Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4413 відгуків
Вільна дата відправки: 10.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Особливості догляду за ожиною восени

Особливості догляду за ожиною восени

На перший погляд ожина може здатись невибагливою рослино. Вона справді досить легка у вирощуванні та зазвичай не має проблем з врожайністю. Проте, як і будь-яка культура, потребує догляду. Причому доглядати за 👉ожиною потрібно не тільки навесні та влітку, але й восени після закінчення збору ягід.

ожина, вирощування ожини, посадка ожини, догляд за ожиною, обрізка ожини на зиму, укриття ожини на зиму, підживлення ожини на зиму

Обрізка ожини на зиму

Перед тим як приступити до обрізки кущів ожини на зиму, необхідно розібратися в її життєвому циклі та визначити пагони, які вже дали врожай. Ожина — рослина з дворічним циклом розвитку: плоди з'являються на пагонах, що виросли минулого року. Отже, якщо цього року на певних пагонах вже були ягоди, зберігати їх немає сенсу, оскільки вони більше не принесуть плодів. Такі пагони слід видалити.

Інша справа — молоді пагони. Їх потрібно максимально зберегти в здоровому стані, адже саме від них залежатиме врожай наступного року. Тому підготовка ожини до зимового періоду включає не лише 👉полив для накопичення вологи та 👉внесення добрив, але й правильно проведену обрізку. До цього процесу варто підходити обдумано і з увагою до деталей.

Після плодоношення пагони ожини слід зрізати максимально низько, ідеально — до рівня землі, не залишаючи пеньків. Для цього необхідно використовувати 👉якісний секатор. Далі оглядаємо кількість молодих пагонів. В середньому садова ожина взимку може підтримувати 5-7 добре розвинених пагонів завдяки сильній кореневій системі. Якщо на рослині більше 8 пагонів, можна залишити всі або видалити найслабші.

Як правило, серед великої кількості пагонів завжди знайдуться слабкі або хворі екземпляри, які варто видалити. Головний, найсильніший пагін обов’язково залишаємо.

ожина, вирощування ожини, посадка ожини, догляд за ожиною, обрізка ожини на зиму, укриття ожини на зиму, підживлення ожини на зиму

Що стосується обрізки бічних пагонів, їх слід скоротити на 4-5 бруньок. Ожина зазвичай добре плодоносить і на бічних пагонах, тому кількість залишених залежить від ваших уподобань. Якщо кущ значно зріс за сезон і досяг понад 2 м, потрібно вкоротити довгі пагони. Досвідчені садівники часто прищипують верхівки для стимуляції розгалуження. Проте, якщо у вас обмежена площа, грунт не надто поживний або ви не бажаєте витрачати багато часу на догляд за рослиною, краще зменшити розмір куща. Це дозволить кореневій системі ефективніше підтримувати рослину, відповідно до обсягу зеленої маси.

Укриття ожини

Ожина, навіть найморозостійкіші її сорти, потребує особливої уваги під час підготовки до зими. Особливо це стосується північних регіонів України. Крім того, незважаючи на те, що в південних областях ризики вимерзання кущів значно менші, фахівці рекомендують все ж таки вкривати рослини на зиму.

Процес підготовки до укриття починається заздалегідь. Перед настанням стійких морозів пагони ожини обережно збирають у пучки і пригинають до землі. Це необхідно зробити в теплу погоду, оскільки заморожені пагони стають дуже ламкими.

Безпосередньо вкривати рослини слід після встановлення стійких мінусових температур. Використання 👉агроволокна або іншого нетканого матеріалу є оптимальним варіантом для захисту ожини від морозів. Важливо пам’ятати, що занадто раннє укриття може призвести до загнивання рослин.

ожина, вирощування ожини, посадка ожини, догляд за ожиною, обрізка ожини на зиму, укриття ожини на зиму, підживлення ожини на зиму

Таким чином, правильна підготовка ожини до зими включає в себе кілька етапів: збір пагонів, їх пригинання до землі та укриття нетканим матеріалом. Дотримання цих простих рекомендацій дозволить зберегти рослини здоровими і забезпечить рясний урожай ягід наступного року.

Чи потрібно підживлювати ожину восени?

В осінній період ожина може обійтись без підживлення. Проте воно буде корисним та допоможе рослині пережити холоди без проблем. Для підживлення ожини восени радимо використовувати Амофос або Суперфосфат. Також підійде сульфат калію чи 👉комплексні мінеральні добрива для ягід. При цьому важливо, щоб у препараті, який ви використовуєте, не було азоту або він був присутній у мінімальній кількості.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner