Місячний календар городника та садівника на листопад 2024 року
Кінець осені — це час підсумків для кожного господаря. Важливо оцінити усі проведені роботи та обовʼязково врахувати помилки, щоб не повторити їх наступного року. Проте самим лише підведенням підсумків не обійтись. У листопаді ще досить багато роботи. Потрібно завершити приготування до зими. Крім того, можна також і посіяти ряд рослин, особливо, якщо у вас є теплиця. Але при цьому не слід забувати, що далеко не кожен день є сприятливим для посадки тих чи інших культур. Тому перед проведенням тієї чи іншої процедури краще зазирнути у місячний календар, який підкаже, що та коли краще робити.
- 1-2 листопада. На ці дні випадає молодий місяць, а отже від будь-яких робіт з рослинами краще утриматись.
- 3-5 листопада. Дні сприятливі для різних сільськогосподарських робіт. Зокрема, рекомендовано садити часник, цибулю, зелень на вигонку. Крім того, варто зайнятись збором врожаю коренеплодів, перекопати грунт, замульчувати грядки, 👉обробити сад і город від шкідників. Серед процедур, від яких місячний календар радить утриматись, — обрізка рослин та пророщування насіння.
- 6-7 листопада. У ці дні не варто працювати із корінням рослин. Натомість усі інші процедури дозволені. Зокрема, місячний календар радить продовжувати посадку часнику, зелені та інших культур. Рекомендовано також 👉підживлення рослин, обрізка, прищипка, обробка від шкідників та захворювань.
- 8-9 листопада. Посадка та посів рослин заборонені. Також слід відмовитися від поливу та підживлення. Замість цього місячний календар радить зайнятись грунтом — перекопати город, видалити бурʼяни. Крім того, корисною процедурою буде мульчування рослин на зиму.
- 10-11 листопада. Дні сприятливі для посадки різноманітних підзимових культур. В теплиці також можна сіяти огірки, салат та шпинат із коротким терміном дозрівання. Небажано в ці дні проводити обробку від шкідників та захворювань, 👉обрізати рослини і займатись заготівлею грунту для розсади.
- 12-13 листопада. В цей період більшість робіт із рослинами, включаючи посів, небажані. Проте можна зайнятись розпушуванням грунту, мульчуванням, обробкою саду та городу від захворювань та шкідників.
- 14-15 листопада. Час сприятливий для посадки зелені на вигонку, часнику і цибулі, а також підзимового посіву червоного буряка, моркви, петрушки, редиски. Нерекомендовано глибоке розпушування грунту.
- 16 листопада. Повний місяць, від робіт на городі та в саду краще утриматись.
- 17 листопада. Нерекомендовано здійснювати пересадку рослин. Час краще присвятити збору врожаю, перекопуванню грунту, мульчуванню.
- 18-20 листопада. Дозволені усі роботи, крім обробки з використанням отрутохімікатів та збору коренеплодів, призначених для тривалого зберігання.
- 21-22 листопада. В цей період перекопуємо грядки та мульчуємо рослини. А ось від поливу та підживлення краще відмовитись.
- 23-25 листопада. В ці дні небажано замочувати насіннєвий матеріал. Проте можна зайнятись озимим посівом коренеплодів та зелені на вигонку. При необхідності можна підживити рослини, обробити їх, здійснити мульчування.
- 26-27 листопада. Використання отрутохімікатів для обприскування заборонено. Натомість місячний календар радить посіяти огірки в теплиці, а також здійснити озимий посів моркви, буряків петрушки. Також сприятливий час для посіву зелені.
- 28-30 листопада. Дні сприятливі для посадки будь-яких культур. Також дозволені й інші роботи, але від поділу коренів та обрізки рослин рекомендовано утриматись.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.