Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4414 відгуків
Вільна дата відправки: 10.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Які хвороби загрожують баклажанам?

Які хвороби загрожують баклажанам?

Баклажани, як і більшість інших овочів, часто страждають від різних захворювань. Найчастіше мова йде про хвороби, викликані грибками, проте можливі й інші патології. Важливо вчасно розпізнати збудника, щоб захистити рослини від нього.

Фітофтороз

Фітофтороз проявляється на баклажанах у вигляді бурих плям на листі, стеблах і плодах. Згодом ці плями збільшуються і зливаються, утворюючи великі уражені ділянки. У вологу погоду на нижній стороні листя з'являється білий наліт — це спори гриба, який спричиняє дану хворобу. Уражені рослини слабшають, листя засихає, а плоди гниють. Особливо небезпечний фітофтороз для молодих баклажанів, оскільки він може призвести до їх загибелі від чорної ніжки.

баклажани, вирощування баклажанів, хвороби баклажанів, засоби боротьби з хворобами баклажанів, які хвороби загрожують баклажанам

Антракноз

Антракноз баклажанів характеризується появою на листі та плодах характерних сірувато-бурих плям з концентричними колами. Уражені плоди часто розтріскуються. За підвищеної вологості на уражених ділянках з’являється сіруватий наліт – спори гриба Colletotrichum melongenae Lob. Цей гриб є збудником хвороби і поширюється за допомогою спор. Розвитку антракнозу сприяють вологі умови, дощі та полив дощуванням. Джерелами інфекції є хворі рослинні рештки та заражене насіння.

Сіра гнилизна

Захворювання викликається грибом-поліфагом Botrytis cinerea F., який може вражати всі надземні частини баклажана. Ознаки хвороби можна спостерігати як у розсади, так і у дорослих рослин у вигляді бурих плям на кореневій шийці, листках, стеблах, квітках та плодах.

Найчастіше страждають стебла. У місцях зламу черешків листків і пагонів з'являються бурі плями, які поступово розширюються уздовж стебла до 3-6 см, охоплюючи його по периметру. Центральна частина уражених плям світлішає, набуваючи солом'яного відтінку, і утворює розмиті кільцеподібні смуги.

У суху погоду описані плями виглядають як сухі виразки без нальоту. Молоді рослини, що постраждали, гинуть, а листя жовтіє та відмирає. У вологу погоду плями покриваються сірим нальотом.

Якщо зав'язь уражається сірою гниллю, плоди на рослинах переважно не утворюються. Уражені ділянки плодів загнивають, стають вологими, а на поверхні уражених тканин з'являється густий сірий наліт.

баклажани, вирощування баклажанів, хвороби баклажанів, засоби боротьби з хворобами баклажанів, які хвороби загрожують баклажанам

Водяниста бактеріальна гнилизна

Однією з найнебезпечніших хвороб баклажанів є бактеріальна гниль. Вона проявляється у вигляді м'яких, водянистих плям на плодах, які швидко розростаються і перетворюють плід на непридатну для споживання слизову масу. Розвитку хвороби сприяють різноманітні фактори: механічні пошкодження плодів під час збору та транспортування, підвищена вологість, а також наявність інших хвороб. Збудниками бактеріальної гнилі є бактерії роду Erwinia, які легко поширюються в умовах підвищеної вологості.

Сиза пліснява гниль плодів

На плодах з’являються невеликі, водянисті плями світло-коричневого кольору, які поступово збільшуються в розмірах і стають м’якшими. Згодом на цих плямах утворюється характерний сизувато-зелений наліт — це грибок Penicillium expansum. Уражена частина плоду загниває, набуваючи неприємного кислого смаку та затхлого запаху. Такий процес називається сизою пліснявою і швидко поширюється на здорові ділянки плоду.

Фомопсіс

Ця хвороба особливо активно розвивається в теплу і вологу погоду, як у відкритому грунті, так і в теплицях, особливо під час плодоношення. Перші ознаки хвороби можна помітити ще на стадії сходів: паростки буріють та загнивають. На листі з’являються характерні плями з чіткими краями, які з часом покриваються чорними цятками. На плодах утворюються сухі світло-бурі плями, які поступово збільшуються, темнішають і можуть призвести до загнивання всього плоду.

Як боротись із захворюванням баклажанів?

Найефективнішим, економічно вигідним та екологічно чистим способом захисту баклажанів від хвороб є використання стійких сортів та гібридів. Але важливими є й інші методи. Зокрема, особливу увагу слід приділяти профілактиці. Так, після збору врожаю і ретельного очищення від рослинних залишків важливо своєчасно та якісно провести дезінфекцію теплиць і парників. Необхідним є також термічне або хімічне знезараження грунту, обробка 👉 інструментів, тари та обладнання.

Для відкритого грунту важливо повністю видаляти рослинні залишки, проводити глибоке перекопування або оранку земельної ділянки, а також суворо дотримуватися сівозміни. Найкращими попередниками для баклажанів є ранньостигла капуста, цибуля або огірок. Важливо уникати висаджування баклажанів та інших пасльонових на одному і тому ж місці протягом 3-4 років.

Рекомендується застосовувати підвищені дози калійних добрив, що підвищують стійкість рослин до захворювань, таких як фітофтороз, альтернаріоз, септоріоз.

баклажани, вирощування баклажанів, хвороби баклажанів, засоби боротьби з хворобами баклажанів, які хвороби загрожують баклажанам

Для захисту від грибкових хвороб можна обробити насіння баклажанів біопрепаратами. Проти кореневої гнилі та вертицильозного в'янення можна використовувати фунгіциди під час поливу грунту після посіву або під час крапельного зрошення. Команда Кліома-Сервіс радить у якості препаратів для лікування та профілактики застосовувати такі засоби-фунгіциди як 👉Ізабіон, 👉Магнікур Нео, 👉Світч та ін.

Протягом вегетаційного періоду важливо регулярно боротися з бур'янами та своєчасно розпушувати землю у міжряддях, що сприяє кращій аерації грунту, підвищенню його температури, прискоренню росту рослин. Ці заходи також допомагають зменшити вологість повітря під рослинами, що створює несприятливі умови для розвитку грибкових спор і захищає рослини від зараження.

Регулярний 👉полив (8-10 разів) під час вегетації допомагає підтримувати стабільну вологість землі, що знижує ризик грибкових та бактеріальних захворювань, запобігає опаданню квітів через нестачу вологи та підвищує продуктивність рослин.

Для підвищення стійкості до хвороб та підвищення врожайності протягом вегетаційного періоду рекомендується проводити не менше двох підживлень макро- та мікроелементами у збалансованих пропорціях.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner