Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4413 відгуків
Вільна дата відправки: 10.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?

Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?

Якщо ви полюбляєте і 👉малину, і 👉полуницю, то вам точно сподобається ягода, яка поєднує в собі основні смакові властивості цих обох ягід. Мова про малино-полуницю, яку також називають малінкою, розолистною чи тибетською малиною. В природних умовах вона росте в Австралії, Африці та Азії, проте вирощувати її можна також і у нас.

Як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага?

Зовні малино-полуниця нагадує звичайну малину. Пагони цього чагарника вкриті сіро-коричневою корою, яка може бути як гладкою, так і з легким опушенням м'якими бурими волосками. Листя складається з п'яти або семи пластинок, розміщених на одному черешку, має насичений зелений колір і сильно зубчасті краї. Стебла та черешки листя покриті вигнутими шипами. Квітки досить великі, пятипелюсткові, діаметром до 4 см. Малино-полуниця цвіте поодинокими або здвоєними квітками, що з'являються на верхівках пагонів.

Плоди цього чагарника — соковита багатокістянка, діаметром до 4,5 см, яскраво коралово-червоного кольору. За розміром вони схожі на полуницю, але легко відокремлюються від квітколожа, подібно як і малина.

полуниця, малина, малино-полуниця, вирощування малино-полуниці, посадка малино-полуниці, догляд за малино-полуницею

Плюсів у малино-полуниці дуже багато:

  • Підвищена декоративність. Незвичайний зовнішній вигляд кущів робить її привабливою для ландшафтного дизайну. Також малино-полуниця ідеально підходить для створення живоплотів.
  • Невибагливість у догляді. Рослина швидко приживається на новому місці, не потребує складних процедур догляду, а підвищена морозостійкість дозволяє вирощувати її в різних кліматичних зонах.
  • Висока врожайність. Малино-полуниця дає стабільні врожаї смачних ягід, а той факт, що ягоди розташовані на відкритих квітконосах, полегшує збір врожаю.
  • Унікальний смак. Плоди поєднують в собі солодкість полуниці та аромат малини.
  • Довгий період плодоношення. Рослина тішить соковитими ягодами протягом тривалого часу.
  • Стійкість до хвороб і шкідників. Малино-полуниця відрізняється міцним імунітетом, що знижує потребу в обробці хімікатами.

Як посадити малино-полуницю?

Посадка малино-полуниці проходить так само, як і посадка звичайної малини. Спочатку потрібно вибрати добре освітлене місце, бажано, щоб воно було з південної сторони. Наприклад, біля південних стін будинку. Кущі можна розміщувати окремо або висаджувати рядами: відстань між рослинами має бути 70-90 см, а між рядами — не менше 1,5 метра.

Хоча тибетська малина не має особливих вимог до землі, кислий грунт може негативно вплинути на її розвиток. Для посадки найкраще підходять родючі й добре дреновані грунти. У посадкову яму рекомендується додати відро торфу і пів відра перепрілого гною. Оптимальний час для висадки — осінь, оскільки до настання морозів рослина повинна встигнути пустити нове коріння та зміцніти, щоб не змерзнути взимку. Після посадки кущі слід рясно полити.

полуниця, малина, малино-полуниця, вирощування малино-полуниці, посадка малино-полуниці, догляд за малино-полуницею

Догляд за малино-полуницею

Малино-полуниця — це невибаглива рослина, але для отримання багатого врожаю їй потрібен певний догляд. Оскільки пагони малино-полуниці вкриті шипами, при роботі з кущами обов'язково одягайте захисні рукавички.

Обрізка — важлива частина догляду. Молоді кущі, як правило, не обрізають, а лише підгортають землею на 25-30 сантиметрів для захисту від морозів. Дорослим кущам восени проводять 👉радикальну обрізку, залишаючи пеньки висотою близько 3 сантиметрів.

Полив — ще один важливий аспект догляду. Малино-полуниця потребує 👉регулярного поливу, особливо в посушливий період. Однак важливо уникати застою води, оскільки це може призвести до загнивання коренів. Для збереження вологи в землі рекомендується мульчувати пристовбурні кола торфом, перегноєм або компостом.

Прополка та рихлення грунту також є необхідними процедурами. Регулярне видалення бур'янів та розпушування верхнього шару землі сприяє кращому доступу повітря до коріння рослин.

полуниця, малина, малино-полуниця, вирощування малино-полуниці, посадка малино-полуниці, догляд за малино-полуницею

Підживлення малино-полуниці проводять 👉органічними добривами, такими як настої коров'яку або пташиного посліду. З другої половини літа акцент роблять на калійно-фосфорних добривах, які сприяють дозріванню ягід та закладці квіткових бруньок.

На зиму дорослі кущі обрізають на пеньок і підгортають сухою землею або торфом. Для додаткового захисту від морозів посадки можна присипати снігом.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner