5 цікавих способів посадки картоплі навесні
Традиційно, більшість людей садить картоплю з допомогою лопатки в ряд, присипаючи її землею. При цьому відстань між рядами зазвичай становить 70 см, а між кущами — приблизно 30 см. Однак існує чимало інших способів вирощування “другого хліба”. Вони дозволяють економити площу, отримувати більший урожай та володіють іншими важливими перевагами. Пропонуємо більш детально ознайомитись з 5 найцікавішими методами.
Посадка в гребені
Даний метод буде актуальний у тому випадку, якщо грунтові води залягають достатньо високо, і існує ризик надмірного зволоження землі. Для цього з допомогою мотоблоку, трактора або ж вручну створюють гребені, висота яких становить приблизно 15 см. Таких гребенів може бути багато, головне, щоб відстань між ними становила не менше 70 см. Безпосередньо на верхівці гребеня роблять лунки і туди саджають картоплю. Відстань між лунками — 30 см. Догляд за картоплею традиційний: її потрібно підгорнути, видалити бурʼяни, обробити від колорадського жука.
Посадка в траншеї
Якщо попередній спосіб посадки картоплі більше підходить для низинних місцевостей з підвищеною вологістю, то посадка в траншеї, навпаки, — варіант для посушливих піщаних грунтів. Траншеї рекомендовано готувати ще з осені. Їх потрібно вирити на глибину не менше 25 см на відстані 70 см один від одної. На дно такої траншеї закладають свіжий компост, а зверху присипляють шаром грунту. За зиму компост перегниває і утворює необхідне родюче середовище. Навесні картоплю вкладають на дно траншеї і засипають землею. Завдяки посадці в траншеї вдається отримати ранній та багатий урожай.
Посадка під солому або сіно
Цей метод є доволі давнім, хоч зараз його незаслужено забули. Посадку під солому зазвичай використовують, якщо грунт занадто твердий або неродючий. Головний секрет такої посадки полягає в тому, що картоплю присипають великою кількістю соломи або сіна. Іншими словами, її мульчують. Таким чином бульби виростають не в землі, тому їх не потрібно прополювати чи підгортати. В той же час солома перегниває і стає джерелом корисних елементів, які стимулюють ріст коренеплодів. Окрім того, збір картоплі теж дуже легкий та зручний, адже її не потрібно викопувати і вона не забруднена землею.
Головна вимога для посадки картоплі описаним методом — це високий шар сіна чи соломи. Він повинен становити не менше 35-40 см, інакше картопля може позеленіти. А щоб солома і сіно не розносив вітер, зверху такі грядки можна присипати невеликою кількістю землі.
Посадка в кургані
Такий варіант особливо сподобається людям, у яких присадибна ділянка невелика, адже він дозволяє отримати непоганий урожай, зекономивши багато місця. У цьому випадку на городі вам потрібно зробити кола, діаметр яких становить приблизно 2 м. Рухаючись по колу висаджуємо картоплю на відстані 25-40 см одна від одної. У міру того, як кущі підростатимуть, їх потрібно підгортати, і таким чином формувати курган. У центрі його обовʼязково треба зробити отвір для поливу.
Посадка методом Гюліха
Це ще один чудовий спосіб значно збільшити урожайність каротоплі. Для цього ділянку слід поділити на окремі квадрати зі стороною 1 м. В центрі такого квадрата грунт розрихлюють, вносять зрілий компост діаметром приблизно 30 см. Безпосередньо у нього саджають картоплини, але кільцями вниз, а не вгору. Далі за картоплею потрібно ретельно слідкувати. Як тільки зʼявляються паростки, їх вкладають на землю віялом і присипають землею. Таку процедуру повторюють кілька разів. Вона сприяє розвитку потужної кореневої системи і це разом із великою кількістю добрив позитивно впливає на урожайність. Як зазначають експерти, завдяки цьому методу з одного куща вдається зібрати приблизно 5 кг коренеплодів.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.