Вибір контейнерів для вирощування овочів, що потрібно врахувати?
Вирощування рослин у контейнерах є чудовим рішенням, що, крім інших переваг, дає можливість економії простору. Це також ідеальний вибір для тих, у кого ділянка розташована в тіні, грунт не надто родючий, мало часу для догляду або ж несприятливий клімат. Крім того, цей спосіб підходить людям із фізичними обмеженнями чи труднощами в пересуванні.
За умови належного і регулярного догляду контейнерні сади та городи можуть бути навіть продуктивнішими за традиційні. З одного квадратного метра можна зібрати до 20-25 кг овочів, при цьому знижується ризик пошкодження рослин шкідниками та хворобами. Однак для облаштування контейнерного городу потрібно спеціальне обладнання, зокрема відповідні контейнери та спеціальний грунт для них.
Контейнер для вирощування овочів — яким він повинен бути?
Якщо ви вирішили вирощувати овочі контейнерним способом, то перед вами відкривається багато можливостей, адже у якості 👉контейнера можна використовувати практично все. Зовсім не обовʼязково бігти за ящиками чи горщиками в магазин. Контейнер можуть замінити практично будь-які ємності: старий посуд, відра, розрізані пластмасові пляшки та ін. Навіть в звичайних мішках, заповнених грунтом, можна вирощувати овочі.
Вибираючи ємність для вирощування, важливо звернути увагу на певні моменти.
Матеріал контейнера
Найкращий варіант — це дерево та глина. Вони екологічні, добре пропускають повітря, тримають тепло та при цьому не перегріваються. Проте через велику вагу та громіздкість їх використовують не так часто. А ось пластикові горщики значно популярніші. Вони легкі, а також представлені на ринку у різних формах та розмірах, що значно спрощує вибір.
Розмір
Для вирощування овочів потрібно немало грунту. В контейнері ця кількість і так обмежена, тому рекомендована брати достатньо велику ємність, якщо, звісно, є така можливість. В контейнері великого розміру рослини почувають себе значно краще, тут не так сильно пересихає грунт. Також врахуйте, що у великому контейнері ви можете посадити відразу декілька рослин. Однак занадто велика ємність може бути незручною, особливо, якщо вам потрібно часто переносити горщики.
Вибирати розмір контейнера потрібно, орієнтуючись на культуру, яку ви вирощуєте. Так, для трав, редиски, зеленої цибулі, редиски, перцю, карликових томатів або огірків мінімальний розмір ємності повинен бути 8-10 л. А ось для баклажанів, томатів, капусти, огірків, баклажанів, бобів, гороху, броколі слід вибирати контейнери не менші, ніж на 15-20 л.
Наш інтернет-магазин пропонує придбати 👉контейнери польського виробника Donkwiat. В його асортименті пластикові горщики будь-якого розміру та форми. Так, ви можете купити 👉компактний круглий горщик на 15 л чи більш об'ємний 👉горщик на 35 л.
Вибираючи великий контейнер, не забувайте враховувати, що разом із субстратом він може бути досить важким. Якщо ви плануєте переміщати його з одного місця в інше, велика вага може це ускладнювати.
Дренаж
Дренаж відіграє вирішальну роль у запобіганні загниванню коренів. Переконайтеся, що контейнер має отвори для стоку води, розташовані на дні або збоку біля основи. Якщо дренаж недостатній, можна додати додаткові отвори. Якщо отвори розташовані внизу, підніміть контейнер на підставки заввишки 3-5 см (наприклад, на дошки або цеглини), щоб забезпечити вільний стік води. Для контейнера об'ємом 70 літрів потрібно зробити 5-6 отворів діаметром 15 мм, а для 100-літрового – 6-8 отворів діаметром 25 мм.
Щоб грунт не вимивався, закрийте отвори сіткою. Використання дренажного матеріалу на дні не є необхідним, якщо застосовується 👉якісний торф'яний субстрат, оскільки це лише зменшить кількість корисного грунту в контейнері.
Де найкраще тримати контейнер з овочами?
Значна частина овочів потребує щонайменше шести годин сонячного світла на день. Виняток становлять листяні культури, такі як салат і трави, можуть рости навіть при меншій кількості світла. Помідори, перець та квасоля найбільше виграють від максимального сонячного освітлення. Якщо у вашому дворі бракує світла, варто подумати про використання контейнерів на колесах, щоб їх можна було переміщати протягом дня або сезону для отримання більшої кількості світла.
Вітер також є важливим чинником при виборі місця для контейнерів. Рослини почуватимуться краще в захищеній зоні, де вітер не ламає стебла і не пересушує листя. Організуйте рослини так, щоб високі екземпляри створювали захист для нижчих. Якщо використовуєте решітки чи інші опори для рослин у контейнерах, зверніть увагу, що вітер може створювати додаткове навантаження. Тому важливо, щоб горщик був важким, а опори для рослин закріплені до міцних елементів, таких як огорожі або стіни.
Важливо враховувати мікроклімат біля контейнерів. Цегляні та бетонні стіни нагріваються і відбивають тепло на рослини, збільшуючи температуру навколо них. Контейнери потребують постійного зволоження, тому зручний доступ до води є обов'язковим. У спекотну погоду деякі контейнери можуть потребувати 👉 щоденного поливу.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.
- Розглянемо місячний календар садівника та городника на жовтень 2024 року. Розкажемо, у які дні жовтня можна активно продовжувати збір урожаю, які дні сприятливі для наведення порядку у саду та на городі, а також, коли найкращий час для посіву деяких рослин.