Аспірин: помічник при вирощуванні розсади
Здавалося б, яке відношення може мати аспірин до вирощування розсади? Проте насправді цей лікарський препарат у вигляді таблеток є відомим помічником у вирощуванні рослин. Зокрема, любителі народних засобів часто використовують його у якості допоміжного засобу для розсади, поливаючи її водним розчином, приготованим на основі таблеток. Аспірин допомагає молодим рослинам вирости більш міцними та стійкими як до захворювань, так і до заморозків чи інших несприятливих факторів.
Корисні властивості аспірину
Аспірин містить у складі діючу речовину під назвою “ацетилсаліцилова кислота”. Незважаючи на синтетичне походження, вона має чимало корисних властивостей, які пригодяться не тільки для лікування, але й для вирощування рослин. Головною перевагою аспірину є його потужна протизапальна дія. Саме завдяки їй вдається зупинити появу плісняви та гнилі у горщику, в якому ви посадили розсаду. При цьому аспірин є повністю безпечним та не шкодить як самій рослині, так і навколишньому середовищу.
Окрім того, що аспірин чудово знезаражує, він також працює як стимулятор росту. Тому, використовуючи даний препарат, ви можете бути впевнені у тому, що ваша розсада зростатиме набагато швидше.
Способи використання аспірину при вирощуванні розсади
Традиційно на основі аспірину готують розчин для поливу розсади. Але насправді цей розчин можна використовувати по-різному, зокрема, також і для пророщування насіннєвого матеріалу.
Аспірин для пророщування насіння
Розчин аспірину чудово підходить для такої процедури як пророщування насіння. Зокрема, його рекомендують використовувати для помідорів та болгарського перцю. Для цього вам потрібно розчинити таблетку з кількістю діючої речовини 500 мг у 3 л чистої води. Насіння поміщаємо у нього так, щоб рідина покрила його приблизно на 1 см. Крім того, можна пророщувати насінини і на марлі чи ваті, змоченій у даному розчині.
Підкореневе підживлення розсади розчином аспірину
Коли у горщиках уже зʼявились перші паростки, розчин аспірину ви можете використовувати для їхнього підживлення. У даному випадку він повинен бути значно слабшим, ніж той, що готується для замочування насіння. Вам знадобиться 1 таблетка на 4-5 л. води. Щоб діюча речовина розчинилась швидше, ви можете брати шипучий аспірин.
Перший раз готовий розчин аспірину можна використовувати приблизно через 5 днів після того, як зʼявились перші паростки. Вдруге ним слід підлити рослини після того, як ви пересадили їх у більші горшки. Останній третій полив здійснюється приблизно за 7 днів до того, як ви плануєте висадити вашу розсаду у відкритий грунт. Підживлення у всіх випадках повинно бути достатньо щедрим, але не заболочувати землю.
Якщо ви уже висадили розсаду на город, то це не привід відмовлятись від подальшого застосування аспірину. Експерти радять використовувати його для обприскування рослин раз у 4-5 днів у період, коли на кущах помідорів та перцю зʼявляються перші плоди. Подібна процедура зберігає усю свою користь, оскільки дає необхідний захист від шкідників та багатьох хвороб.
Розчин готується у пропорції 1 таблетка на 2 л води. У нього також можно додати незначну кількість рідкого мила для того, щоб він краще чіплявся до поверхні листків та стебел. Розчином на основі аспірину потрібно обприскувати рослини у вечірній час або рано-вранці, коли ще немає активного сонця.
Аспірин — корисне добриво та стимулятор для росту рослин. Відомо, що перець та томати реагують на нього добре. Проте у інших культур реакція може бути різна, тому не варто обробляти цим препаратом одразу всю розсаду, а краще спочатку перевірити його дію на 1-2 горщиках.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.