Місячний календар садівника та городника на вересень 2024 року
Для садівників та городників вересень — це один із найважливіших місяців у році. Активно продовжується збір урожаю, окрім того можна продовжувати посадку деяких рослин. Радимо виконувати садово-городні роботи відповідно до місячного календаря. Тоді результат від них буде максимальним.
- 1 вересня. Сьогодні викопуйте бульби та цибулини квітів, обрізайте кущі і дерева, видаляйте бур’яни та шкідників. Не можна пікірувати і прищипувати рослини, а також вносити добрива чи поливати.
- 2 вересня. Продовжуємо збір плодів, призначених для тривалого зберігання. Також день сприятливий для заготовок, збору насіння, посадки та пересадки 👉декоративних багаторічників, обробки рослин 👉інсектицидами та фунгіцидами. А ось зривати квіти, перекопувати город, здійснювати 👉рясний полив та підживлення, а також спилювати дерева не варто.
- 3 вересня. День несприятливий для посадки рослин. Також не бажана робота із землею, щеплення, видалення чи вкорочення пагонів. Натомість поливайте посадки та вносьте 👉добрива у грунт, займіться заготівлею цілющих коренів, прищипуйте пагони, видаляйте бур'яни, прикореневу поросль та зайві розетки 👉суниці, здійснюйте обробку посадок інсектицидами та 👉фунгіцидами, збирайте врожай для переробки та закладки на зберігання.
- 4 вересня. Сьогодні рекомендовано садити квіти-однорічники, а також декоративні дерева та кущі. Крім того, місячний календар радить приділити увагу внесенню добрив, обприскуванню рослин від шкідників. Серед заборонених процедур — замочування насіннєвого матеріалу та окуліровка.
- 5-7 вересня. Не можна робити щеплення, а також обприскування рослин по листю. Всі інші процедури дозволені.
- 8-9 вересня. Викопування картоплі, окулірування, пікірування, вкорочення і 👉обрізка пагонів, а також розмноження рослин поділом кореня — під забороною. Натомість займіться посівом лікарських трав, прянощів, рослин, які швидко ростуть або мають виткі стебла. Також місячний календар радить викопувати бульби на зберігання, працювати з грунтом, проводити полив та підживлення.
- 10-11 вересня. Небажано займатись окуліруванням, обрізкою та пікіруванням. Без потреби не потрібно поливати сад чи город. Серед рекомендованих процедур — посадка швидкозростаючих та вʼюнких культур, висаджування укорінених живців, збір лікарських трав.
- 12 вересня. Посадка та посів сьогодні є небажаним процедурами. Виняток становлять культури, посаджені на зелень. Також слід відмовитись від обрізки, поливу, окулірування та живцювання. Натомість займіться прибиранням саду та городу, перекопайте грядки, викопайте часник та картоплю, а також інші коренеплоди.
- 13-14 вересня. Ці дні ідеально підходять для посадки рослин, які мають підземні плоди. Також можна сіяти квіти, садити дерева і кущі. Час сприятливий і для щеплення, внесення 👉органічних добрив, збору урожаю. Не бажано працювати з коренями рослин та розпушувати грунт. Крім того, під забороною окулірування та обрізка дерев.
- 15-16 вересня. В ці дні активні роботи, такі як посадка, полив, підживлення, окулірування та обрізка небажані. Але ви можете працювати із землею, обрізати рослини, збирати урожай.
- 17 вересня. День сприятливий для посадки культур, призначених для безпосереднього вживання в їжу або для переробки. Також корисно буде полити посадки, внести неконцентроване добриво, зайнятись переробкою овочів та фруктів на зиму. Небажаними процедурами є обрізка дерева та кущів, прищипування пагонів, обробка з використанням хімічних 👉гербіцидів та інсектицидів.
- 18 вересня. В цей день від посадки та пересадки рослин краще утриматись. Також небажані й інші роботи, крім збору лікарських рослин, покосу трави, помірного поливу, обробки рослин слабоконцентрованими розчинами, підгортання рослин та розпушування грунту.
- 19-20 вересня. У ці дні місячний календар радить утриматись під посіву та посадки рослин, що ростуть довше одного місяця. Крім того, не можна обрізати, пінцирувати, пікірувати, пасинкувати, вкорінювати живці, поливати рослини і вносити рідкі добрива. Натомість рекомендовано збирати урожай, збирати насіння рослин, проводити профілактичну осінню обробку від шкідників.
- 21 вересня. Сьогодні садимо багаторічники, а також дерева та кущі. Рекомендований помірний полив, внесення добрив, щеплення рослин. Небажано працювати з корінням.
- 22 вересня. Не можна працювати з корінням. Усі інші маніпуляції дозволено. Зокрема, рекомендовано садити багаторічники і 👉плодові дерева.
- 23 вересня. Сьогодні не сіємо трави. Під забороною також робота з корінням рослин і рясний полив. Корисно приділити час посадці вʼюнких рослин, викопуванню картоплі, видаленню бурʼянів.
- 24 вересня. День найбільш сприятливий для посадки ампельних і грунтопокривних рослин, а от посів декоративних трав небажаний. Також краще відмовитись від пінцировки і пікіровки рослин.
- 25 вересня. Не можна садити бульбові, ампельні, кучеряві рослини. Крім того, день несприятливий для збору врожаю коренеплодів, використання отрутохімікатів, рясного поливу. Краще садити однорічні плодові рослини або займатись підготовкою насіннєвого матеріалу.
- 26-27 вересня. В ці дні небажано копати картоплю, садити ампельні, бульбові і вʼюнкі рослини. Також слід відмовитись від пінцирування і пікірування. Натомість радимо продовжувати посадку однорічників та готувати насіння.
- 28 вересня. Посадка більшості рослин сьогодні небажана. Проте можна копати картоплю і цибулю, заготовляти насіння, садити декоративні крупноміри.
- 29 вересня. День сприятливий для збору врожаю коренеплодів та посадки декоративних крупномірів. Можнай виконувати й інші роботу, проте від поливу та внесення добрив краще відмовитись.
- 30 вересня. Небажаними процедурами є замочування насіння, пікірування та пінцирування. Усі решта процедури дозволені. Особливо корисно здійснювати підзимовий посів та посадку декоративних крупномірів.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.
- Проаналізуємо, що потрібно враховувати при виборі контейнерів для вирощування овочів. Розкажемо, яким повинен бути контейнер для вирощування овочів, який матеріал та розмір контейнера краще вибрати, а також, де найкраще тримати контейнер з овочами.