Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4508 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Як боротись із розростанням малини?

Як боротись із розростанням малини?

Малину часто називають експансивною рослиною. Це значить, що вона досить швидко розростається, захоплюючи території довкола себе. Така її особливість може завдати чимало клопоту садівникам, особливо, якщо територія у них обмежена або ж поруч ростуть інші рослини, яких малина буде витісняти. Тому варто розібратись, чому так відбувається та чи можна взяти ситуацію під контроль.

малина, посадка малини, розмноження малини, догляд за малиною, розростання малини, причини розростання малини, як боротися з розростанням малини

Чому відбувається розростання малини?

Причина швидкого розростання малини криється перш за все у її кореневищі. Воно дуже розгалужене та містить величезну кількість придаткових коренів. Через це у неї багато прикореневої порослі. Щороку довкола материнського куща формується багато дочірніх, і цей ланцюжок ніколи не переривається. Таким чином малинник збільшується в розмірах та захоплює все нові території.

Боремось із розростанням малини з допомогою інших культур

Суть даного методу полягає в тому, щоб оточити малинник рослинами, які конкуруватимуть з малиною за поживні речовини і воду. Завдяки цьому і вдасться сповільнити її ріст. Однією із таких рослин є щавель. В процесі росту він виділяє речовини, які перешкоджають утворенню прикореневих відростків у малини. Таким чином кількість порослі у неї значно зменшується. Щоб досягти подібного ефекту, щавель висаджуємо по усьому периметру малинника. Дуже важливо, щоб ширина посадки становила не менше 0.5 м, бо в іншому випадку результат вийде не таким, як ви очікували.

Гарним блокатором розростання малини є також квасоля, як зелена, так і спаржева. Біля її коренів є бактерії, що виділяють велику кількість азоту, а саме ця речовина стимулює зростання зеленої маси малини, в той час, коли ріст кореневища сповільнюється. Подібним чином працюють і азотні добрива, які рекомендовано щедро вносити в малинник навесні.

малина, посадка малини, розмноження малини, догляд за малиною, розростання малини, причини розростання малини, як боротися з розростанням малини

Деякі господарі для того, щоб захистити ділянку від надмірного розростання малини, садять навколо неї таку декоративну однорічну рослину як мітлиця. І хоч вона вважається бур'яном, проте її корені ефективно перешкоджають експансії малини, тому в даному випадку посадка подібної культури є виправданою. Хоча, на жаль, ви не зможете вживати її у їжу як, наприклад, ту ж квасолю чи щавель.

Інші методи контролю над розростанням малини

Посадка рослин-блокаторів рекомендована у тому випадку, коли малина молода. Якщо ж кущі дорослі та уже встигли дати поросль, то варто розглянути інші варіанти контролю ситуації. Один із найпростіших методів — це так звана бар'єрна огорожа. Шифер, гуму чи інший подібний матеріал, крізь який корені не зможуть прорости, потрібно вкопати у землю на глибину 0.2-0.3 м. Бажано також, щоб ця огорожа трохи виступала над рівнем землі, хоча б на 5-10 см.

Якщо ж у вас під рукою немає подібних матеріалів, то можна просто викопати по периметру траншею. Глибина її повинна бути аналогічною — не менше 0, 2 м і не більше 0, 3 м. Така траншея стане перепоною на шляху у коренів малини і таким нехитрим способом зупинить її розростання.

Щоб не довелось боротись із зарослями малини, не забувайте про регулярну обрізку кущів. Крім того, бажано відразу садити її у такому місці, де вона не зможе розростатись, наприклад, біля стіни чи доріжки, покритої бруківкою.

малина, посадка малини, розмноження малини, догляд за малиною, розростання малини, причини розростання малини, як боротися з розростанням малини

Насамкінець хочеться нагадати, що не варто сприймати поросль малини як ворога. Якщо ви помітили її появу навесні, то можете дочекатись осені, викопати прикореневі пагони і пересадити їх на інше місце, де б ви також хотіли б розводити цю чудову ягоду. Крім того, їх можна продати або ж подарувати родичами, сусідам, знайомим.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner