Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
4840 відгуків
Вільна дата відправки: 29.04.2025 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Особливості вирощування кімнатного бамбука

Особливості вирощування кімнатного бамбука

Кімнатний бамбук є незвичайним представником рослинного світу і часто використовується для прикраси інтер'єру. Його сегментовані стебла виглядають дуже ефектно, незалежно від того, чи вони ростуть прямо, чи спірально, чи мають будь-яку іншу форму. Проте, не всі знають, що ця рослина насправді не має нічого спільного з підродиною бамбукових. “Щасливий бамбук” або “Lucky Bamboo” насправді належить до роду драцен, а саме є драценою Dracaena braunii. Ця рослина, також відома як Dracaena sanderiana (драцена Сандера), отримала свою торгову назву через зовнішню схожість з бамбуком. Вирощувати таку рослину в себе вдома може кожен, адже вона невибаглива до умов зовнішнього середовища, головне, дізнатись про особливості догляду за нею.

кімнатний бамбук, вирощування кімнатного бамбука, посадка кімнатного бамбука, догляд за кімнатним бамбуком, особливості вирощування кімнатного бамбука

Основні способи посадки

Залежно від того, який спосіб вирощування обере власник Щасливого Бамбука, є кілька варіантів для посадки цієї рослини:

  • У ґрунті. Пророщену рослину з корінцями висаджують у 👉горщик відповідного розміру, намагаючись не заглиблювати її надміру. Грунтосуміш краще придбати готову, адже вона очищена від шкідливих домішок та містить всі необхідні компоненти. Зокрема, для посадки бамбука підійде 👉Торф'яний субстрат SAULA універсальний, купити який можна в нашому інтернет-магазині.
  • У воді. Бамбук часто продається в ємності з водою, де його можна залишити й надалі. Догляд зводиться до періодичного підживлення: раз на два тижні або трохи рідше у воду додають 👉добрива для драцен.
  • У гідрогелі. Синтетичні кульки, які утримують вологу, створюють сприятливі умови для росту. Догляд полягає у регулярному зволоженні гелю та додаванні рідких добрив.

Для вирощування у воді чи гідрогелі зазвичай використовують прозорі ємності, що гармонійно доповнюють інтер’єр. Кольорові гелеві кульки виглядають ефектно, а воду можна прикрасити декоративними камінцями, мушлями чи скляними намистинами, які не вступають у реакцію з рідиною.

кімнатний бамбук, вирощування кімнатного бамбука, посадка кімнатного бамбука, догляд за кімнатним бамбуком, особливості вирощування кімнатного бамбука

Як доглядати за кімнатним бамбуком?

Бамбук не потребує якихось особливих умов. Але при правильному догляді його вигляд та стан будуть значно кращими.

  • Освітлення. Найкраще підходить розсіяне освітлення, без потрапляння прямих сонячних променів. Рослина добре переносить штучне світло, а також може рости в місцях з недостатнім природним освітленням, наприклад, у глибині кімнати або навіть у ванній. Інтенсивність освітлення безпосередньо впливає на стан листя: чим більше світла отримує рослина, тим яскравішим і насиченішим стає її листя.
  • Температура. Бамбуку комфортно в широкому діапазоні температур — від +18 °С до +30 °С, не потребуючи додаткового зволоження повітря. Однак для збереження його здоров’я важливо уникати впливу протягів, які можуть негативно позначитися на стані рослини.
  • Полив. Поливати бамбук слід регулярно, влітку рясніше, а в холодну пору року – помірно. Надлишок вологи для цієї рослини не критичний і не спричинить загнивання коріння. Однак важливо звертати увагу на якість води: вона має бути м'якою, добре відстояною та кімнатної температури.
  • Горщик. Форма та розмір горщика залежать від кількості висаджених рослин. Якщо бамбук висаджують групами, слід обирати широку й містку ємність, а для одиночного екземпляра підійде майже будь-який варіант. Головне — забезпечити стійкість, щоб зростаюча рослина не могла перекинутись. Коренева система не повинна надто ущільнюватися, тому між стінками горщика та корінням варто залишати щонайменше 5 см вільного простору. Для підтримки оптимального дренажу на дно ємності укладається шар дренажного матеріалу завтовшки приблизно 3 см.
  • Підживлення. При вирощуванні в ґрунті підживлення проводять раз на місяць, тоді як при гідропонному або гелевому вирощуванні — двічі на місяць. У період активного росту, який припадає на весну та літо, бамбук потребує азотних добрив для нарощування зеленої маси. Фосфорні ж 👉мінеральні комплекси, що сприяють розвитку кореневої системи та стебла, рекомендується вносити протягом усього року.

кімнатний бамбук, вирощування кімнатного бамбука, посадка кімнатного бамбука, догляд за кімнатним бамбуком, особливості вирощування кімнатного бамбука

Розмноження бамбука в домашніх умовах

Пересаджувати кімнатний бамбук найкраще навесні — це сприяє активному росту кореневої системи та загальному зміцненню рослини. У цей же період проводять формувальну 👉обрізку, завдяки якій бамбуку можна надати бажану форму. Якщо є потреба в отриманні посадкового матеріалу, варто акуратно зрізати молоді пагони. Нижню частину гілочки слід очистити від листя та поставити у воду. Приблизно через півтора місяця на живці з’являться корінці, після чого його можна висаджувати в ґрунт або гідрогель.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner