Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4277 відгуків
Вільна дата відправки: 14.05.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Як правильно обрізати виноград: поради новачкам, способи формування кущів

Як правильно обрізати виноград: поради новачкам, способи формування кущів
Зміст
  1. Загальна інформація
  2. Формування методом Гюго
  3. Виготовлення методом Токарєвого
 

 

Щоб виноград був добрим для наступного року, треба сформувати кущ і підготувати його до зимівлі. Обрізання гілок куща винограду є творчим і надзвичайно важливим процесом.

Ви можете у різні способи утворювати виноград. Але можна виділити  два основних способи:

  • Укриття
  • Неукручені

Якщо говорити про укритих - це віяльні і кордонні способи. А  ось невкриті в основному використовуються  На теренах, де дуже важко для вирощування винограду, є клімат. Це штамбові та розмовні способи. Їх використовують, коли потрібно виростити сорт винограду, стійкий до морозу.

Яким конкретним способом формування куща винограду залежить від того, в якому регіоні росте ягода, який сорт і ще багато факторів. Для кожного сорту — це свій метод формування. Якщо ви плануєте формувати кущ винограду за допомогою обрізки, пам’ятайте, що це дійсна дія, яка повністю відрізняється від обрізання кущів та дерев. 


Формувати куст винограда слід через рік-два після того, як його було посаджено. Продовжують це робити протягом 5-6 років. Якщо вже була створена основа, і та частина, яка знешкоджує плід, тоді можна сказати, що кущі сформовані.

Але кожну осінь слід підтримувати обрізанням. Іноді, щоб правильно сформувати кущ і забезпечити врожай, потрібно зрізати до 90 відсотків відрослих гілок. І пам'ятайте, що основа врожаю, що буде в наступному році, - це виноградна лоза, яка визріла. У неї є очки - майбутні плоди. 

Как формировать куст винограда способом Гюйо

Формування куща винограду - метод Гюйо

Для новачків підходить метод формування, який вважається класичним і запропонований французом Гюйо. Завдяки йому можна отримати максимальну кількість сонячної енергії та тепла. 

Отже, спробуємо максимально просто розібратися з цим методом.

  1. Перший рік характеризується тим, що вирощується сильний пагін. Його восени слід обрізати, при цьому залишаючи 2-3 ока від місця щеплення. 
  2. Через рік з очей виростуть сучки. Їх треба обрізати. Слід залишити сучки (короткий і довгий). Слід залишити 2 ока на короткому.  До осені виросте нова лоза і сучок.  На молодому кущі залишайте щонайменше 4 ока, максимум 12. 
  3. Наступної весни виноградна лоза, яка буде родючою, повинна під'єднати горизонтально. Глазкі виноградні лози подарують пагони (їх прив’яжіть вертикально). 
  4. Восени треба зрізати виноградну лозу, яка відпліднювала. Але залишиться сучок, який подарує наступну лозу. Це буде продовжуватися і далі. 


В залежності від сорту, можна залишати по 2-3 лози. Але це тільки тоді, коли кущ може витримати таке навантаження. 

 

Винарне вино до обрізки

мметоды обрезки и формирование кустов винограда, метод Гюйо

Вже обрізаний кущ винограду за методом Гюйо


Як сформувати виноград єрено

Характерні сорти кущів є одними з найпопулярніших під час винограду на півночі. Особливість у тому, що кущі мають до 6 ланів, які можуть плодоносити. Вони розміщені вієподібно.  Бують:

  • Великий
  • Малые
  • Штамбові
  • Безштамбові
  • Короткі
  • Довгорукаві
  • Односторонні
  • Двосторонній
  • Одноярусні
  • Багатоярусні

У холодних регіонах часто використовують безштамбове формування. Вона практична, дає високий врожай винограду і добру якість продукту. 

До двох років після посадки потрібно діяти за схемою Гойо. Потім навесні (це третій рік посадки) потрібно почати формувати рукави. Кожен рукав повинен мати по 2 лози. Для цього є чотири пагони, які зрізають восени, залишаючи при цьому щонайменше 50 сантиметрів.  Потім їх слід під'єднати до першої дроті, це робиться у вигляді віяла. Від землі достатньо лишити відстань до 60 сантиметрів. 

 

Варианты выведения 4-рукавного веера куста винограда

Варіанти виведення 4-рукавного віяла

Під час вегетацій зрізають однорічні пагони. Тільки до 3 верхніх очків можна залишити і під'єднати вертикально. 

Вусики, що неозброєна частина виноградної лози, видаляють перед охороною на зиму. Але залишається 2 пагони (найверхі). 
Четвертий рік характерний тим, що формуються плоди. При цьому використовуються всі рукава. Верхня лоза на рукаві обрізається до 6 очей, а нижня — до 2. 

Приблизно через 2 роки рукав уже може бути 8.  Видовження відбувається досить повільно. Але, обрізавши виноград таким чином, він пробув  долго. 

Формування винограду за методом методу Токарева

На невеличких ділянках добре використовувати метод, запропонований Димитрієм Токаровим. Він назеується  Маленький безштамовий веер. 

Кусти можна в ряді посадити кілька гусок. Приблизно через 70 сантиметрів — 1 метр, а міжряди можуть бути до 2 метрів. Кустики винограду ховають сухим способом. 

Для півночі підходить формування напівсвіта. Це економніше і простіше. Для цього слід сформувати безштамбовий веер, коли кущ молодий, а потім  зробити напівсвітне формування. 

формирование винограда по методу Токарева

 

Пам’ятайте, що без правильної формування куща неможливо отримати добрий урожай. Але для кожного конкретного регіону і сортів вона різна. Навчитися робити її правильно можна тільки якщо постійно тренуватися. Для цього слід дослідити теорію і вдало використовувати її в справі. 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner