Як підготувати сад до холодів?
Для підготовки 👉плодових дерев до зими важливо забезпечити їх захист від холоду, вологи, гризунів і хвороб. Тому варто добре підготувати сад до холодів. Цей процес включає різну роботу: прибирання листя, полив, та ін. Кожна із процедур є важливою, оскільки від неї залежить не тільки стан дерев та 👉чагарників, але й майбутній врожай.
Прибирання опалого листя
Опале листя в саду — це не просто естетична проблема. Воно створює сприятливе середовище для розмноження шкідників та розвитку хвороб рослин. Крім того, листя призводить до ускладнення доступу повітря до коріння, порушення газообміну в грунті та сприяє появі моху та лишайників. Ось чому його необхідно регулярно прибирати. Але що ж робити з опалим листям? Найкращий варіант — це компостування. Компост із листя є цінним органічним добривом, яке можна використовувати для підживлення рослин.
Обрізка дерева та кущів
Оскільки весняна обрізка є завжди більш санітарною, то дуже важливо приділити достатньо часу та уваги осінній 👉обрізці дерев та чагарників. Адже саме вона формує крону та впливає на майбутній урожай. Її радять починати, коли опадає листя. При цьому радимо не забувати, що кардинальна обрізка восени підходить не всім деревам. Наприклад, не радять її робити, якщо дерево молоде або чутливе до холоду.
Обрізка восени складається із наступних кроків:
- Спочатку видаляємо усі хворі та пошкоджені гілки.
- Видаляємо кореневу поросль.
- Позбуваємось гілок, які ростуть всередину крони, перехресних гілок та інших гілок, що утворюють надмірне загущення крони.
- Залишаємо гілки, розташовані перпендикулярно стовбуру, оскільки на них найбільших врожай.
- Усі порізи обовʼязквово змащуємо спеціальною пастою для дезінфекції.
- Після обрізки одного дерева приступайте до обрізки наступного лише після того, як провели дезінфекцію.
Внесення добрив
Після збору урожаю та перед початком зими плодові дерева та кущі важливо удобрити, щоб вони відновили сили та зміцніли. Для цього слід використовувати 👉добрива без азоту або з мінімальною його кількістю. Краще зосередитись на складі, в якому присутній калій та фосфор. Це, зокрема, такі варіанти як 👉Добриво YaraTera KRISTA SOP та 👉Добриво Сульфат Калію HELIOPOTASSE, придбати які можна в нашому інтернет-магазині. Також бажано, щоб добрива були представлені у вигляді гранул. Їх рекомендовано вносити у кількості 1-2 ст. л. на 1 м. кв., але все залежить від інструкції виробника. Перед внесенням перекопайте та розпушіть грунт під деревами.
Якщо ви хочете удобрити сад органікою, то вносьте виключно матеріал, який встиг добре перепріти.
Полив дерев та кущів
До настання заморозків потрібно встигнути здійснити вологозарядний 👉полив дерев та кущів. Він допоможе кореневій системі уникнути промерзання. Полив здійснюємо в суху погоду при температурі приблизно +10 °C. Кількість води залежить в першу чергу від віку дерева, а також від того, яка осінь — дощова чи суха. Так, для дерева віком до 5 років рекомендовано приблизно 6 л, якщо були дощі, і 9 л у випадку посухи.
Мульчування
Після поливу дерева та кущі бажано замульчувати. Це можна зробити за допомогою природних матеріалів, таких як тирса листяних порід дерев або сіно. Також чудовим варіантом стане нетканий матеріал. Зокрема, у нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне 👉Агроволокно Marma Agroterm 50 г/кв.м 3.2 м*5 м біле, яке гарно підходить для мульчування на зимовий період. Ним потрібно накрити ділянку землі навколо стовбура, присипати землею та залишити аж до весни.
Захист від гризунів
Найпростіший захист дерев та кущів від гризунів — це побілка. Вона також захистить і від палючих сонячних променів, які особливо шкідливі ранньою весною. Для побілки слід використовувати спеціальні готові магазинні засоби або зробити рідину власноруч на основі 3 кг вапна і 500 г мідного купоросу, які потрібно розчинити у відрі води.
Також для захисту від гризунів корисно створити механічний барʼєр довкола стовбура. Найкраще для цього підходять сітки із пластику, які добре пропускають повітря.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.