12 корисних порад для тих, хто хоче виростити здорову розсаду
Друга половина зими — це зазвичай найбільш гарячий час для тих людей, які вирощують овочі у себе на городі. Адже саме в цей період здійснюється посів розсади та подальший догляд за нею. Вирощування розсади має свої особливості та нюанси, тому пропонуємо вам ознайомитись із деякими секретами, завдяки яким вдасться досягти бажаного результату.
1. Обирайте якісне насіння
Уважно вибирайте насіння та віддавайте перевагу тим виробникам, які мають хороші відгуки, або тим, продукція яких уже вами успішно використовувалась. Крім того, врахуйте, що на ринку можливі підробки, тому купуйте лише в перевірених торгових точках.
2. Якісний грунт — важлива умова
Проста земля з городу не підходить для вирощування розсади. Грунтосуміш повинна містити різні елементи: дернову землю, перегній, пісок, тощо. Також її важливо стерилізувати. Хорошим варіантом є готові грунтосуміші, які містять ідеальний склад та є стерильними. Придбати їх можна у нашому інтернет-магазині. До вашої уваги різні виробники, зручне фасування та доставка поштою.
3. Вибір тари
Правильно вибрана тара — теж важлива умова. Наприклад, якщо ви не плануєте пікірувати розсаду, то краще зупинити свій вибір на касетах або торфʼяних таблетках. В іншому випадку краще розглянути великі контейнери та ящики. У нашому магазині ви знайдете великий вибір контейнерів та ємностей для рослин та зможете підібрати той варіант, який влаштує саме вас.
4. Передпосівна обробка
Перед посівом розсади насіння рекомендовано підготувати: знезаразити у розчині марганцівки, загартувати, обробити стимуляторами росту. Це додасть йому більше сил для швидкого зростання, а також захистить від шкідників та захворювань.
5. Дотримуйтесь правильного часу посіву
Кожна культура вимагає дотримання термінів посіву. Ця інформація вказується виробником насіння. Але при цьому потрібно також враховувати, коли у вашій місцевості останні весняні заморозки, адже більшість овочів висаджують на відкритий грунт лише після того, як ризик минув.
6. Техніка посадки
Насіннєвий матеріал не потрібно занадто заглиблювати у грунт. Максимальна глибина посадки — це 3 см. Крім того, деяке насіння, особливе те, яке є дуже дрібним, треба просто розсипати по землі, не присипаючи грунтом.
7. Полив до, а не після
Грунтосуміш зволожують не після посіву насіння, а до початку цієї процедури. Справа в тому, що під вагою води воно опускатиметься нижче у грунт, тому такий варіант небажаний. У якості виключення замість звичайного поливу можна скористатись пульверизатором.
8. Правильний догляд
Розсада віддає перевагу поливу лише теплою водою кімнатної температури. Також вона потребує сонячного світла. Світловий день для неї повинен тривати не менше 12 годин, а бажано, щоб більше. Тому варто подбати про лампи. Крім того, для розсади важливою є температура навколишнього повітря. Вона повинна знаходитись в межах +18-25 °С, а якщо йдеться про теплолюбні рослини, то +25-30 °С. Рекомендуємо переглянути пластикові касети та обрати потрібні
9. Підживлення
Для гарного росту розсаді потрібні поживні речовини, тому її рекомендовано регулярно підготовувати. Для цього найкраще застосовувати комплексні препарати і обовʼязково враховувати пропорції, адже надлишок поживних речовин теж небажаний.
10. Пікірування
Якщо ви посіяли насіння у великому ящику, не забудьте вчасно пересадити паростки у більшу ємність. Робити це слід, які тільки ви помітили, що на рослині зʼявилось 4 справжніх листка.
11. Загартовування
Умови у відкритому грунті суттєво відрізняються від кімнатних, тому обоʼязковою є така процедура як загартовування розсади. Приблизно за 2 тижні до запланованої висадки починайте виносити ящик із рослинами на вулицю, наприклад, на подвірʼя чи на балкон. Починайте з 5-10 хвилин і кожного разу збільшуйте цей часовий проміжок. Професійні грунти та субстрати для посіву рослин можемо порекомендувати від Baltic Peat 0-10 мм та Remix 1 0-7 мм у мішках по 250 літрів.
12. Вчасна висадка
Якщо розсада переросла, то може спричинити деякі труднощі. Наприклад, вона може ламатись або погано приживеться на новому місці. Тому висадку слід проводити вчасно. Якщо ж у вас виникла затримка, то припиніть полив та частіше проводьте загартовування. Це трохи уповільнить її ріст.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.