Розмноження малини зеленими живцями і кореневими відростками
У даній статті хотілося б обговорити основні методи розмноження малини. Кожен дачник і садівник зможе використовуючи дану статтю самостійно розмножити малину.
Усього розрізняють два методу розмноження - кореневими живцями, зеленими живцями.
Розмноження малини зеленими живцями
Даний метод розмноження малини самий простий і не вимагає багато часу і коштів. Для 100% приживлюваності бажано вибрати похмурий день, період - це початок червня ( залежно від регіону України і кліматичних умов).
Живці (або як ще називають зелена розсада) зрізуються біля кореня рослини,на кілька сантиметрів нижче грунту. Потім сам посадковий матеріал вже поміщається в заздалегідь підготовлений розчин укоренітеля (корневін наприклад). По часу - для успішного вкорінення потрібно від 10 д 12 годин (при температурі від 18 градусів), потім вже живці висаджуються в грунт (можна використовувати посадку.під плівку, де вже потрібно витримувати велику вологість). Відстань між рослинами 7-10 сантиметрів.
Сам процес вкорінення рослин займає до 30 днів, після чого вони починають проростати, і вже не потребують в такому рясному поливі, але мають потребу в гарному вентилюванні.
Розмноження малини кореневими відростками
Цей тип розмноження найбільше підходить для ремонтантної малини. Кореневим черешком вважається окремий елемент кореня з боковим відгалуженням, що здатний самостійно рости і розвиватися без маточного куща. Звертаємо увагу на те, що товщина кореня повинна складати більше 2 мм Найкращий період для посадки кореневих живців малини - весна (квітень-травень). Важливо, пере посадкою таких живців потрібно ретельно полити малину і перекопати грунт.
Ще часто самі починають заготовляти живці ще з осені, коли період вегетації підходить до свого завершення. Посадковий матеріал загортають у щільний папір або тканину, потім приколюються в зволожений грунт (у погребі та іншому місці).
При висадки живців малини робиться або невелика траншей ка або ж окремі лунки в які і відбувається подальша посадка. перший тиждень-два намагайтеся надати рясний полив і видалення зайвих бур'янів. як тільки рослини прижилися їх можна пересаджувати на постійне місце разом з грунтом.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.