7 важливих порад для правильного поливу огірків
Огірок на 95-98 % складається із води. Тому не дивно, що під час вирощування цієї культури потрібно особливу увагу приділяти поливу рослини. Важливо, щоб ця процедура була своєчасною, але й надміру захоплюватись поливом теж не слід. Загалом можна виділити 7 основних правил поливу огірків. Дотримуючись їх, ви зможете подбати про свої рослини та виростити гарний і смачний урожай.
1. Поливайте огірки регулярно
Якщо ви вирощуєте у себе на городі огірки, то маєте памʼятати, що процедура поливу повинна бути регулярною. Поливаючи рослини лише раз в тиждень, а то й рідше, ви можете призвести до їх загибелі або до повної відсутності урожаю. В стандартних умовах під час формування плодів полив повинен здійснюватись в середньому 2-3 рази в тиждень. Але якщо позначка градусника сягнула 30 градусів чи вище, і дощу давно не було, то поливати огірки бажано щодня.
2. Правильний час поливу — рано вранці або увечері
Поливайте огірки, коли вам заманеться, — це далеко не найкраща ідея. Адже, наприклад, якщо ви робитимете це в день у спеку, то вода швидко випарується, і рослини зможуть засвоїти лише незначну її частину. Саме тому найкращим часом для поливу вважається вечір. Також полити огірки можна зранку, але робити це слід рано-вранці, коли сонце ще не палюче.
3. Використовуйте якісну воду
Хімічний склад води — це теж дуже важливо. Саме тому поливати огірки слід тільки якісною та чистою рідиною. Надміру багатий та складний хімічний склад може нанести шкоду, тому краще обирати більш нейтральну воду.
4. Комбінуйте дощування та полив під корінь
Загалом огірки рекомендовано поливати під корінь. Це повʼязано з тим, що полив по листю може стати причиною виникнення різноманітних захворювань, зокрема, грибкових. Проте, якщо на вулиці спекотно, то бажано використовувати також і метод дощування. Але його проведення повинно відбуватись за певними правилами. Процедуру дощування слід проводити або дуже рано, коли сонце ще не встало, або, навпаки, ввечері, коли воно вже сідає. Це робиться для того, щоб краплі вологи на листі висохли до настання ночі, інакше це може призвести до розмноження грибків чи появи інших хвороб. Якщо ж полити методом дощування огірки вранці, але коли сонце уже активне, то це може стати причиною опіків листя, адже краплі води в даному випадку будуть виконувати роль збільшувальної лінзи.
Важливий момент: дощування не слід проводити, якщо ви помітили у огірків симптоми будь-якого захворювання. Це можуть бути плями на листі, всихання листків, їх пожовтіння, та інші ознаки. В подібному випадку дощування може сприяти подальшому поширенню інфекції.
5. Використовуйте воду правильної температури
Для поливу огірків бажано брати воду, температура якої приблизно така ж, як і температура навколишнього середовища. Як правило, мова про 20-25 градусів. Щоб досягти такого показника воду найкраще набрати заздалегідь у велику ємність, наприклад, у бочку, та залишити на цілий день. Холодною водою поливати огірки не слід, адже це негативно впливає на кореневу систему та може стати причиною виникнення кореневої гнилі.
6. Стежте за потребами рослини
При догляді за огірками потрібно орієнтуватись не тільки на показники навколишнього середовища, але й на стан самої рослини. Таким чином ви зможете регулювати як частоту, так і інтенсивність поливу.
7. Уникайте надмірного поливу
Те, що огірки люблять воду, не означає, що поливати їх можна як завгодно часто. Насправді вони теж страждають від перезволоження, і найчастіше це призводить за хвороб кореневої системи. Щоб визначити, чи достатньо рослині води, спостерігайте за землею. Якщо вона під час поливу уже достатньо зволожена та перестала всотувати воду, то це значить, що полив можна припинити
- Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.
- Розглянемо, як збільшити урожай картоплі. Розкажемо, що таке репродукція картоплі та які її особливості, яка різниця між першою та другою репродукцією картоплі, а також, як підготувати та посадити посівну картоплю.