Корзина
2700 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
MIN заказ 200 грн. Идет обновление сортов на ОСЕНЬ 2020
Контакты
Клиома Сервис™ - питомник ягодных растений
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+3804433440250501681408Карина - менеджер
+380989553536Марта - менеджер
+380639252345Татьяна - менеджер
+380952249080Елена - только ОПТ
УкраинаВолынская областьг. КиверцыУкраина, Волынская область, Киверцы, ул Школьная
Kліома Сервіс
0989553536
Карта

Малиновий бум 2020! Ілюзії чи реалії ?

Малиновий бум 2020! Ілюзії чи реалії ?

Наскільки реально займатись бізнесом на вирощуванні малини в майбутньому, чи є перспективи в цьому напрямку розглянемо в даній статті

Останніми роками в Україні відбувається ягідний бум. Він є певним відголоском подібної ситуації в Європі: адже там уже багато років є тенденція до вирощування органічних, екологічно чистих, смачних ягід. І однією з найпоширеніших і найбільш перспективних ягід є малина. Чи можливий справжній  малиновий бум в Україні в 2020 році? Наскільки це реально?


Перспективи для вирощування малини в України на майбутнє!

Насправді, на сучасному етапі малина є однією з найбільш прибуткових ягід. Адже дохід вона починає приносити уже на наступний рік після посадки. А отже, фермери можуть займатися подібним видом бізнесу і не боятися, що вони програють. Звісно, прибуток буде за умови правильного догляду, використання необхідних добрив та інших факторів.

Та все ж чи станеться малиновий бум в Україні вже зовсім скоро? Є всі підстави стверджувати, що він таки відбудеться. Адже з кожним роком збільшуються площі малинників і все більше людей надають перевагу українській натуральній малинці. 

Якщо говорити про Україну, то в останні роки помічена стійка тенденція до збільшення попиту на органічну малину. І можна говорити про те, що саме ця ягідка у 2020 році буде переживати свій бум і найбільше піднесення. Адже з кожним роком росте кількість людей, які ведуть здоровий спосіб життя, бажають вживати лише екологічно чисті продукти, хочуть цілий рік їсти справжню малинку без «пластмасового» смаку. Тому, скоріше всього, у 2020 році органічна малина буде мегапопулярною, а фермери зможуть отримувати доволі високі прибутки.  

Проте варто пам’ятати, що для того аби малинка вважалась органічною потрібно, щоб вона:

 • Вирощувалась лише в екологічно чистій місцевості, далеко від автомобільних доріг і промислових підприємств.
 • Не оброблялась хімічними засобами, всі бур’яни видалялися вручну без застосування хімікатів, використовувались лише органічні і натуральні добрива.
 • Для мульчування можна застосовувати лише абсолютно природні натуральні матеріали.
 • Варто виконувати всі правила органічного землеробства аби пройти спеціалізовану сертифікацію.
 • То це реально?

Більшість фермерів, які хочуть займатися вирощуванням малини – ентузіасти і великі мрійники. Адже поки виробництво малини в промисловому масштабі в Україні – процес доволі складний. Хоча плантації ягід і збільшуються, проте на державному рівні це поки ніяк не регулюється. Адже найголовніше для фермера – це збути ягоду і зробити це якомога швидше, адже навіть найбільщ гарна, якісна і стійка малина не буде чекати вічно. А отже, державі варто подумати про заготівлі цієї корисної ягідки і встановлення для неї конкурентних цін. Зараз кілограм ранньої малини коштує близько 150 гривень. Малина ремонтантних сортів може бути продана до Європи за суму близько 4 євро за кілограм. 

Тому аби все ж малинний бум найближчим часом відбувся варто, щоб і держава, і фермери співпрацювали і діяли спільно. На сучасному етапі така взаємодія поки дуже повільна і людині аби відчути успіх у цій справі варто мати певний стартовий капітал. В середньому аби засадити хорошими саджанцями 1 гектар малини треба витрати близько 2000 доларів. Крім того, не треба забувати про систему поливу і добрива. Це може «потягнути» також на суму в 1000 доларів. Такі суми не під силу всім. Тому потрібно брати кредит у банку. 

преспективи вирощування маини в Україні 2019-2020 рік

Підведемо підсумки

Зі всього вищесказаного можна зробити певні висновки. Отже, для того аби малиновий бум відбувся в 2020 році варто:

 • Активно розвивати вирощування малини в фермерських господарствах.
 • Приймати закони, лояльні до виробників сільськогосподарської продукції.
 • На державному рівні регулювати ринок збуту малини.
 • Тісно співпрацювати з європейськими колегами та переймати їхній досвід.
 • Започаткувати мережу супермаркетів з органічною продукцією (наприклад, таких як в Шотландії). В такі заклади малина буде поступати відразу ж після збору, оминаючи зберігання на складах та переробку.
 • Створення цілісної системи транспортування, зберігання та реалізацію готової продукції. Для цього варто налагодити логістику, створити сховища та охолоджувальні установки.
 • Виділяти державні кошти або залучати інвесторів для виведення нових сортів малини, які б ідеально приживалися в українських кліматичних умовах. Для цього потрібно співпрацювати з селекціонерами та садоводами і шукати все нові сорти з високою урожайністю, чудовими смаковими якостями та довгим терміном зберігання.
 • Бути готовим, що вартість малини може зрости на 10-30 %.
 • Банки мають надавати кредити фермерам на пільгових умовах.

Таким чином, до 2020 року в Україні можливе значне збільшення урожаїв малини. В нашої держави є всі шанси стати справжнім малиновим раєм.

facebook twitter
Другие статьи