Місячний календар садівника та городника на вересень 2023 року
Люди, які займаються вирощуванням садовини та городини, дуже люблять початок осені. Адже цей час у них асоціюється із збором урожаю, коли нарешті можна насолодитись результатами своєї праці. А щоб кожен процес в саду та на городі був успішним, варто скористатись місячним календарем. Він підкаже, коли ідеальний час для тієї чи іншої роботи.
- 1 вересня. Оскільки сьогодні повня, то пересадкою, посівом чи розмноженням рослин займатися не варто. Натомість обріжте багаторічники, які уже відцвіли, та зробіть вологозарядний полив дерев та кущів.
- 2-3 вересня. Ці дні бажано присвяти заготівлі сушених овочів та фруктів на зиму. Сушити можна також і різноманітні трави.
- 4-5 вересня. Це ідеальний час, щоб викопати бульби таких квітів як гладіолуси та жоржини. Крім того, можна обрізати малину, підстригти живопліт.
- 6-7 вересня. Посів чи пересадка рослин небажані. Вказаний період найкраще присвятити збору урожаю, консервації, заморожуванню фруктів та овочів.
- 8-9 вересня. Якщо ви не встигли ще обрізати малину чи підрівняти живопліт, то саме час приділити увагу цим заняттям. Також час сприятливий для посадки дерев та кущів на подвір'ї чи у саду.
- 10 вересня. Якщо у вас ростуть декоративні багаторічні рослини, то сьогодні чудова нагода їх пересадити. Окрім того, можна прибрати у саду.
- 11-12 вересня. Продовжуємо здійснювати вологозарядний полив чагарників та дерев. Також рекомендовано приділити час збору та переробці урожаю. Небажані такі роботи, як ділення рослин, посів, посадка та пересадка.
- 13-15 вересня. У ці дні знову не рекомендується виконувати посів, ділення чи пересадку. Натомість це гарний час для догляду за декоративними водоймами, якщо такі є у вас на подвір'ї. Ви можете почистити їх, а рослини перемістити із водойми у підвал для зимівлі.
- 16 вересня. Приділіть увагу деревами у саду. Почистіть кору, розпушіть грунт та видаліть бур'яни навколо прикореневої зони. Від посадки, пересадки й розмноження рослин знову бажано утриматись.
- 17-20 вересня. Ці дні краще за все провести за посадкою дерев та кущів, як плодових, так і декоративних. Також рекомендована посадка різноманітних цибулинних рослин. Якщо є вільний час, то можна підстригти живопліт чи обрізати малину.
- 21-22 вересня. В ці дні варто приділити увагу кімнатним рослинам. Їх треба полити, удобрити, при необхідності здійснити пересадку. Але слід максимально уважно працювати із гострими інструментами, бо є високий ризик поранитись.
- 23-24 вересня. Продовжуємо обрізати живопліт та малину, садити цибулинні рослини.
- 25-26 вересня. На вулиці стає все холодніше, особливо вночі. Тому час переносити горщики з квітами та іншими рослинами з вулиці у приміщення. Загалом, вказані дні не дуже сприяють сільськогосподарським роботам, особливо не варто робити нічого, пов'язаного із посадкою чи розмноженням.
- 27 вересня. Проводимо обрізку малини, садимо цибулинні рослини, плодові та декоративні чагарники і дерева.
- 28 вересня. Варто здійснити обрізку багаторічників, в яких уже закінчився період цвітіння, та провести вологозарядний полив у саду. Від посадки, посіву та ділення рослин краще утриматися.
- 29-30 вересня. Посів та інші подібні роботи знову не рекомендовані. Але й сидіти, склавши руки не варто. Саме час поприбирати на городі та в саду, позбутися бур'янів та різноманітних органічних залишків, таких, як зламані гілки, плоди, що валяються на землі, та ін.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.