре освітлені ділянки. Тільки за умови достатньої кількості сонячного світла вони дають смачний та солодкий урожай. Звісно, існують сорти, які добре переносять і півтінь. Проте їх не так багато, тому важливо прочитати цю інформацію в описі сорту.

Крім освітленості, на смак ягід впливають і інші фактори, які стосуються місця посадки. Наприклад, небажано, щоб це була ділянка з протягами, а також місце у низині із суттєвими перепадами температур.

Помилки, зроблені при посадці ожини

Надмірна густота посадки ожинових кущів може спричинити кислі ягоди: кущі не повинні затіняти один одного. Навіть якщо саджанці ожини в 👉контейнерах спочатку невеликі, врахуйте, що вони швидко ростуть. Відстань між ними повинна бути не менше 150 см. Дорослі кущі можуть займати на шпалері ширину приблизно 2-3 м.

Надмірне або недостатнє підживлення

Будьте обережні з використанням азотних добрив, навіть навесні. Під час формування ягід переходьте на калійно-фосфорні добрива. Це допоможе отримати ягоди з високим вмістом цукрів, щільною текстурою та міцною шкіркою.

ожина, вирощування ожини. посадка ожини, догляд за ожиною, урожай ожини, ягоди ожини, чому ягоди ожини не солодкі, що робити, якщо ягоди ожини не солодкі

Кислі важкі грунти можуть спричинити хлороз, що перешкоджає засвоєнню поживних речовин. Рослини на таких грунтах часто мають світле листя, а ягоди залишаються зеленими або рожевими. Найкраща земля для посадки ожини — легка, родюча, добре дренована, нейтральна або слабокисла.

Ще однією причиною хлорозу може бути нестача заліза в грунті. Для профілактики та лікування цього захворювання рекомендується застосовувати хелат заліза відповідно до інструкції. Позакореневі підживлення по листю також допомагають усунути цей дефіцит.

Важливо дотримуватися рекомендованих підживлень, щоб забезпечити високу цукристість, щільність і міцність ягід. Пам'ятайте, що правильний догляд за ожиною включає не лише 👉використання добрив, але й регулярний моніторинг стану грунту та рослин, що допоможе вчасно виявити і усунути будь-які проблеми.

Порушення режиму поливу

Молоді рослини потребують 👉регулярного поливу раз на тиждень під час посухи. Дорослі кущі, маючи глибоку кореневу систему, можуть самостійно забезпечувати себе водою. Надмірна вологість робить ягоди водянистими та кислими. У спекотну погоду поливати слід мінімум раз на тиждень, адже нестача вологи негативно впливає на смак ожини. Для збереження вологи у грунті рекомендується мульчувати кущі компостом або нейтральним торфом.

ожина, вирощування ожини. посадка ожини, догляд за ожиною, урожай ожини, ягоди ожини, чому ягоди ожини не солодкі, що робити, якщо ягоди ожини не солодкі

Неправильна обрізка

Кущі ожини не повинні бути надто густими, оскільки це призводить до поганого освітлення ягід сонцем та недостатнього отримання поживних речовин, що робить ягоди кислими. Вчасне видалення старих і дрібних гілок допоможе уникнути цієї проблеми.

Погана погода

Інколи кислі ягоди ожини — це просто наслідки поганої погоди. Надто дощове літо і низька температура можуть стати причиною того, що смак в урожаю погіршиться. Також шкідливим є сильний перепад температур, коли вночі дуже холодно, а вдень тепло.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner