Добрива для полуниці. Чим краще підгодувати полуницю
Полуниця, будучи однією з найбільш ранніх ягід в сезоні, вимагає правильного і ретельного догляду з перших днів весни - як тільки сніговий покрив розтанув, а грунт трохи просох.
Перш, ніж приступати безпосередньо до внесення добрив, необхідно привести полуничну посадку в порядок: прибрати з грядок сміття, торішнє листя, старі вуса і квітконоси. Разом з цим насадження очищаються від левової частки старих запасів хвороб (тому-то рекомендуємо ці відходи спалити, а не залишати на ділянці).
В силу різних обставин, зиму переносять не всі кущі полуниці. Загиблі рослини необхідно замінити, і зробити це важливо якомога раніше, щоб розсада встигла адаптуватися перш, ніж встановиться спекотна погода.
Після проведення всіх санітарних заходів можна обробити ягідник мідьвмісними препаратами для попередження розвитку хвороб.
Наступний етап весняного догляду за полуничними насадженнями полягає у легкому розпушуванні грунту. Тут важливо обійтися без фанатизму і не пошкодити ніжну кореневу систему кущів полуниці.
Мульчування - важливий елемент успішного вирощування полуниці, сприяє утриманню вологи в ґрунті, зменшення кількості бур'янів і навіть деяких шкідників. В якості мульчі використовують різні матеріали, в тому числі соснову хвою, тирсу або деревну золу.
Що таке правильна весняна підгодівля полуниці?
Внесення добрив для полуниці навесні спрямоване на те, щоб допомогти рослині легше і швидше вступити період вегетації і сформувати достатній запас поживних речовин для росту, формування квіток і т. д.
Тут важливо дотримати золоту середину, адже нестача харчування на цьому етапі може спровокувати слабкість рослини, а надлишок - занадто сильний ріст, але при цьому пізнє цвітіння і зниження якості плодів.
Так, наприклад, молоді кущі, які були висаджені в попередньому році, навесні цілком можуть обійтися з мінімальною підгодівлею, або й зовсім без неї. Але це в тому випадку, якщо при посадці рослин дотримувалася технологія підготовки ґрунту і внесення добрив.
Для полуниці, яка була висаджена давнє, весняна підгодівля є життєвою необхідністю, так як з кожним роком грунт під полуницею бідніє, а кількість і якість врожаю тепер залежить тільки від правильного догляду.
Рекомендуємо добрива для підживлення навесні полуниці
Отже, найголовніше: коли і чим підгодовувати полуницю для забезпечення її продуктивності і здоров'я?
Навесні важливо провести три підживлення.
Перша підгодівля проводиться, коли кущ обзаводиться першими двома-трьома листочками. Зазвичай це відбувається у другій або третій декаді квітня. На цьому етапі можна обійтися органічними добривами: коров'ячим гноєм або курячим послідом.
Їх можна використовувати як в твердому вигляді, розкладаючи під коріння і присипавши невеликим шаром землі, так і у вигляді розчину для поливу. Такий розчин готується в пропорції 1 кілограм гною на відро води з розрахунком, що під кожен кущ потрібно вилити не менше 1 літра суміші.
Ще одна розробка польських виробників - добриво для полуниці Florovit - також містить багатий комплекс всіх необхідних елементів для зростання й успішного плодоношення. Воно зручне у використанні, оскільки пропонується в гранульованій формі.
Третья подкормка приходится на начало формирования ягод. Это ответственный для растения период, когда все его ресурсы направлены на то, чтобы дать как можно больше крупных и качественных ягод. Подкормку можно проводить как корневую, так и внекорневую (опрыскиванием «по листу»). Второй способ является отличным способом насытить растения теми элементами, которые в силу разных причин не могут быть усвоены через корень.
При внекорневой подкормке важно соблюсти несколько правил. Например, не проводить опрыскивания сразу после дождя или в случае, если в этот день он прогнозируется. Лучше всего для обработки удобрениями по листу подходит время с 7 до 10 утра или после 17, чтобы солнце было не слишком активным и обработанная поверхность листьев дольше не высыхала.
Сучасна індустрія добрив пропонує по-справжньому якісні і правильні рішення. Головною умовою залишається дотримання технологій та інструкцій щодо внесення, а також використання тільки тих коштів, які перевірені особистим досвідом або досвідом професіоналів.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.