Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4409 відгуків
Вільна дата відправки: 08.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Методи боротьби із личинками травневого хруща

Методи боротьби із личинками травневого хруща

Фермерам та власникам присадибних ділянок добре відомо, що хрущі, а точніше їхні личинки, завдають непоправної шкоди сільськогосподарським культурам, деревам та кущам. Саме тому цього шкідника потрібно якнайшвидше знищити, поки він не заполонив ваш город чи сад. Для цього підходять різноманітні способи, але особливу увагу слід звернути на біологічні та хімічні методи.

Як шкодять личинки хруща?

Травневий хрущ належить до пластинчастовусих жуків. Його вирізняють доволі великі розміри — приблизно 3 см у довжину. На вулиці він зʼявляється в кінці квітня або на початку травня в залежності від регіону. Саме в цей час самки хрущів відкладають личинки. Для цього вони зариваються глибоко у грунт приблизно на 2-4 см. Уже через 25 днів починають зʼявлятись перші личинки, які відомі також під назвою “борозняк”. Вони схожі на білих червʼяків і мають досить міцні щелепи, за допомогою яких і знищують рослини.

травневий жук, личинки травневого жука, як боротись із личинками травневого жука

Личинки хруща до перетворення у лялечку живуть у грунті протягом 3-4 років. В перший рік вони харчуються виключно гумусом, проте надалі стають більш ненажерливими. Їхніми “жертвами” найчастіше є коріння та коренеплоди. Причому личинки здатні пошкоджувати навіть кореневу частину дерев та кущів. Вони є небезпечними практично для всіх культур, адже через втрату коріння рослина швидко гине.

Методи боротьби із личинками травневого хруща

Головна проблема боротьби з борозняком полягає у тому, що личинки поступово зариваються глибоко в землю — на 30-40 см. Саме тому навіть при перекопці городу їх важко виявити, і видалити механічних шляхом буде непросто. У такому випадку боротись із личинками можна за допомогою вилову та знищення дорослих жуків. Їх можна приманити за допомогою світлової пастки. Для цього найкраще використовувати яку-небудь посудину, заздалегідь обмазану солідолом чи іншою липкою речовиною, із джерелом світла всередині.

При боротьбі із личинкам хрущів варто памʼятати, що вони не люблять азоту. Тому важливо ретельно удобрити грунт навесні з допомогою азотовмісного добрива. Це може бути аміачна селітра чи інший препарат, придбати який ви можете у нашому інтернет-магазині.

травневий жук та личинки, як боротись із личинками травневого жука

Найпростішим та найбільш ефективним методом знищення борозняку вважається використання інсектицидів. У даному випадку рекомендовано використовувати як препарати з контактно-кишковим принципом дії, так і системні засоби. Сьогодні на ринку представлені спеціальні варіанти: Антихрущ, Стоп Хрущ, Валлар та ін. Також ви можете вибрати комплексні засоби, які допоможуть вам позбутись не тільки личинок хрущів, але й інших шкідників. У нашому каталозі, зокрема, представлені такі інсектициди як Актара, Ініціатор, Актеллік, та ін. Їх особливістю є максимально швидка дія та зручність у використанні. Наприклад, Актара з діючою речовиною тіаметоксам, випускається в вигляді гранул. Завдяки цьому її легко вносити безпосередньо у грунт або розчиняти у воді для поливу.

Профілактичні заходи

Щоб знизити ймовірність появи борозняку на вашому городі, необхідна також і профілактика. Насамперед подбайте про регулярну обробку та підготовку грунту. Якщо у вас будуть занедбані ділянки, то ризик поширення личинок підвищується. Також позитивний вплив чинить посадка сидератів. Вони не тільки покращують якість грунту, але й частково відлякують шкідників. Мова йде про конюшину, гірчицю та ін.

методи бородьби із личинкою травневого жука в городі, препарати, профілактика

Захиститись від хруща допоможе мульчування землі, адже мульча перешкоджає проникненню жуків углиб грунту. Найкращий варіант — це тирса або солома.

Не варто забувати, що у хруща є і природні вороги. Це перш за все різноманітні птахи, в тому числі і домашня птиця. Також хрущів активно знищують їжаки. Тому, якщо вони завелись у вас на подвірʼї, можете бути впевненими, що ваш сад та город у безпеці.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner