Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4414 відгуків
Вільна дата відправки: 10.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Ефективні методи боротьби з лишайниками на деревах

Ефективні методи боротьби з лишайниками на деревах

Якщо у вас є сад або ж просто хоча б декілька дерев на ділянці, то ви точно знайомі із такою проблемою, як поява лишайників та моху на стовбурі. У невеликій кількості вони створюють лише естетичний дискомфорт, проте, якщо ці “паразити” окупували майже весь стовбур, то доведеться вжити заходів. Позбутись лишайників можна за допомогою різних методів, а який саме з них вибрати — вирішувати лише вам.

Механічна чистка стовбура

Одним із найефективніших способів боротьби з лишайниками є звичайна механічна чистка. Для цього процесу можна використовувати залізну пластину, капронову щітку або скребачку. Після цього оброблене місце слід обробити розчином залізного купоросу (5%). Отримані в результаті чистки залишки моху та лишайників можна спалити.

лишайники, лишайники на деревах, боротьба з лишайниками, методи боротьби з лишайниками, ефективні методи боротьби з лишайниками на деревах

Як позбутись лишайників за допомогою кислоти?

Для видалення моху та лишайників можна застосувати розчин щавлевої кислоти, розведений у пропорції 1:8. Завдяки використанню цього розчину нарости забарвлюються в чорний колір. З часом це призводить до того, що вони самостійно відпадають.

Варто пам'ятати, що не слід обробляти кислотою молоді 👉 яблуні, 👉 груші та 👉 вишні з гладкою корою, оскільки це може порушити газообмін та призвести до потовщення штамбу.

Побілка дерев від моху та лишайників

Видалення моху та лишайників із 👉 плодових дерев варто робити в кінці осені або у другій половині зими, під час сонячної погоди. Проте перед цим обробіть всі порізи та пошкодження садовим варом. Для підготовки побілки вам знадобиться гашене вапно (3 кг), мідний купорос (150 г) та вода (10 л).

лишайники, лишайники на деревах, боротьба з лишайниками, методи боротьби з лишайниками, ефективні методи боротьби з лишайниками на деревах

“Дідівський” метод від моху та лишайників

Ще один спосіб позбутися моху на деревах — це використовувати розчин, що складається з 1 кг солі, 2 кг деревної золи, 2 шматків натертого господарського мила і 10 л гарячої води. Всі інгредієнти змішуються разом, доводяться до кипіння, потім охолоджуються. Отриманим засобом потрібно змастити стовбури дерев. Після того як лишайники та мох відваляться, залишки слід прибрати вручну, а потім додатково побілити стовбури дерев.

Для приготування розчину для побілки необхідно розчинити 1,5-2 кг гашеного вапна в 10 л води або купити готову суміш, і рівномірно її нанести на стовбур дерева. Важливо проводити побілку під час сухої погоди, коли температура повітря не опускається нижче 2 градусів Цельсія.

Знищення лишайників за допомогою спеціальних засобів

Серед засобів захисту рослин існує антигрибковий препарат під назвою 👉 "Скор" (фунгіцид), яки можна сміливо застосовувати для боротьби з мохом. Цей метод є актуальним у випадках, коли немає можливості або бажання використовувати більш натуральні засоби. При цьому важливо не зловживати "Скором", оскільки мікроорганізми можуть розвинути імунітет до цієї речовини, що зробить обробку неефективною. Також варто уникати застосування препарату під час активного формування моху, оскільки це може не дати очікуваного результату.

лишайники, лишайники на деревах, боротьба з лишайниками, методи боротьби з лишайниками, ефективні методи боротьби з лишайниками на деревах

Профілактика появи моху та лишайників

Появу моху та лишайників найкраще попередити. Для цього саджанець слід висаджувати на сонячній ділянці, оскільки мох та лишайники віддають перевагу тінистим та вологим місцям. Поруч не повинно бути великих будівель або старих дерев з густою кроною. Проведення 👉 обрізки, побілки та розкислення грунту допоможе вирішити цю проблему і зменшити ризик повторення у майбутньому. Важливо регулярно перевіряти дерева та доглядати за ними, щоб не допустити суттєвого погіршення їх стану.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner