Місячний календар садівника та городника на грудень 2024 року
Грудень — місяць, коли природа завмирає у зимовому спокої, але садівники та городники можуть продовжувати догляд за рослинами, готувати грунт і планувати весняні роботи. Місячний календар допоможе організувати всі дії найбільш ефективно, використовуючи сприятливі фази Місяця для посадки, пересадки, підготовки рослин і догляду за ними.
- 1 грудня. Сьогодні садити та сіяти не рекомендовано. Також під забороною обрізка, щеплення та полив. Натомість можна замульчувати підзимові посіви, працювати з грунтом, обробляти насадження від хвороб та шкідників.
- 2-3 грудня. Полив, окулірування і обрізка небажані. Радимо присвятити час посіву зелені та догляду за рослинами. Зокрема, зробіть щеплення, вкрийте рослини на зиму, проведіть обробку 👉фунгіцидами та 👉інсектицидами.
- 4-5 грудня. Ці дні підходять для роботи з насінням, а також для заготівлі живців. Крім того, місячний календар рекомендує садити під зиму 👉багаторічники, поливати рослини, садити садові крупноміри і підщепи для подальших щеплень. Чудовий час також і для соління капусти. А от окуліровка та пікіровка небажані. Також не варто турбувати коріння рослин.
- 6–7 грудня. В цей період місячний календар радить відмовитись від посадки будь-яких рослин, крім експериментальних. Також не можна займатись поливом, підживленням, окуліруванням. Серед рекомендованих процеду — обробка землі, проріджування густих сходів, пасинкування, пінцирування, обробка від шкідників.
- 8–9 грудня. Гарний час для посадки різноманітних рослин, зокрема, добре висаджувати розсаду. Також можна вносити 👉мінеральні добрива, заготовляти та вкорінювати живці. Проте використовувати хімікати, вносити надміру добрива, рясно поливати, робити окулірування пікірування та обрізку не рекомендовано. Також не варто заготовляти грунтосуміш для розсади.
- 10 грудня. У цей день можна займатись будь-якою діяльністю, проте не можна садити рослини, у яких термін вегетації довший, аніж 3 місяці. Також не варто робити обрізку, пасинкувати, поливати, робити окулірування, підживлювати рослини рідкими добривами.
- 11 грудня. Сьогодні садимо лише рослини з терміном вегетації до 35 днів. Місячний календар радить також розпушувати землю, міняти грунт у кімнатних рослин, робити щеплення, але без окулірування
- 12-13 грудня. Сприятливий період для підготовки насіння, боротьби з бурʼянами, щеплення (крім окулірування), прищипування пагонів. Не можна пересаджувати рослини, турбувати коріння, займатись обрізкою.
- 14 грудня. Чудовий день посадки рослин із сланкими стеблами та рослин, які утворюють вуса. Проте трави садити не бажано. Під забороною також обрізка та прищипування дерев, окуліровка.
- 15 грудня. Для посадки та посіву день несприятливий. Але можна заготовляти дрова, обробляти рослини в теплиці, підживлювати їх.
- 16-18 грудня. Не можна садити ампельні та бульбові культури, застосовувати отрутохімікати, пінцирувати, пасинкувати та обрізати рослини.
- 19 грудня. День ідеально підходить для пересадки рослин, але лише із здоровими коренями. А ось турбувати рослини поділом кореня не варто. Під забороною також полив і підживлення.
- 20 грудня. День не надто сприятливий, тому від посіву варто відмовитись. Також не бажаним є полив та підживлення. Краще зайнятись впорядкуванням та доглядом за тепличними грядками.
- 21-22 грудня. Якщо дозволяє погода, то можна посіяти під зиму виткі ампельні квіти. Також рекомендована 👉санітарна обрізка кімнатних крупномірів. Не радимо працювати з насінням, займатись поливом чи турбувати корені рослин.
- 23–24 грудня. Серед заборонених процедур — щеплення, рясний полив, обприскування по листю. Дні сприятливі для посадки рослин, особливо ампельних квітів, бульбових, коренеплодів.
- 25 грудня. День сприятливий для різних процедур, крім обприскувати по листю, пінцирування, щеплення, пікіровки.
- 26–27 грудня. В ці дні не турбуємо корені рослин, не проводимо 👉рясний полив, прищипування, обрізку, пікірування. Корисно замочувати насіння, прибирати в саду.
- 28 грудня. Садимо рослини, які мають видатну зелену частину. Утеплюємо рослини на зиму. Не можна рясно поливати і обрізати рослини, рубати дерева, копати грунт.
- 29–31 грудня. Присвятіть час підготовці насіння, продовжуйте 👉організовувати укриття для рослин на вулиці, проріджуйте загущені сходи, вносьте добрива та проводьте обробку від грибків. Не варто поливати рослини, копати землю, корчувати пні, а також робити щеплення.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.