Корзина
2693 отзыва
Надежный продавец Prom.ua
MIN заказ 200 грн. Отправка: вторник, четверг
Контакты
Клиома Сервис™ - питомник ягодных растений
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+3804433440250501681408Карина - менеджер
+380989553536Марта - менеджер
+380639252345Татьяна - менеджер
+380952249080Елена - только ОПТ
УкраинаВолынская областьг. КиверцыУкраина, Волынская область, Киверцы, ул Школьная
Kліома Сервіс
0989553536
Как проехать к нам?https://www.youtube.com/watch?v=kUMcLizWUGg
Карта

Світове виробництво обліпихи та які перспективи промислового вирощування даної ягоди в Україні?

Світове виробництво обліпихи та які перспективи промислового вирощування даної ягоди  в Україні?

В даній статті хочемо підняти тематику вирощування обліпихи, та наскільки це рентабельно в майбутньому для ягідного ринку України в цілому.

Про цінність обліпихи відомо давно. Ця культура знаменита своїми корисними властивостями, великою кількістю вітамінів, її застосовують у косметології, медицині, харчовій промисловості. Крім того, обліпиха використовується для того аби зупинити зсуви ґрунту, розповсюдження пустель. І, хоча вона, найбільш поширена на території Європи, Кавказу, Пакистану. Індії, Сибіру, на Алтаї, зараз її намагаються вирощувати в багатьох інших країнах світу.

Обліпиха та її виробництво у світі

Виробництво обліпихи та продуктів з неї щороку збільшується. За останні 6 років об’єм виробництва зріс на 40 %. В минулому році продуктів з обліпихи було вироблено на 17 млрд. доларів. 
Дуже поширеною обліпиха є на території Росії. Саме там на неї звернули увагу як на важливий продукт. На території колишнього СРСР було виведено більше 40 сортів обліпихи, були створені інститути садівництва, постійно розроблялись нові проекти та вивчалися перспективи розвитку різних видів обліпихи. Вважається, що найкраща обліпиха росте на Алтаї.

За багато років радянського минулого саме там були виведені найкращі сорти відбірної ягоди. Проте, після розпаду СРСР виробництво і вирощення обліпихи стало занепадати. На даний час поступово відбувається відновлення кількості обліпихи на Алтаї, робиться все можливе аби її популяція збільшувалась і виводились нові види. 

преспективи вирощування обліпихи в Україні

Хто ж лідер з виробництва та вирощування обліпихи в світі? Поки сказати складно. Тому що деякі країни являються першими з вирощування ягоди, інші лідирують в її переробці, ще інші намагаються досліджувати її та виводити нові кращі сорти. Проте країна, яка дуже активно впроваджує промислове виробництво обліпихи - це Китай. Саме там знаходяться території, які неможливо задіяти в традиційному землеробстві, проти їх можна використати для засадження обліпихою. Тому на даний момент у Китаї уже зайнято мільйони гектарів цією рослиною. 

Звісно, якість китайської обліпихи не настільки висока, як наприклад в Німеччині чи на Алтаї. Проте, китайці беруть кількістю і є всі шанси, що через кілька років ця країна стане головним лідером з виробництва яскравої оранжевої ягоди. 

Доволі розвинуте виробництво обліпихи в Німеччині, Індії, Канаді, хоча тут розвиток і окультурення цієї рослини почався відносно нещодавно. Наприклад, в Канаді лише в 1997 році почали вирощувати цю ягоду та впроваджувати її в промислове виробництво. Невеликі європейські країни активно вирощують обліпиху, виготовляють з неї продукти харчування. Це поширено в Нідерландах, Данії. Крім того, багато європейських країн активно проводять дослідження у сфері селекційної роботи. 

Загалом, найбільш популярною в світі є не свіжі ягоди, а обліпихова олія. Її ціна доволі висока: за 100мл в Європі треба заплатити близько 60-75доларів, а в Україні приблизно 1000-2000 гривень. 

Чи є перспективи вирощування обліпихи в Україні?

Поки в Україні обліпиха не дуже поширена рослина в промислових масштабах. Проте попит на неї з кожним роком зростає. Хоча в останні роки зменшилось виробництво обліпихової олії в Україні, через підвищення цін на обладнання та складності виробництва. Проте експерти вважають, що якщо економічна ситуація в Україні буде стабільною,  відбудеться зростання господарства, то і попит на свіжу обліпиху та олію з неї збільшиться як на внутрішньому ринку, так і серед зовнішніх споживачів.

Варто пам’ятати, що обліпиха, хоча  і дуже корисна ягода, проте вирощувати її потрібно, враховуючи певні особливості. Головне, правильно вибрати землю під вирощування обліпихи. Це має  бути гарно освітлена, захищена від вітру ділянка. Головне, щоб земля не була кисла, а також гарно зволожувалась. Крім того, не варто забувати, що обліпиха доволі складна культура і інколи її досить важко виростити. І, звісно, треба пам’ятати, що збирати урожай потрібно чітко в зазначені терміни. Інакше він втратить свої властивості.

Чи варто вирощувати обліпиху в Україні

Експерти вважають, що найближчими роками вирощування обліпихи в Україні може бути перспективним та прибутковим. Вважається, що для найкращих результатів варто купувати двохрічні саджанці, адже уже через два роки можна буде отримати урожай. Крім того, експерти дійшли висновку, що перший справжній прибуток ті, хто займається вирощуванням обліпихи, отримають через 4 роки після того як проект почне реалізовуватись.

Загалом, те, наскільки перспективним є вирощення обліпихи в Україні буде залежати від того як буде розвиватися промисловість, харчові галузі, наука. Адже обліпиху можна активно використовувати у багатьох галузях, проте на сучасному етапі впровадження цієї ягоди в промисловість, на жаль, не на часі. Крім того, варто приймати і більш лояльні до сільськогосподарських виробників, фермерів закони, які б дозволяли отримувати прибуток і вчасно збувати вирощену продукцію. І, звісно ж, аби вирощувати обліпиху потрібно чітко розуміти, куди її продавати, наскільки це реально в умовах сучасного українського ринку. Було б чудово, якби саме держава задумалась над цим і створила програму, що могла б дозволити продавати за хорошими цінами виробникам обліпихи цю ягоду без зайвого клопоту.

Обліпиха – чудова ягода. Вона конкурує з цитрусовими та навіть аптечними ліками. Це справжня скарбниця вітамінів та здоров’я на Вашому столі. І хоча її промислове виробництво в Україні поки не надто поширене, є надія, що дуже скоро ця ситуація зміниться і ми отримаємо справжні обліпихові сади в нашій державі. 

facebook twitter
Другие статьи