Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
3936 відгуків
Вільна дата відправки: 26.09.2023 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгукНаявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

Методи боротьби із самшитовою вогнівкою

Методи боротьби із самшитовою вогнівкою

Самшит — дуже популярний у нас декоративний кущ, який часто використовують у ландшафтному дизайні. Він гарно прикрасить як подвірʼя, так і будь-яку іншу ділянку, чудово виглядає у якості живоплоту, а також комбінується із багатьма іншими видами рослин. Проте вирощування самшиту може завдати чимало клопоту, особливо, якщо доведеться мати справу із таким шкідником як самшитова вогнівка. Вона за досить короткий час здатна перетворити яскраво-зелений кущ у повністю засохлий чагарник. Саме тому із цим шкідником потрібно починати боротись якомога швидше, а також не забувати про профілактику.

самшит, вирощування самшиту, шкідники самшиту, самшитова вогнівка, боротьба з самшитовою вогнівкою, методи боротьби з самшитовою вогнівкою

Самшитова вогнівка. Що відомо про цього шкідника?

Самшитова вогнівка — це один із різновидів метеликів, належить до сімейства вогнівок-травʼянок. Раніше зустріти її можна було хіба що на Далекому Сході, у Кореї або ж у Китаї. Але з часом ареал поширився і на Європу, а останніми роками самшитова вогнівка зʼявилась і в Україні. Зараз його найбільше у західній частині нашої країни, проте уже зафіксовані випадки появи цього шкідника на півдні, у Київській області та інших регіонах.

Метелик самшитової вогнівки має крила світлого кольору із бурою облямівкою. Проте основну небезпеку становить гусінь. Її можна упізнати по жовто-зеленому забарвленню із сірими та білими смужками по боках. Довжина гусіні — 35-40 см. Гусінь зимує у листі, а враховуючи те, що шкідник дає потомство приблизно тричі на рік, то можна тільки уявити, яка їх кількість може бути на одному кущі.

самшит, вирощування самшиту, шкідники самшиту, самшитова вогнівка, боротьба з самшитовою вогнівкою, методи боротьби з самшитовою вогнівкою

Ознаки присутності самшитової вогнівки

Самшит, уражений гусінню вогнівки, легко помітити. Справа в тому, що цей шкідник у наших широтах майже не має природних ворогів. Тому він безперешкодно пожирає листя. Спочатку знищує більш мʼяку нижню частину листя і залишає лише верхню плівку. Після цього вогнівка обгризає і інші частини листка, окрім жилок. Згодом її раціон розширюється не тільки жилками, але й молодими пагонами. Кущ вона обплітає павутиною. Саме у ній вона формує кокони, в яких проводить зиму. При великій кількості шкідників кущ самшиту швидко всихає та гине, якщо не вжити потрібних заходів.

Як боротись із самшитовою вогнівкою?

Для боротьби із самшитовою вогнівкою існує декілька методів.

самшит, вирощування самшиту, шкідники самшиту, самшитова вогнівка, боротьба з самшитовою вогнівкою, методи боротьби з самшитовою вогнівкою

Механічний

Якщо ви помітили на своєму самшиті гусінь, то можете спробувати прибрати її вручну, а зібраний матеріал спалити. Такий варіант може бути виправданим, якщо ви застали сам момент зараження, коли шкідників ще небагато. Також механічне видалення може бути доцільним, якщо кущ у вас росте один або їх всього декілька. У випадку з живоплотом із самшиту навряд чи вдасться позбутись вогнівки, збираючи її вручну, навіть на початкових етапах.

Біологічний

Вчені зʼясували, що самшитова вогнівка є чутливою до ендотоксину бактерії Bacillus thuringiensis, яка знаходиться в грунті. Ця бактерія також входить у склад деяких препаратів, так званих біоінсектицидів. Мова перш за все про такі засоби як Актофіт, Гуапсін, Бітоксибацилін, Дендробацилін. Ідеальний час для їх застосування — це сам початок зараження. Також, щоб вони добре подіяли, важливо, щоб температура повітря знаходилась в межах 17-18 градусів. Крім того, при обробці цими засобами не можна вносити азотні добрива, особливо, якщо мова йде про другу половину літа.

Використовуючи біоінсектициди потрібно памʼятати, що на швидкий результат очікувати не варто, можливо знадобиться багато обробок. Зате ви можете бути впевнені, що ці засоби не шкодять ні вам, ні довкіллю.

Хімічний

Якщо ви бачите, що ваші кущі самшиту практично повністю вкриті павутиною, а гусені є досить багато, то не варто надіятись на біопрепарати чи пробувати знищити вогнівку самостійно. У даному випадку діяти потрібно максимально швидко, і у нагоді вам стануть хімічні інсектициди. Оптимальний вибір — це контактні препарати, такі, як Енжіо, Актеллік або Децис Профі. Для максимального результату їх рекомендовано комбінувати з прилипачами. Цими засобами кущі обробляють 2-3 раза за сезон.

самшит, вирощування самшиту, шкідники самшиту, самшитова вогнівка, боротьба з самшитовою вогнівкою, методи боротьби з самшитовою вогнівкою

У тому випадку, коли шкідників дуже багато, краще використати комплексний засіб. Гарний вибір — це Актара. Для обприскування проти самшитової вогнівки використовують робочий розчин, приготовлений у співвідношенні 5-8 г на 10 л води. Обприскувати кущі потрібно дуже старанно, щоб покрити усю їх поверхню, а також розгортати гілки у процесі, щоб препарат потрапив всередину куща. Також важливо обробити грунт довкола самшиту, адже на нього може впасти гусінь, якій вдасться вижити.

Профілактика

Оскільки самшитова вогнівка дуже агресивна та швидко розмножується, рекомендовано проводити профілактичні обробки кущів з періодичністю раз у 2-3 тижні. Це особливо актуально, якщо ви проживаєте у регіоні, де поширений цей шкідник. Також не забувайте про регулярне підживлення самшиту. Робити його треба як навесні, так і протягом усього теплого сезону. Під час боротьби із вогнівкою підживленням можна продовжувати, от тільки використовувати потрібно калійно-фосфорні добрива, а від азотних відмовитись.

Інші статті
  • Осіннє окулірування яблуні
    Розглянемо, як проводити осіннє окулірування яблуні. Розкажемо, як правильно підготовлювати вічко для окулірування, коли саме проводити окулірування, а також, як потрібно фіксувати бруньку.
  • Догляд за агрусом восени
    Проаналізуємо, як доглядати за агрусом восени. Розкажемо, коли проводити обрізку агрусу восени, як правильно підживлювати та обприскувати агрус, а також, для чого потрібен водозарядний полив та мульчування агрусу.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner