Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4401 відгук
Вільна дата відправки: 24.09.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Хвороби малини та їх лікування. Грибкові захворювання малини із фото

Хвороби малини та їх лікування. Грибкові захворювання малини із фото

Антракноз саджанців малини

Збудником цієї хвороби є гриб Colletotrichum orbiculare, що дуже добре поширюється по всіх територіях, але більш доцільним є вологий клімат. Першими рослини будуть піддаватися мають механічні пошкодження і не отримували належного догляду. Хвороба може передаватися через частині загиблих рослин, шкідниками, опадами, вітром.

Дуже добре хвороба розвивається у середовищі з високою вологістю, з високим рівнем Ph і якщо рослині не буде вистачати фосфору і калію. Хвороба проявляється у вигляді плям бурого кольору на листочках що мають більш темне забарвлення по краях. На стеблах рослини з'являються плями мають світло-коричневий колів, з часом стають глибше і пізніше приймають бурий відтінок. Стебло сохне, а рослина може загинути.

Антракноз саджанців малини, хвороби малини, антракноз

Якщо рослина вже дуже сильно заражене, кращим виходом буде її знищення, щоб уберегти інші рослини. На початковій стадії потрібно видалити заражені частини рослини, далі проводити обробку рослин фунгіцидами - Абига-Піком, Оксихомом або мідним купоросом. Також можна використовувати більш нові препарати проти даного захворювання чергуючи їх сезонно: Ордан, Превікур, Профіт Голд, Ридоміл МЦ.

Малина жовтіє

Дуже поширеним захворюванням малини - пожовтіння. Коли листя рослини жовтіє восени, то швидше за все це сезонно, але якщо таку картину ми бачимо влітку це вже тривожний знак. Основною причиною цієї хвороби є кореневий рак і зобоватість коренів.

малина жовтіє, листя малини желетеет, хвороби малини

Симптоми - на коренях рослини утворюються так звані нарости а ріст і розвиток припиняється. Ягоди втрачають солодкість, листя жовтіє. Уважно огляньте коріння саджанців малини перед посадкою, якщо помітили здуття на коренях - видалити уражену частину .а сам зріз обробіть в розчині 1% мідного купоросу.

Іноді пожовтіння листя малини відбувається в дуже загущенном малиннику, коли рослинам не вистачає світла, зарослі погано провітрюються. Тоді проведіть добре обрізку кущів, після підгодуйте рослини гноєм, перегноєм або курячим послідом.

Хлороз саджанців малини

Ще однією причиною пожовтіння малини можуть бути віруси, які проникають у рослину через травми кори і порізи. Носіями цього вірусу є комахи - попелиці, кліщі та нематоди. Спочатку починають жовтіти ділянки на листочках між жилками, потім переходить на весь аркуш і він зморщується. Ягоди втрачають форму, пагони починають стоншується і засихають.

Активатором даної хвороби може послужити занадто висока кислотність і вологість грунту на ділянці. Змінити цю ситуацію Вам допоможе внесення гіпсу на ділянку з таким розрахунком - 120 г на 1м. кв, зменшенням поливу можна вирішити питання вологості.

Якщо ж саджанці вашої малини захворіли хлороз, уражені рослини доведеться викопати і спалити, а вирощування малини на даній ділянці можливо тільки через 10 років. На жаль ліків від хлорозу не існує. Послабити хвороба допоможе внесення перегною, торфу, компосту. Добрива вносять 1 раз два-три роки 5-6 кг на 1 кв. м
Якщо у вас встановлений краплинний полив, тоді можна додавати до води курячий послід, розбавляється водою використовуючи інжектор в 10-12 разів.

Курчавість малини

курчавість малини, хвороби малини

Ще одне вірусне захворювання саджанців малини яке не піддається лікуванню. Листочки хворих рослин стають дрібні, зморщуються і жорсткіше. Ягоди на кущах стають кислі, пагони деформуються і всихають, рослина гине через 3 роки.

Уважно перевіряйте посадкою матеріал, при перших симптомах рекомендується видалити уражені рослини з ділянки та знищити (спалити).

Микоплазменное захворювання

хвороби малини, хвороби малини лікування

Ще одним поширеним вірусним захворюванням малини є переростання або "Відьмина мітла» - це коли рослина утворює багато не плодоносних пагонів заввишки 30-50 см (максимум 200 на один кущ).

Занести його до вас на ділянку могли цикади, або ж збудник був у посадковому матеріалі. Такі рослини потрібно негайно видалили, щоб хвороба не встигла вразити сусідні кущі. Будьте уважні - купуйте саджанці малини тільки в перевірених садових центрів. малина засихає

Ще одне питання часто звучить від садівників і дачників - "Чому сохне малина?" Швидше за все ви допустили помилки по догляду за саджанцями: недостатня вологість, занадто загус посадка, азотний голод. Сохнути малина може також від хвороб які будуть описані нижче, уважно прочитайте і звірте симптоми, можливо це допоможе вам зберегти врожай і рослини.

Грибкові захворювання саджанців малини

Іржа на малині

іржа на листках малини, хвороби малини

Грибкові захворювання дуже часто стають причиною висихання малини, один з них є іржа. На початку травня на тильній стороні листочка з'являються темні плями, листя засихають і обсипаються. На стеблах утворюються виразки коричневого кольору.

На жаль хворі кущі доведеться знищити, так як іржа не піддається лікуванню, але можна провести комплекс заходів що не дадуть хвороби проникнути на ваш ділянку. Осіння та весняна обробка 1% розчином бордоської рідини захистить кущі.

Плямистість малини

Дуже часто на саджанці малини з'являються пурпурові плями, з-за чого рослини засихають. Спочатку на молодих стеблах утворюються плями світло кольору, поступово збільшуються і темніють по краях до буро-червоного кольору. Подекуди в центрах цих плям утворюються чорні крапки. Через деякий час плями збільшуються і поверхня їх тріскається, пагони ламаються, нирки перестають розвиватися.

малина, саджанці малини, хвороба, плямистість малини

Якщо літо виявилося дуже вологий, тоді хвороба може охопити всю ділянку. Потрібно виявити всі заражені рослини і знищити їх, обробіть рослини 1% розчином бордоської рідини три рази в рік - перше, коли молоді пагони досягнуть висоти 15-20 см, Потім перед самим цвітінням, третій - відразу після цвітіння та збирання врожаю.

Антракноз малини

Ще одне грибкове захворювання від якого страждають саджанці малини. На стеблах і листках з'являються дрібні сірі плями пурпурової обідком по краях, що потім звиваються між собою та утворюють виразки. Починає згортатися і сохнути листя, відпадає кора на стеблах, ягоди не встигають дозрівати, темніють і деформуються.

Антракноз малини, фото, лікування хвороби малини

Методи боротьби з цією хворобою такі ж як і з будь-яким іншим грибковим захворюванням.

1) у першу чергу потрібно знищити епіцентр інфекції, проводити обрізку і спалювання хворих пагонів (не тільки дворічних, але і однорічних). Ґрунт під кущами потрібно перекопати, листя і ягоди потрапляють на глибину більше 10 см втрачають свої вірусні властивості і не є шкідливими.

2) Для профілактики потрібно обробляти кущі малини 0.5% розчином суспензії купрозана, 0.3% суспензії 90% міді хлороокису

У малини початок скручуватися листя

Якщо ви побачили такі симптоми на своїх рослинах - це симптом захворювання антракнозом, ця хвороба була описана вище. Але також потрібно пам'ятати, що деформація листків може свідчити про нестачу в грунті того чи іншого елемента, наприклад калію або бору. Якщо недолік калію, тоді листочки малини будуть скручуватися краями вниз. Виправити це можна підживленням малини золою, нестача бору можна виправити додаванням борної кислоти в грунт на початку червня.

листя малини скручується, хвороби малини

На цьому поки все, пам'ятайте, що від того як ви будете відноситься до саджанцям буде залежить урожай. Намагайтеся ретельно вибирати посадковий матеріал, своєчасно проводити підживку рослин, обробку профілактичну препаратами, санітарну обрізку і не нехтувати поливом. Гарного Вам врожаю!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner