Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4507 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Азалія садова: вічнозелена та листопадна

Азалія садова: вічнозелена та листопадна

З кожним роком азалія стає все більш популярною рослиною, яку широко застосовують для озеленення території. І це не дивно, адже вона справді дуже красива як під час цвітіння, так і без нього.

Проте вирощувати азалію у себе у дворі не так просто, адже цьому чагарнику потрібен спеціальний грунт, крім того, він доволі вимогливий до освітлення, температури повітря та багатьох інших моментів.

Загальні відомості про азалію

Азалія є чагарником та належить до роду Рододендронів. Згідно однієї із поширених класифікацій виділяють декілька видів цієї рослини.

  • індійські азалії: кімнатні та тепличні рослини невеликого розміру;
  • вічнозелені азалії;
  • листопадні (садові) азалії.

Сьогодні цей красивий чагарник можна зустріти практично в будь-якому куточку світу, хоча насправді його батьківщиною є Північна Америка та країни Азії.

Як уже видно з їхніх назв, листопадні та вічнозелені азалії відрізняються тим, що одні із них частково скидають листя, а інша залишаються зеленими круглий рік. При цьому вічнозелені різновиди трохи більш чутливі до холоду, тому їх переважно вирощують у якості кімнатних рослин. Але є один виняток, а саме — японська азалія вічнозелена, яка має підвищену морозостійкість.

У висоту чагарники сягають до 90 см. Крона у них досить густа овальної або округлої форми. Стебла напівдеревʼяні, дуже густі. Листя темно-зелене, товсте, овальної форми. Навесні, ще до появи листків, на азалії зʼявляються квіти. Вони розміщуються на вершинах гілочок та зібрані в пучки. Колір квітів азалії буває різним: рожевим, білим, червоним, бузковим, синім.

азалія, вирощування азалії, саджанці азалії, види азалії

Як виростити вічнозелену азалію?

Оскільки вічнозелені азалії не такі морозостійкі, то їх вирощують у приміщенні. Вони можуть стати чудовою прикрасою для квартири, дому чи офісу. Коренева система у азалії поверхнева, тому для цього вам знадобляться мілкі горшки, але з великим діаметром.

Особливу увагу приділити грунту. Він повинен бути злегка підкисленим з рН 5 / 5,5. Якщо земля буде надто кислою, то це може підвищити ризик виникнення хлорозу. Також важливим є хороший дренаж, тому на дно горщика обовʼязково потрібно всипати трохи перліту або іншого подібного матеріалу.

Щоб азалія мала красивішу крону, після того, як вона трохи підрости, її потрібно прищипувати так, щоб на стеблі залишалось 4-5 листків. Також ця рослина потребує регулярного підживлення. У активний сезон весною та влітку добрива слід вносити раз в тиждень.

В якості підживлення краще використовувати готові суміші, призначені для рододендронів та інших рослин, що віддають перевагу кислому грунту. Гарним варіантом, наприклад, буде Florovit для рододендронів чи BIOPON для рододендронів та азалій.

Дуже важливим є вчасний полив азалії, адже якщо грунт пересох, то й сама рослина може дуже швидко завʼянути. Крім того, подбайте про правильне освітлення. Азалії віддає перевагу розсіяним сонячним променям, тому, якщо ви тримаєте її вдома, то найкращий варіант — біля західного або східного вікна.

азалія, вирощування азалії, саджанці азалії, замовити саджанці азалії в Україні

Особливості посадки листопадної азалії

Листопадну азалію садять або навесні у квітні чи травні, або ж восени — у вересні чи в листопаді. Для неї слід обрати затишну ділянку без протягів чи прямого сонячного світла. Також бажано, щоб поруч не було водойми. Грунт обовʼязково повинен бути легким, адже на глинистій землі азалія рости не буде.

Для посадки викопується яма, розмір якої приблизно в два рази більший, ніж коренева грудка. Саджанець замочуємо на кілька хвилин у воді, поміщаємо у яму, добре присипаючи, щоб стовбур не зламався. Коренева система рослини досить тендітна, тому процедуру треба проводити максимально акуратно.

Азалія — один із найкрасивіших декоративних чагарників. Тому, незважаючи на вибагливість, її вирощують доволі часто. Якщо і ви хочете бачити подібну красу у себе дома чи на подвірʼї, то запрошуємо вас здійснити покупку в нашому інтернет-магазині. У каталозі ви знайдете великий асортимент саджанців різних сортів, тому вам точно буде із чого вибирати.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner