Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4290 відгуків
Вільна дата відправки: 24.05.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Як восени обрізати полуницю і підготувати її до зими

Як восени обрізати полуницю і підготувати її до зими

Піклуватися про кущиках полуниці потрібно цілий рік. Хоча плодоносить полуниця досить короткий період часу, але займатися цим рослиною необхідно постійно. Те, яким буде врожай наступного року, залежить від плодових бруньок, закладених у цьому.

Для цього важливо підготувати їх до зимівлі. Адже якщо упустити момент і полуниця вступить в зиму непідготовленою, урожай може знизитися в наступному році, а іноді рослини можуть просто загинути. Про те, як правильно підготувати смачну ягоду до зимівлі ви дізнаєтеся далі.


Як правильно поливати і підгодовувати полуницю після збору врожаю

Як правильно поливати і підгодовувати полуницю після збору врожаю
Коли ягоди полуниці зібрані, не варто думати, що нічого не потрібно робити з кущами. Вони вимагають ретельного догляду, адже саме через нього на наступний сезон можна одержати врожай. Якщо літо дуже сухе, полуницю потрібно обов'язково поливати. А якщо помірне, то полив необхідно здійснювати, але по мірі необхідності.

Також важливо постійно підгодовувати кущі полунички.

Варіантів безліч: можна використовувати, як синтетичні препарати, так і приготувати їх в домашніх умовах. Але підживлення обов'язкове: вона зробить кущ сильним і здоровим.

Також слід обрізати вуса і стежити за станом грунту круглий рік. Все це необхідно, щоб кущ добре родить і вдало пережив зиму. Адже, якщо кущ міцний, йому не страшні навіть найсильніші морози.


Обрізка полуниці: як правильно її проводити

як правильно виконати обрізку полуниці після збору врожаю восени


Обрізка полуниці здійснюється з середини серпня. Вона має на увазі під собою обрізання старих листків. Поки що садівники не прийшли до єдиної думки: чи потрібно це робити обов'язково. Деякі стверджують, що такий стрес для кущика дуже важливий і сприятливо позначається на врожаї.

Інші ж, навпаки, твердять, що природа сама все вирішить і не потрібно втручатися в природний процес. Випробуйте два цих ради: деякі кущики обрізайте, а інші ні. Запам'ятайте які, а потім побачите, де був кращий результат.


Обрізка – це важливо

Обрізайте листочки тоді, коли процес плодоношення повністю завершено. Це слід робити дуже акуратно: головне не різати занадто багато. Використовуйте спеціальні ножиці або невеликий секатор. Обрізайте тільки листки, стебельця залишайте. Не сильно травмуйте кущик, тоді він обрадує вас свіжими молодими листочками.

Обрізання можна робити тоді, коли проводиться підгортання, розпушування.
Вуса, які з'являються, слід зрізати повністю. Бур'янам також не місце на грядці. Але їх не можна виривати, а зрізати. Коріння залишати, як добриво.

Коли листя обрізані, бур'яни видалені, грядку необхідно полити водою, можна посипати попелом. Потім настає період мульчування: для цього підійде хвоя або звичайне листя.


Як підготувати грядку до зими
Етапом, який завершує підготовку полуниці до зимівлі, є укриття. Тут теж немає однозначної відповіді: потрібно чи ні. Але полуниця повинна бути вкрита, для цього ідеально підійде сніг. Тому якщо ви знаєте, що зими снігові або взимку у вас тепло, полуниця може цілком обійтися тільки мульчею. А ось якщо безсніжні зими і холодні, кущі необхідно вкривати.

підготовка кущиків полуниці до зими та укриття їх хвоєю

Хорошим варіантом є лапник. Це – гілки хвої. Вони ідеальні для укриття, пролежать всю зиму і надійно збережуть полуницю. Якщо кущики молоді, їх потрібно повністю накривати, а от якщо більше старі, можна просто обкласти хвою навколо. Можна використовувати також солому, листя, іноді бадилля. Але це не зовсім зручно: солома часто служить будинком для мишей, а бадилля не може залишатися в нормальному стані всю зиму. Крім цього, з-за такого укриття полуниця може випрівати. Адже циркуляція повітря при таких укриттях дуже погана.

Якщо ж хочете вкривати полуницю лапником, для того, що вентиляція була хорошою, підкладіть під хвою хмиз, малину (гілки).

укриття полуниць на зиму,як підготувати полуницю до зимівлі - поради

Другим хорошим варіантом є укриття з допомогою укривного матеріалу (спандбод). Він повинен мати щільність 60 г/м2. Матеріал варто натягнути на дуги, без них буде тільки гірше. Адже тоді грунт промерзне ще більше. Якщо зробити правильне укриття на дугах, температура буде вище всередині, ніж зовні. Також матеріал дозволяє повітрю вільно циркулювати, полуниця не буде випрівати.

Інші статті
  • Ділянка із лужним грунтом. Що на ній краще посадити?
    Розглянемо, що краще посадити на ділянці з лужним грунтом. Розкажемо, які є методи визначення кислотності грунту, які культури рекомендовано садити на ділянках з лужним грунтом, а також, що можна посадити на ділянці з лужним грунтом у саду, на городі та у квітнику.
  • Добриво із кропиви: як його приготувати?
    Розкажемо, як приготувати добриво з кропиви. Розглянемо, чим корисна кропива, який процес приготування добрива з кропиви, який рецепт добрива з кропиви та кульбаби, які рослини можна підживлювати кропивою, а також, як вносити добриво з кропиви.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner