Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4507 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Чорна Малина Кумберленд – характеристики, посадка, розмноження, догляд

Чорна Малина Кумберленд – характеристики, посадка, розмноження, догляд

Багато хто наші клієнти все частіше цікавляться чорноплідної малиною Кумберленд. Всупереч тому, що сорт досить-таки популярний, посадковий матеріал, раніше було «і вдень з вогнем не знайти». Але з кожним роком саджанці Кумберленда все легше придбати. Так чим же все-таки приваблива ця малина?

 

Чому її хочуть роздобути у свій сад все більше і більше садівників?

Кумберленд – це гібрид малини з ожиною, плоди якого мають приголомшливий темно-фіолетовий колір, блищать на сонці. Кущі з доспілими ягодами виглядають досить незвично. Начебто малина, а ягоди практично чорні. Відмінною рисою плодів є сизий наліт між кістянками. За зовнішнім виглядом вони більше схожі на ожину. Але на відміну від своєї родички, ягоди у

Кумберленда менше за розміром, з плодоніжки легко знімаються. Але при цьому від ожини цей сорт взяв гарну транспортабельність плодів, при зніманні вони не течуть і можуть тривалий час зберігатися після збору. Навіть якщо ягідки залишити на кущах після дозрівання, вони не будуть обсипатися. Ягоди малини

Кумберленд – чудова сировина для виготовлення варення, компотів, желе, її вживають свіжою, так само хороша ягода і для заморозки. Крім такої чудової ягоди у Кумберленда ще чимало переваг. Серед її позитивних якостей слід відзначити високу морозостійкість рослини, кущі цього сорту не потребують додаткового укриття на зиму навіть при сильних морозах. Так само плоди не об'їдають птиці, кущі не уражаються хворобами і рідко які шкідники намагаються завдати шкоди Кумберленду. Так само слід зазначити пізнє цвітіння цього куща, що гарантовано уберігає колір від весняних заморозків.

малина сорт Кумберленд

Серед іншого, слід зазначити кущі цієї малини. Цей сорт малини абсолютно не дає кореневої порослі, що обрадує багатьох садівників. Але за рахунок того, що пагони виростають до 3 метрів, малина може «крокувати» по ділянці, так як її верхівки дуже швидко вкорінюються. Щоб уникнути цього рекомендують вирощувати Кумберленд на шпалері. Врожайність цієї малини так само приємно дивує. Вона з легкістю може дати 4-7 кг ягід за сезон, а при посиленій агротехніки і всі 10 кг. Ця малина може рости на одному місці більше 20 років, але ефективне плодоношення тривати до 12-14 річного віку, після ягоди дрібнішають і втрачають свої якості.

Але не все так ідеально. І в цій диво-малини є недоліки, які багатьом здадуться незначними. Комусь може не сподобатися безліч кісточок в ягодах, ще у цієї малини досить сильно ошипованы пагони, що вимагає великої акуратності при збиранні урожаю, так і схильність до загущення куща так само не всім по душі.
Давайте тепер подивимося, як правильно посадити чорну малину Кумберленд і як її вирощувати.
По-перше, особливу увагу потрібно приділити місцю висадки Кумберленда. Це має бути місце на сонці, де немає ймовірності протягів. Для висадки краще всього підійдуть сірі лісові грунти, або ж легкосуглинистый чорнозем. Не слід висаджувати чорноплідну малину в місці, де раніше росли картоплю, томати або попередньо выкорчеванная червоноплідна малина, так само слід уникати сусідства з ожиною.

Правильна посадка малини - запорука гарного врожаю

За рекомендацією знають цю малину садівників, садити Кумберленд найкраще в ряди з відстанню між кущами 1 - 2 м, і міжряддя дотримуватися не менше 2 метрів. Це обумовлено великою силою росту рослини, і для того, щоб всі пагони рівномірно прогрівалися сонячним теплом, слід дотримувати такі відстані. Перед посадкою слід подбати про посадкових ямах. Їх глибина повинна бути близько 50 см, до середини ями наповнюють перегноєм, перемішаним з деревною золою.

Саджанці розміщують в посадковій ямі, попередньо розправивши корені, і засипають грунтом, з додаванням комплексних добрив. Потім посаджену рослину щедро поливають. Після поливу слід грунт навколо саджанця замульчувати. Для цього застосовується солома, торф або перепрілий компост. Товщина мульчуючого шару повинна бути не менше 7 див.

Як було сказано вище, Кумберленд має досить високі пагони. Тому для зручності вирощування та догляду за рослиною, слід поставити шпалеру і підв'язувати до неї пагони. Щоб було зручно проводити збирання врожаю, пагони рекомендовано розміщувати на шпалері віялом. Можна цю малину вирощувати і у вигляді живоплоту, закріплюючи пагони на паркані.

Чорна Малина Кумберленд

Догляд за малиною - основні правила

Тепер розглянемо основні прийоми догляду за чорною малиною Кумберленд. Догляд за нею спрощено в першу чергу за рахунок того, що кущ не дає кореневої порослі. Та й взагалі він не особливо вибагливі у догляді. Але щоб отримати максимальний урожай, при цьому не виснажуючи кущ, слід Кумберленду приділити трохи своєї уваги.
Отже, основні моменти догляду за чорною малиною. В обов'язковому порядку кущі потрібно помірно поливати під час формування зав'язей і визрівання ягід, але не допускати переливу і застою води.


Підгодівля. На кущах Кумберленда утворюється дуже багато зав'язі. Щоб всі ягоди визрівали і були великими, кущів необхідна підгодівля настоєм коров'яку або пташиного посліду з додаванням суперфосфату і золи (коров'ячий гній з розводиться водою у пропорції 1:6, пташиний послід - 1:16). На кожні 10 літрів такого настою додають 1 л золи і 50 г суперфосфату. Вносять таку підживлення з розрахунку 1 відро на кущ і після внесення цього добрива відразу поливають звичайною водою 4-5 літрами води. Таку підгодівлю проводять тричі – перший раз коли обсипалися квітки, вдруге – під час формування і достигання плодів, і в третій – після отримання перших ягід. Після кожної підгодівлі потрібно обов'язково добре поливати рослини простою водою.

Як виконати обрізку малини Кумберленд

Обрізка. Це, напевно, найбільш трудомістке захід у догляді за цим невередливим рослиною. Але обрізанням ні в якому разі не можна нехтувати, так як кущ буде загущаться, внаслідок чого будуть втрати врожаю, як кількість, так і якість. Обрізку проводять двічі за рік. Першу обрізку проводять в кінці червня. При цьому пагони обрізають, довжина яких перевищує 2 м. Їх прищипують на висоті 1,7 м, чим активізується ріст бічних пагонів (6-8 штук). Чим раніше проводиться ця обрізка, тим швидше з'являться бічні відгалуження.

Другий раз обрізають Кумберленд пізньої осені, а ще коли на вулиці плюсова температура. Під час цієї обрізування видаляють дворічні пагони, які вже відплодоносили. А однорічні пагони підрізають, залишаючи 30-50 см висоти. При осінньої обрізки на кущах Кумберленда рекомендують залишати не більше 10-12 найбільш міцних пагонів, інші потрібно зрізати якомога нижче за рівнем грунту. Обрізку цієї малини слід проводити неспішно і дуже акуратно, так як було сказано вище, втечі у неї сильно ошипованы.

Підготовка до зимівлі малини Кумберленд

Отже, пізньої осені кущики вже обрізані, пора подумати і про те, як рослина буде зимувати. Найбільш поширеним способом підготовки до зимівлі є закріплення пагонів у землі. Здійснити це найкраще за допомогою металевих скоб. Перед приходом морозів пагони слід акуратно пригнути до землі (але не занадто низько) і пришпилити цими самими скобами. Поверх укриття ніякого не потрібно, так як малина Кумберленд морозостійка і чудово перезимує під сніговим покривом. А роблять таке пригинання з метою вберегти рослину від вітру та снігу, щоб його товсті втеча не зламалися під впливом цих природних явищ.

Якщо снігу небагато, або він відсутній, то пригнуті гілки Кумберленда слід присипати наявними снігом, а зверху змочити водою, що дозволить утворити зверху не суцільну льодяну кірку. По весні пагони піднімають на опори і закріплюють на них. Гілки, які виявилися зламані, сухі і відмерлі гілки вирізують біля основи.

цвітіння малини Кумберленд
 

Розведення малини Кумберленд.

Як було сказано вище, хоч цей сорт досить популярний, з посадковим матеріалом справжній дефіцит. Але до загальної радості, він дуже легко розмножується як горизонтальними відводками і укоріненням верхівок, так і зеленими живцями і насінням. Розглянемо найбільш поширені методи розмноження цієї малини.


Перший – розмноження горизонтальними відсадками. У весняний час всі пагони на кущі обрізують на висоті 15 див. протягом літа вони відростають у вигляді молодих пагонів, добре розвинені з яких у серпні укладають і фіксують у борозенках. Коли з'являються придаткові коріння, пагони в борозенках присипають грунтом, при цьому залишаючи видимими верхівкові бруньки. На майбутню осінь з цих закорінених відводків сформуються молоді самостійні рослини, які вже можна буде відокремити й посадити окремо. Але цей спосіб дуже виснажує матковий кущ, що може призвести до його загибелі, тому їм краще не зловживати.


Наиболее популярный способ размножения Кумберленда  - это укоренение верхушек однолетних побегов по окончанию лета. Делают это следующим образом: по длине ряда насыпают мульчу шаром 15 см, верхушку куста пригибают и закапывают на глубину 10 см, при этом хорошо уплотнив грунт. В скором времени из листовых пазух появляются придаточные корни, из которых за месяц развивается хорошая корневая система. На зиму эти укорененные верхушки окучивают или мульчируют перегноем. По приходу весны, эти отводки нужно отделить от маточного куста и высадить на постоянное место.


Ось така ця диво-малина Кумберленд. За турботу і догляд вона віддячить Вас чудовим урожаєм приголомшливого смаку ягід. А як доглядати, ми Вам розповіли, і начебто нічого складного немає. Вирощуйте цю чудову ягоду у себе в саду і отримуйте задоволення від її чудових плодів!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner